Pocahontas 2: Cesta domů

Pocahontas 2: Cesta do Nového sveta

Animovaný / Rodinný / Muzikál

USA, 1998, 72 min

• Barb1

K tomuto animovanúmu filmu svedčí len jedno slovo a to "chyba" !!Prvá čast filmu ma neuveritelne dostala,stále ked si ju pozriem ma pochytí nostalgia po detstve.Pokračovanie som si pozrela prvý krát už dost v staršom veku-naštastie!Z jednotky má človek také krásne pocity o láske dvoch ludí a tuto to BUM akoby nič celé zničia.Proste hroza.Pocahontas patrí k Johnovi Smithovi a ked po jednotke nemá byt s ním tak nemá byt ani s nikým iným.Celý tento film by som stiahla z obehu.(28.9.2012)

Mnohem chudší než první díl, jak po stránce vizuální, tak po té scénáristické, chybí opravdu hezké písničky a osudovost prvního dílu a povedené vtipy. Sice se opět jedná o střet kultur, ale prostředí Londýna není zdaleka tak zajímavé jako lesy Virginie. A navíc, Pocahontas nezůstane s Johnem Smithem, ale nějakým Johnem Rolfem...(2.5.2009)

• Miranda99

Pořád mi něco říkalo... "nekoukej se na ten film". Pokračování většinou bývají katastrofální, ale tomuhle jsem dala šanci a byla jsem velice nesvá z celého filmu. Nemohla jsem překousnout, že se Pocahontas rozhodne prožít svůj život s nějakým Rolfíkem a ne s Johnem Smithem. Od začátku jsem to ale tušila, protože tvůrci úmyslně udělali ze Smitha floutka a z Rolfíka Boha...Velice zklamaná...Budu dělat, že jsem to nikdy neviděla :)(23.3.2014)

• Sammya

První díl miluju od dětství, byla to jedna ze dvou pohádek od Disneyho, kterou jsem měla na VHS :) A ta je klasika. Ale tohle? Díky tomuhle paskvilu se už na jedničku nemůžu pořádně ani podívat, protože vím, jak to skončí tady. Co proboha scénáristy vedlo k tomu, aby Pocahontas nechala Johna? I kdyby to tak mělo doopravdy být stokrát, do pohádky to podle mě nepatří. Největší zrada mého dětství.(3.3.2011)

Nerozumiem komentárom typu, že druhý diel bol zbytočný a nemal vôbec vzniknúť. To sa dá povedať pri iných rozprávkach ako Mulan alebo Popoluška, ale príbeh Pocahontas by bol bez druhého dielu neukončený. Návšteva kráľa v Londýne a John Rolf k nej predsa neodmysliteľne patria. To však nič nemení na tom, že nedosahuje kvality prvého dielu a tvorcovia si na ňom nedali záležať!(14.1.2013)

• - Film je inspirován skutečnýmí událostmi ze života Rebeccy Rolfe, původně známé jako Pocahontas, a její svatby z Johnem Rolfem. (Terva)

• - Väčšina medvedích zvukov je reálnych, ale jeden hlasný zvuk počas jednej sekvencie bol v skutočnosti zvuk slona. (Carol Pifková)

• - Všechny postavy dabovali herci z prvního dílu, jen kapitána Johna Smitha namluvil místo Mela Gibsona jeho mladší bratr Donal. (Terva)