Pocahontas 2: Cesta domů

• Česko Pocahontas II: Cesta do Nového světa (více)

Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje - Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami. (oficiální text distributora)

Ilicka

Mnohem chudší než první díl, jak po stránce vizuální, tak po té scénáristické, chybí opravdu hezké písničky a osudovost prvního dílu a povedené vtipy. Sice se opět jedná o střet kultur, ale prostředí Londýna není zdaleka tak zajímavé jako lesy Virginie. A navíc, Pocahontas nezůstane s Johnem Smithem, ale nějakým Johnem Rolfem... ()

novoten

Zrada na diváka a chyba, kterou si u Disneyho vyčítají asi dodnes. Legendární první díl mi sice nezkazila (odzkoušeno), ale i tak je škoda na video pokračování překopávat něco, co v dětských srdcích dokázalo zacementovat osudovou romantiku. John Smith je sympaťák i tady a i Rolf se dá jako hlavní mužská postava bez problémů překousnout, ale pořád je to zcela zbytečná a (z principu určitě zaslouženě) nenáviděná "dvojka" a ty klasickým disneyovkám zkrátka nesluší. Pro mě i po těch letech stále existuje jen mírotvorná myšlenka originálu a Cestu úspěšně ignoruji. ()

Ajinka126

Když už se v následujícím dílu čehokoliv objeví "video film" je to vždy známka toho, že nic dobrého to nepřinese. Bohužel tohle ztratilo svůj pověstný šarm z první Pocahontas. Navíc jsem byla trochu šokovaná, že i v kreslené pohádce z roku 98 stojí žena mezi 2 muži.. A nakonec si ani nevybere toho pravého! Tím úplně potopili romantický příběh z prvního dílu..vrrr. ()

Lulu13 odpad!

Pocahontas je moja srdcovka a o to viac ma mrzí, že vôbec vzniklo takto nehorázne zlé pokračovanie. Stačí pár minút a človek hneď pochopí, že za ním stoja úplne iní tvorcovia ako pri jeho predchodcovi. Kde zmizla tá čarovná atmosféra, dychberúca hudba a príbeh s myšlienkou? Práve príbeh je to, čo sa pri dvojke proste nedá prekusnúť. Pocahontas ide hľadať Johna Smitha aby nakoniec skončila s iným? Tomu vravia rozprávka? Dodnes si pamätám, ako veľmi ma to rozčarovalo a znechutilo keď som bola dieťa. Ešte aj tá animácia bola akási iná, odfláknutá.... Takže varovanie pre priaznivcov jednotky: nepozerať pokračovanie za žiadnych okolností a ak už sa náhodou tejto chyby dopustíte, okamžite po projekcii ho vymazať z pamäte. Rodičom ho odporúčam púšťať deťom jedine ako formu trestu.... ()

Marek1991

Pokračovanie teda nevyšlo. Keď pri prvom diely som mal pocit, že sledujem slabšieho predchodcu Avatara, tu som mal pocit, že sledujem slabšieho predchodcu Pirátov z Karibiku. Ani piesne a príroda to už nezachraňovali ako pri prvom diely. Tu by som mal výhrady, lebo pri prvom diely som mal pocit džungľovej prírody a zrazu sa z nej stala počas zimy, taká ako z Aljašky, pritom aj vodopády celé zamrzli, čo bolo divné. Nuž a ten koniec prekvapil aj mňa, čo je trocha smutné ako dopadol, romantika tam už nebola. Podľa mňa je to suché, ničím výnimočné pokračovanie. ()

• Všechny postavy dabovali herci z prvního dílu, jen kapitána Johna Smitha namluvil místo Mela Gibsona jeho mladší bratr Donal. (Terva)
  • Väčšina medvedích zvukov je reálnych, ale jeden hlasný zvuk počas jednej sekvencie bol v skutočnosti zvuk slona. (Carol Pifková)
  • Film je inspirován skutečnýmí událostmi ze života Rebeccy Rolfe, původně známé jako Pocahontas, a její svatby z Johnem Rolfem. (Terva)