Vražedný computer

Ghost in the Machine

Vražedný computer

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,086,909Tržby Celosvetovo $-(15.5.2009)

• hirnlego

Ech, za co vůbec tu jednu *? Za rozkošnou scénu s mikrovlnkou? Za úžasně debilní scénář i režii a vůbec všechno? Nebo za roztomile oldskůlové počítačové animace? Mno, nejspíš asi za to všechno dohromady - sračka na entou, ale lepší než drátem do oka...(18.11.2006)

• paascha

Klasický elektro horror kategorie B-C, kdybych to neviděl v 1 ráno, třeba bych se bavil víc:-)(30.7.2007)

• Campbell

Přiblblounkej příběh, kterej prostě frčel. Vrah co je v elektrice a vraždí vesele dál. I když je to spíše slabší musí se nechat že některý vraždy(mikrovlnka)jsou celkem dobře udělaný. Bohužel to je asi to jediné co se dá na filmu pochválit, jinak je to špatně zahrané, špatně zrežírované a celkově to za moc nestojí. Film sasmotný stojí na efektech, v 90 letech to byl takový "boom" efektů, tady jsou celkem podařené, ale některé jsou třeba tragické(když ty dva hrajou nějakou hru).(6.2.2010)

• jojinecko

Na tomto filme som bol v kine (za 12 sk!!!) v jednej dedine v rozpadnutom kine asi pred 10timi rokmi, ale pamätám si, že to bol dosť prúser:)(9.4.2006)

Ghost in the Machine je tu na csfd prehnane podhodnotený... zďaleka to s ním totiž nie je také biedne ako by sa podľa väčšiny tunajších hodnotení a komentárov mohlo zdať. Aj keď útok techniky voči ľudskej rase nebol už v tej dobe vo filme žiadnou novinkou, príbeh je do značnej miery originálny, vraždy nápadité a s tými špeciálnymi efektami by som to vzhľadom na rok 1993 nevidel až tak blede, aj keď ale zasa na druhej strane 12 miliónový rozpočet bol na tú dobu dosť uspokojivý a za tie peniaze to mohlo dopadnúť o poznanie veľkolepejšie... Každopádne však ide o najstráviteľnejší režisérsky pokus netalentovanej przniteľky Nočnej mory Rachel Talalay.(16.4.2011)

• 5150

30%.. Solidní béčkový počin od režisérky šesté "Noční můry", Rachel Talalay. Za zmínku stojí zejména speciální efekty. Těch je opravdu hodně a mají slušnou kvalitu (samozřejmě na tu dobu), podobnou jako např. TRÁVNÍKÁŘ.(8.8.2007)

• honajz

Jako vzniknout to v 80. letech, su milosrdnější. Ale tohle v roce 1993? Se všemi těmi klišé fonty písma, zvuky jak z nahrávání programu z kazety do Sinclair ZX Spectrum+ a animací, nad kterou by se George Lucas jen pousmál? A to nemluvím o dějovém klišé, kde prostě není nic, co by mohlo překvapit, naprosto zvrzaném a nijakém finále, a Karen Allen, které ta zrzavá nejen nesluší, ale celkově vypadá, že si odskočila od Apolináře, kde si léčí těžkou závislost na alkoholu.(8.7.2011)

• fcreading

Neviem, ako by som reagoval v dnešnej dobe, keby som to mohol pozrieť, ale pred 8 rokmi ma to vydesilo, zvlášť keď som si predstavil toho hajzla, ktorý zabíja cez počítač. Efekty aj keď boli za lacný peniaz, niektoré scénky ušli, zvlášť tá stou mikrovlnkou. Pämatám si, že to raz alebo dvakrát dávali na markíze, ale nemohol som to vtedy pozerať, pretože som bol týždeň v nemocnici, a tam nemôžem pozerať hocikedy, tak teraz len čakám kedy to dajú na markíze. Z nostalgie dávam 40 percent.(22.2.2009)

Rachel Talalay nepatří zrovna mezi oblíbené režisérky, protože jí většina lidí označuje za „prznitelku“ kultovní hororové série (Freddy's Dead: The Final Nightmare), tudíž i tento film byl ze všech směrů odstřelován, co to jen šlo. Osobně si však nemyslím, že by to byl žánrový odpad. Samozřejmě že nejde o žádný klenot, ale zápletka v sobě skrývá jistou dávku originality a najde se zde i několik scén, které určitě stojí za zhlédnutí. Budu se jen opakovat, ale tento film je skutečně do jisté míry varováním: že počítače jsou velkou hrozbou pro tento svět – zvláště z hlediska všemožných hackerů, získávání osobních dat bez vašeho vědomí a virů. Přestože film neoplýval velkým rozpočtem a některé triky vypadají strašně, tak se tu dá narazit i na několik docela povedených scén (úmrtí), kvůli kterým si Ghost in the Machine prostě odpadní hodnocení nezaslouží. Je mi jasné, že v dnešní době se už zde použitým trikům asi každý druhý zasměje, ale i tak tu je možno v určitých situacích vycítit jistou dávku slušně vybudované atmosféry. Je asi všem jasné, že se u sledování filmu neposerete strachy, ale já se popravdě ani moc nenudil. Nepříliš velká zkušenost režisérky však zapříčinila, že vytvořené napětí se jí prostě nedařilo udržet moc dlouho.(5.8.2014)

• cariada

Já jsem věděl ,že Karen odněkud znám, jen jsem si nemohl vzpomenout odkuď. Tady jí to poměrně slušelo. Ajťák se stane součástí pc a začne vraždit, celkem zajímavé. Zvlášt ten chlápek co si ohřívá v mikrovlnce jídlo a ta pohledná kočka co hlídá dítě dopadnou velice pěkně. Slušný béčko, škoda ,že není k mání dabing.(23.6.2015)

• hans500

Docela slušné herecké výkony i ucházející režie, ale špatný scénář plný spousty klišé velmi snižuje kvality tohoto béčkového sci-fi horroru.(25.10.2009)

• Nivenx

Neuvěřitelná blbost. Tohle si bohužel ani jednu hvězdičku nezaslouží.(23.6.2012)

Podhodnotený film, ktorý kvôli roku výroby treba brat s rezervou. Zápletka je originálna a upúá po celý dej filmu. Efekty, ktoré tu vela uživatelov podkopáva - keby ste ich videli v roku 1993, asi by ste mali otvorenú hubu, takže asi tak. Herci sú sympatickí, vraždy sú originálne...akurát ten záver v urýchlovači častíc (ktorý nikto nestráži, nikto v nom nepracuje) je už riadne uletený a velmi sa nepodaril. Hodnotenie: 55%(26.8.2013)

Protože jsem maniak do sci-fi a zejména do filmů, kde nějaké stroje začnou ovládat a ohrožovat lidi, tak dávam tomuto filmu 3*. Jinak bych určitě dal 1-2. Bohužel film trpí špatným scénářem a na svou dobu i nepříliš povedenými efekty.(20.4.2004)

Neviem prečo, ale mne sa to páčilo. Možno by som zmenil po rokoch názor, ale nikde v TV to človek už roky nenájde a na nete sa mi to doteraz neporadilo nájsť s dabingom a v origináli sa mi to už pravdupovediac nechce pozerať, na to mi stačilo kedysi kino.(28.5.2016)

• Dragonlanc

Takáto kravina, to sa snáď ani nedá komentovať. ODPAD !!!! ODPAD !!!! ODPAD !!!! ODPAD !!!! Za takýto film mali režisérovi namiesto honoráru nasrať do rúk a nepustiť ho týždeň k vode.(19.1.2010)

• PoorBoy

10 % --- [TV] --- Hm, hrůůůůza. Jednu hvězdičku za pár bizardních (ovšem naprosto nerealistických) smrtí. Jinak, scénář, atmosféra a cokoliv dalšího co vás naopadne = odpad!(29.7.2007)

• Teardown

Největší chyba byla čekat film stejné nebo alespoň podobné kvality jako o rok dříve natočený Trávníkář s Brosnanem v hlavní roli. Vražedný computer klame tělem a ze své nabízené zábavy, vypadne jen nudná blbina, co potěší snad jen nejskalnější fanoušky počítačové problematiky. Jenže i po stránce tecnické to jde s tímhle kouskem strmě z kopce. Na rok 1993 skutečně velká bída. A na rozpočet bych všechnu vinu nesvaloval, protože filmy z téhož roku nebo i starší, si s přehledem strčí vraždící computer do kapsy. Slabota.(24.2.2009)

• Mattezs

Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně...(9.10.2007)

<< předchozí 1 2