poster

Not of This Earth

Horor / Sci-Fi

USA, 1957, 67 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Tajemný muž v obleku a černých brýlích s pomalou mluvou a podivným vyjadřováním shání krev, kterou by mohl posílat na svou domovskou planetu. Prvotřídní béčkový námět. Tímto mě Roger Corman příliš neoslnil, ale stále je to slušně (nehloupě) napsané a vcelku to baví. A plakát k tomuhle snímku je přímo boží!(20.6.2018)

 • SOLOM.
  ***

  V poslední době Roger Corman sice figuruje už jen jako producent levných céčkových filmů (ve většině případů brakových monster hororů/scifi) a občas si v nich střihne i malou roli, ale nebylo tomu tak vždy. Ve své době coby režisér natočil spoustu velice kvalitních filmů a těšil se velké popularitě. Tento kousek je sice z toho průměrného soudku, ale pořád jde o slušnou podívanou, která je neprávem mnohými opomíjena. Když už se totiž zmíní název Not of This Earth, lidi si většinou vzpomenou na pozdější remake Jima Wynorskiho. Oba filmy však co se kvality týče, jsou v mých očích na úplně stejné úrovni a ani jeden nějak výrazněji neupřednostňuju. Zde hraje zřejmě největší prim černobílý obraz a herecký výkon představitele hlavního hrdiny. Paul Birch a jeho chladný výraz mě naprosto uchvátil a výrazně dopomohl jinak mírně stagnující atmosféře. Nečekejte žádné dech beroucí scény ani stupňující se míru napětí. Přesto se však u sledování tohoto filmu nudit nebudete. Tedy já se alespoň nenudil. Je sice pravda, že bych ocenil trošku lepší gradování příběhu, ale vzhledem k době vzniku jsem schopný ledasco odpustit. Díky šikovnosti samotného Cormana a jeho šťastné ruce při výběru představitelů, kteří se objevili ve vedlejších rolích, si užijete i takové scény, při kterých byste jinak ohrnovali nos (zděšení nebohých obětí, létající nestvůra, nebo samotné finále). Je mi však jasné, že Not of This Earth ocení převážně jen milovníci starých filmů. 60%(28.8.2017)

 • Oktavianus
  ***

  Zajímavý a vůbec ne špatný Cormanův film, který nestaví na žádných tricích a velkém rozpočtu. Vlastně jediné triky, které se ve snímku objevují, jsou zlověstné oči mimozemšťana, jimiž likviduje nepřátele (počítám za pár dolarů) a roztomile naivní útok létající gumové příšerky na chlápka. To je celé - a ono to stačí. Zlověstný mimozemský agent si vystačí se strojovou mluvou a úspornými pohyby a napětí je habaděj, v závěru to celé graduje a otevřený konec je jednoduše neodolatelný. Jasně, nemuselo by to být tak ukecané, slabiny v ději najdeme taky, ale co má být? Corman tímto filmem vytřískal z minima maximum a stačil k tomu chlápek v černých brýlích. A to není špatný.(22.4.2014)

 • zelvopyr
  ****

  Pokud hraje někdo, kdo vypadá jako člověk, mimozemšťana, je rozhodující pro akceptování jeho role výkon, který předvádí. A s tím jsem naprosto spokojen, o to více, že jsem si od filmu moc nesliboval. Paul Birch je jako toporný, ale nepřehraný ufon skvělý. Vedlejší role byly výborné, dokonce i štěky byly stejně jako třeba v Malém obchůdku hrůzy místy první liga (doktor, prodavač vysavačů...). A jako nezbytná hezká dívčina zde byla "scream queen" a tehdejší režisérova přítelkyně B. Garland. Tedy nevím, co se komu nezdá, za mě se jednalo o zatím nejlepší Cormanovku. Ostatně hodně vysoké hodnocení na IMDB tomu nasvědčuje též.(20.6.2012)

 • Lima
  ****

  Plakátové.info: NĚKDE NA TOMTO SVĚTE VÁS PRONÁSLEDUJE VĚC, KTERÁ……NENÍ Z TOHOTO SVĚTA!!!____Teď už se vůbec nedivím, proč v Americe tenhle kousek, mnohými považován za nejlepší Cormanův film, má tak výrazný kultovní status. Film téměř bez trikových záběrů, bez efektních, oku lahodících scén, bez výraznější výpravy, přesto skvělá zábava. Příběh samotný – alien pod rouškou podivínského boháče tajně zabíjí pozemšťany a sbírá z nich krevní vzorky, které posílá transportním paprskem na svoji domovskou planetu – má takový sladce pochmurný, hororový přesah. Oblíbený Cormanův herec Paul Birch v roli mimozemšťana je fantastický. Zlověstný výraz, který neukazuje byť i minimální emoce, strojená monotónní dikce, přesto nepřehrává, ačkoliv by k tomu role sváděla a ve svém minimalistickém hereckém projevu je působivý. Corman režíruje úsporně, ale přesto, že nemusíte být fanoušky konverzačních filmů (což tenhle zčásti je), chcete vědět, co přijde dál, jakého nebožáka zase alien naláká do svého sklepa, kde ve velké peci spaluje své oběti a v závěru film ukázkově graduje. Potom klidně se shovívavým úsměvem přehlédnete i nechtěně komický útok mimozemské příšery (takový netopýr s medúzovitým vějířem), kde se Corman neobtěžoval se zaretušováním těch lanek, za které příšerka visela. Poslední záběr, který naznačuje otevřený konec, nebo nikdy nekončící boj s mimozemskou rasou, je takovým vtipným režisérovým pomrknutím, které potěší.(14.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace