Karlos80

Málo známý povídkový horor, starý stylový zrnitý obraz představující skutečnou náladu, bez počítačových efektu a litry krve, s trochou fantazie, napětí a tajemna a máme tu docela dobrou příjemně strašidelnou podívanou z minulosti, které ale i tak mohla být zkrácená do formy 3x10 nebo 3x20- 90. minut, kde to občas nefungovalo (malá substance mezi jednotlivými příběhy, přehrávaní některých scén stále dokola, nudnější pasáže), bylo podle mě docela dost na takový-hle film. Tři tajemné příběhy založené na údajně skutečných událostech se odehrávají v tomto filmu, do jaké míry tomu všemu ale budete věřit, to je jen a jen na vás. Nejsilnější podle mě byla ta úplně úplně první povídka, která byla ale i zároveň nejméně uvěřitelná. Nejvíce znepokojující byla ta úplně poslední, která ale zase nebyla moc napínavá. 1. povídka (mrazivé pohřebiště a matčino prokletí a mstivá "předpověď smrti" třem studentům, kteří byli omylem zodpovědní za smrt jejího syna - pěkné zlověstné zobrazení matky - její děsivý pohled a vůbec opakované prokletí a vztyčený ukazováček směrem k chlapcům - to vše velmi efektivní a nezapomenutelné) 3*, 2. povídka (démonický zvuk vycházející z mlhou zahalených útrob v zemi, vypadá to jako vstup do pekla - jinak ale nic moc) 2*. 3. povídka (to je v kostce verze "http://en.wikipedia.org/wiki/Vanishing_hitchhiker", populární městské legendy) 2*. Filmu by mohli přijít na chuť jednak fanoušci parapsychologie (v TV třeba úspěšný seriál "Věřte nevěřte"), dále třeba okultismu, nadpřirozena, nebo například i úspěšného seriálu "Twilight Zone". Slabinou filmu je jednoznačně jeho malý rozpočet, mohlo to být lepší, zajímavější a nakonec by se film mohl klidně zařadit i mezi nejznámější kultovní klasiky. Ale i tak v rámci žánru jde o docela příjemnou a zábavnou old-schoolovou jednohubku, kterou si nostalgici 70's hororu rádi připomenou a zcela jistě i zavzpomínají. ()