Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Stealth

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

Takže co tu máme...umělou inteligenci, spousta obrazově zajímavých výbuchů, velká akce a žádnej lacinej sex. Nudná první půle která by si zasloužila snad jen jednu se vyšplhá na tři. A to díky zvratu v druhé půli, Jessice Biel a hudbě, která mne v tomto filmu docela zaujala. Mně se to líbilo, kdybych se chvíli přemáhal dám možná i čtyři hvězdy, ale to si nechám pro jiný film, u kterého budu váhat. Možná ten, ve kterém bude více laciného sexu :-))(1.11.2008)

• Hal_Moore

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji.(2.1.2007)

• D.Moore

Ten děj, ten děj - kdyby tam buď nebyl nebo kdyby byl lepší, neměl bych proti Stealth takové výhrady... Takhle ta vata jen drží pohromadě podle mě velice slušné triky a dost dobře natočenou akci (člověk až žasne, že ten samý režisér zmršil Mumii 3, kde by se akční scény měly správně jmenovat jen "scény").(11.6.2009)

Rob Cohen je nadšenec, ktorý má rád, keď všetko vybuchuje. Ak dostane zopár dolárov, dokáže (sa) slušne baviť. Preto aj z béčkovývh motívov dokázal spraviť hity RÝCHLO A ZBESILO a XXX. Stealth ide vo vychodených šlapajách, akurát námet je tenoraz ešte viac deväťdesiatkový (však koho dnes ešte zaujímajú stíhačky, ktoré nevidí žiadny radar na svete, len ten česko-slovenský? :-)). Film však odsýpa a herci sú prekvapivo solídni. Hudba ako vystrihnutá z čias keď leteli zimmerovky v šýle OPERÁCIA ZLOMENÝ ŠÍP. Rovnako ako Cohen prekonal predošlými filmami pôvodné béčka, ktoré mu boli vzorom, aj jeho Stealth je asi najlepší letecký film, ktorý som videl od TOP GUNU... Akurát, že letecké filmy fakt nikoho nezaujímajú. (No schválne, kto si ešte pamätá na NEVIDITEĽNÉHO ÚTOČNÍKA?) Ale nemôžem povedať, že som sa nudil...(2.7.2014)

• sportovec

Nesoulad invenčních triků a děravého scénáře je až příliš křiklavý. Politické exkurzy ukazují na chatrné scénáristovo i režisérovo vzdělání a legalizace státního terorismu, kterou podávají doslova na talíři, je nejen trapná (to se vyjadřuji velmi jemně). Závěr v korejské hraniční zóně, v níž panuje šesté desetiletí válečný stav, překonává všechno. Letadlo-hrdina tady ještě nebylo (taková hloupost se neobjevila dokonce ani v pokleslé sovětské fantastice brežněvovské éry). Chybí maličkost: z nebes sestupující Ježíš Kristus, doprovázený dušemi Buffalo Billa a Sedícího býka, případně i Martina Luthera Kinga, který žehná páru, jenž se právě našel, protože láska je dvojka, která je prvočíslem, jak říká hrdina. Co není teď, může být příště. Režiséru Cohenovi blahopřeji k ustavení nové kategorie déčkových filmů. Opravdu si to zaslouží.(1.11.2008)

• - K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu. (Elwanelyn)

• - Spoiler: V závěru filmu pomůže Ben (Josh Lucas) Kaře (Jessica Biel) utéct přes severokorejské hranice a končí to pro ně tím, že projdou přes plot. Ve skutečnosti je mezi Severní a Jižní Koreou 4 kilometry široké demilitarizované pásmo poseté neprůchodně minami. (Thommy91)

• - Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu. (Elwanelyn)