Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• DaViD´82

Pokud tento snímek je ve výsledku takový jaký ho tvůrci chtěli, tak... Tak nevím, jelikož se mi naprosto nedostává slov. Scénář neexistuje a pokud ano, tak ho napsali až po vytvoření snímku, jelikož ve filmu samotném není ani špetka děje. Dialogy jsou hrůza jaké není rovno a logika si vzala dlouhou dovolenou. Přes relativně slušné obsazení je to herecky naprosto děsné. K tomu neskutečně přemrštěná stopáž, jelikož tohle by nefungovalo ani v podstatně kratším filmu. Jediným, v rámci mezí, fungujícím elementem jsou některé akční scény, u kterých když vypnete mozek tak se lze i pobavit - respektive je alespoň bez úhony přežít. Celkově jde o trapnou záležitost, která je sice děsivě špatná, ale bohužel ne tím způsobem kdybyste se aspoň od srdce zasmáli na úkor tvůrců. Po tomhle u mě Rob Cohen ztratil status solidního rutinéra béčkových snímků. Není jediný důvod proč tomuto vůbec věnovat jakoukoli pozornost.(21.1.2007)

• Payushka

Tohle byl trochu trapas... Sem si takhle rikala, ze v castu Stealthu je napsany Wentworth Miller, ze by tu mohl mit nejakou mensi roli stejne jako v Underworldu... Tak se na to divam, nadavam, jaka to je nehorazna blbost... A v tu chvili promluvila stihacka. Jediny my stesti je, ze jsem si to nepustila s dabingem :)(16.3.2008)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +efektní podívaná, příjemní herci, dobrá hudba i akce -mohlo být ještě více dramatičtější, bohatší děj, klidně i delší, uteklo to nějak rychle/// Pohádka určená přímo pro mě. Tohle já prostě žeru. Škoda, že to nemělo větší úspěch a že to u nás neběželo v kinech, klidně bych si totiž dal i nášup. A škoda že ten Plecháč není ukecanější, alespoň český dabing působí hodně ospale. Jinak ale nemám výhrad. Jessica Biel je kočka a vůbec je to celý hezký a akční výplach./// Celkem 82%///(8.5.2009)

• Bauer

Neuvěřitelný bullshit, že to není ani snad možné. Režisér Rob Cohen, ten režisér, který natočil celkem působivé cool snímky, jenž mně velice bavili, tak o Stealthu to samé říci nemohu. Cohen se snažil natočit další cool film, jenže se mu to ošklivě vymstilo a podle mého názoru natočil kravinu. V čem je probém? Jednoznačně v dementním scénáři. Akce je slušně natočena. Některé záběry jsou super, hlavně záběry v Thajsku jsou krásné a to mi připomíná, že to byla naprosto zbytečná pasáž s dementními dialogy. Sám sebe se ptám proč v tomhle hrál oscarový herec Jamie Foxx? To že tam hral nevýrazný Josh Lucas se dá pochopit, ale proč ten Foxx? Asi velký honořář. Jessice Biel, ach, ta je neuvěřitelně sexy a v námořnických hadrech jí to velmi sluší. Potěšil mně hlas Wentwortha Millera a i když byl upravený, tak jsem ho samozřejmně poznal. Celkově nejlepší práci na filmu udělali BT a Bob Badami, protože jejich hudba byla vážně dobrá. Pokud jste tento film neviděli o nic nepřijdete a pokud možno se mu obkloukem vyhněte!!!(9.2.2008)

• choze

Filmy Roba Cohena provází stále ty samé dva nedostatky. Za prvé - ten člověk nemá styl. Za druhé - vybírá si extrémně špatné scénáře. Konkrétně scénář STEALTHu musel napsat nějaký dvanáctiletý kluk, kterému někdo útržkovitě převyprávěl děj TOP GUNU, protože taková kravina se hned tak nevidí. Ani na vteřinu ničemu ve filmu neuvěříte a jeho postavy jsou tak nevýrazné, že vám budou celou dobu ukradené, tedy pokud nebudete jako já hned od začátku silně nenávidět Joshe Lucase. Celý film je po režisérské stránce strašlivě nemastný a neslaný a narozdíl od Cohenových předchozích počinů RYCHLE A ZBĚSILE a XXX tu není ani stopy po jeho nadšení pro látku. Akce je sterilní a nudná, výprava ubohá (na to že se proletíme okolo světa), dialogy o ničem, hlášky veskrze žádné, herecké výkony zapomenutelné. Přitom kdyby to celé nebylo tak hrozně odfláknuté, mohlo to být velmi zábavné béčko a kdyby to vzal do ruky takový Michael Bay, klidně i áčko.(9.12.2005)

• - Letouny používané ve filmu jsou fiktivní F-37 Talon. (Thommy91)

• - Letadlové lodě ve filmu jsou USS Carl Vinson a USS Abraham Lincoln. (Elwanelyn)

• - Spoiler: V závěru filmu pomůže Ben (Josh Lucas) Kaře (Jessica Biel) utéct přes severokorejské hranice a končí to pro ně tím, že projdou přes plot. Ve skutečnosti je mezi Severní a Jižní Koreou 4 kilometry široké demilitarizované pásmo poseté neprůchodně minami. (Thommy91)