Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• numi

Když se "mistři" Hollywoodu snaží diváka dobře pobavit, tak musí jít logika stranou a vše je najednou možné. Hašení elektroniky letadla vodou? Atomovka v letadle -> letadlo bouchne -> co se stalo s atomovkou? Scan oční sítnice, analýza hlasu a zjištění totožnosti člověka podle otisku palce na jeho zbrani přes satelit na vzdálenost dvou tisíc kilometrů? Děláte si ze mě srandu?! Ale povzneste nad to a jen koukejte, jak se to hýbe. Ale ne zas moc důkladně, protože stíhačky nejsou úplně dokonalé a poznali byste, že mistři u vizuálních efektů to trochu odflákli. Ale ani to nevadí. Ještě tady máme charismatické piloty, kteří se snaží, seč jim síly stačí. A Jessicu Biel, která se ani snažit nemusí, protože na to má kukadla a tělo, že (a úplně to stačí!)? Tohle všechno zamíchejte dohromady a plochá dvouhvězdičková zábava je na světě. PS: Proč musí mít všechny stroje ve filmech tak infantilní hlas? Grrr. [únor 2006](28.2.2006)

• DaViD´82

Pokud tento snímek je ve výsledku takový jaký ho tvůrci chtěli, tak... Tak nevím, jelikož se mi naprosto nedostává slov. Scénář neexistuje a pokud ano, tak ho napsali až po vytvoření snímku, jelikož ve filmu samotném není ani špetka děje. Dialogy jsou hrůza jaké není rovno a logika si vzala dlouhou dovolenou. Přes relativně slušné obsazení je to herecky naprosto děsné. K tomu neskutečně přemrštěná stopáž, jelikož tohle by nefungovalo ani v podstatně kratším filmu. Jediným, v rámci mezí, fungujícím elementem jsou některé akční scény, u kterých když vypnete mozek tak se lze i pobavit - respektive je alespoň bez úhony přežít. Celkově jde o trapnou záležitost, která je sice děsivě špatná, ale bohužel ne tím způsobem kdybyste se aspoň od srdce zasmáli na úkor tvůrců. Po tomhle u mě Rob Cohen ztratil status solidního rutinéra béčkových snímků. Není jediný důvod proč tomuto vůbec věnovat jakoukoli pozornost.(21.1.2007)

• lioncel

Film jako takový je normálně klasická totální kravina: s jedním zlým a moc záporným lampasákem, dále s jedním rozumným a potom také letkou hodně nadšených uvědomělých poručíků , kde samozřejmě nechybí jeden černoch, jedna opravdu moc hezká kočka a také jedna umělá vojenská inteligence, která všechny trošku pozlobí .. au, au, au .. ale abych jen nehaněl, jedna postava zaslouží můj obdiv : Lt. Kara Wade / Jessica Biel - americké ozbrojené síly mají evidentně velmi dobrý vkus, když ji tak často nechávají oblékat svou uniformu – ve vojenské letecké kombinéze, v uniformě, nebo jen tak v plavkách, vždy ji to opravdu moc sluší .. tomu já říkám samička .. pardon, omlouvám se, chci říci samozřejmě herečka … wow !!! … I Love You, Jessica Biel …(16.1.2011)

• demented

Otázka: Čo si myslieť o filme, kde dve tretiny hlavného hereckého ansámblu tvorí Jamie Foxx a Jessica Biel ? Odpoveď : Len to najhoršie, pokiaľ dotyční v prvých minútach filmu nezomrú strašnou a veľmi bolestivou smrťou. Bohužial, nestalo sa tak a kvalita filmu je tým pádom jasaná. Osobne si nemyslím, že by Stealth dejovo zaostával za predchádzajúcimi Cohenovými filmami. Jedná sa o rovnaký paskvil, ale tentokrát ešte horšie natočený, smiešnejší a nudnejší.(17.2.2007)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +efektní podívaná, příjemní herci, dobrá hudba i akce -mohlo být ještě více dramatičtější, bohatší děj, klidně i delší, uteklo to nějak rychle/// Pohádka určená přímo pro mě. Tohle já prostě žeru. Škoda, že to nemělo větší úspěch a že to u nás neběželo v kinech, klidně bych si totiž dal i nášup. A škoda že ten Plecháč není ukecanější, alespoň český dabing působí hodně ospale. Jinak ale nemám výhrad. Jessica Biel je kočka a vůbec je to celý hezký a akční výplach./// Celkem 82%///(8.5.2009)

• - Design Stealth stíhaček použitých ve filmu je patentem firmy, která skutečně v roce 1999 navrhla pro vládu Stealth bombardéry B-2. (Dr Lizal)

• - Samopal, který Lt. Kara Wade (Jessica Biel) používá po přistání v Severní Koreji, je Heckler & Koch MP7.

• - Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu.