Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

Som fanúšik veľkých a rýchlych strojov a v prvom rade stíhačiek a preto ma tento nabušený trailer dokonale navnadil. Neuveriteľné očakávanie sa síce po pozretí filmu stratilo. Bohužial bol dej slabý a prázdny, scenáristi tomu moc nedali čo je veľká škoda, keď už mali v repertoári mená ako Jamie Foxx, Lucas Black alebo Jessicu Biel. Našťastie tu boli skvelé akčné scény, pri ktorých som skoro nedýchal. Stíhačky pôsobili dokonale, tiež aj nový prototyp stíhačky s umelou inteligenciou. Dizajn skvelý a naozaj som bol ohúrený. Scény vo vzduchu boli dychberúce a plné výborných efektov. Keď už kvôli ničomu, tak aspoň kvôli tej akcii by sa aj oplatilo ísť do kina, na veľkom plátne s kvalitným zvukom by film pôsobil až monštrózne ( myslím spomínané scény ). 135 miliónový rozpočet je v týchto scénach vidieť v každej sekunde, no bohužiaľ film neprilákal toľko ľudí, ako by si zaslúžil. Naozaj škoda toho premárneného scenára. Pre mňa je to, ale o niečo lepšie. 68%(24.8.2006)

• D.Moore

Ten děj, ten děj - kdyby tam buď nebyl nebo kdyby byl lepší, neměl bych proti Stealth takové výhrady... Takhle ta vata jen drží pohromadě podle mě velice slušné triky a dost dobře natočenou akci (člověk až žasne, že ten samý režisér zmršil Mumii 3, kde by se akční scény měly správně jmenovat jen "scény").(11.6.2009)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $32,116,746Tržby Celosvetovo $76,932,872║ miestami slušná akcia, aj keď to skôr po príbehovej stránke zapadá do béčkových vôd ale aspoň že je na čo pozerať, veď to malo aj dosť tučný rozpočet, škoda že tam je naokolo toľko zbytočnej vaty, tláchania, 90minút by bol ideál a dalo by sa to ľahšie prekusnúť /50%/(25.11.2005)

• Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct.(2.4.2006)

• Bauer

Neuvěřitelný bullshit, že to není ani snad možné. Režisér Rob Cohen, ten režisér, který natočil celkem působivé cool snímky, jenž mně velice bavili, tak o Stealthu to samé říci nemohu. Cohen se snažil natočit další cool film, jenže se mu to ošklivě vymstilo a podle mého názoru natočil kravinu. V čem je probém? Jednoznačně v dementním scénáři. Akce je slušně natočena. Některé záběry jsou super, hlavně záběry v Thajsku jsou krásné a to mi připomíná, že to byla naprosto zbytečná pasáž s dementními dialogy. Sám sebe se ptám proč v tomhle hrál oscarový herec Jamie Foxx? To že tam hral nevýrazný Josh Lucas se dá pochopit, ale proč ten Foxx? Asi velký honořář. Jessice Biel, ach, ta je neuvěřitelně sexy a v námořnických hadrech jí to velmi sluší. Potěšil mně hlas Wentwortha Millera a i když byl upravený, tak jsem ho samozřejmně poznal. Celkově nejlepší práci na filmu udělali BT a Bob Badami, protože jejich hudba byla vážně dobrá. Pokud jste tento film neviděli o nic nepřijdete a pokud možno se mu obkloukem vyhněte!!!(9.2.2008)

• - Letouny používané ve filmu jsou fiktivní F-37 Talon. (Thommy91)

• - K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu. (Elwanelyn)

• - Letadlové lodě ve filmu jsou USS Carl Vinson a USS Abraham Lincoln. (Elwanelyn)