Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Hal_Moore

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji.(2.1.2007)

• Kaka

Jeden z nejhloupějších a dějově nejslabších filmů roku, který se může pyšnit snad jen solidně natočenou akcí a několika efektně barvitými záběry na krajinu nádherně zeleného Thajska. Mluvící stíhačka je k smíchu, avšak nejvíce mně odrovnalo tankování ve vzduchu. Ukázkový příklad čiré scénáristické demence. Nic proti hercům, neboť zde se skutečně nic předvést nedalo. Oceňuji snad jen Jessicu Biel, která je v námořnickém ohozu neskutečně sexy. Akce je dravá a dynamická, nicméně přílišná počítačovost snímaných záběrů dost unavuje a zadělává na jeden velký stereotyp. O politickém pozadí celé situace ani nemluvě. Rozpočet nevídaný, paskvil nehorázný. Ovšem pro pobavení ? Proč ne.(23.8.2006)

• sportovec

Nesoulad invenčních triků a děravého scénáře je až příliš křiklavý. Politické exkurzy ukazují na chatrné scénáristovo i režisérovo vzdělání a legalizace státního terorismu, kterou podávají doslova na talíři, je nejen trapná (to se vyjadřuji velmi jemně). Závěr v korejské hraniční zóně, v níž panuje šesté desetiletí válečný stav, překonává všechno. Letadlo-hrdina tady ještě nebylo (taková hloupost se neobjevila dokonce ani v pokleslé sovětské fantastice brežněvovské éry). Chybí maličkost: z nebes sestupující Ježíš Kristus, doprovázený dušemi Buffalo Billa a Sedícího býka, případně i Martina Luthera Kinga, který žehná páru, jenž se právě našel, protože láska je dvojka, která je prvočíslem, jak říká hrdina. Co není teď, může být příště. Režiséru Cohenovi blahopřeji k ustavení nové kategorie déčkových filmů. Opravdu si to zaslouží.(1.11.2008)

• Derek

prvy krok roba cohena do pekla video becok kde sa momentalne nachadza. vysokorozpoctovy prepadak s absolutne otrasnym castingom (dokonca i oscarovy jamie foxx je absolutne nevyrazny). po technickej stranke je to obcas az smiesne, ale potesia vybuchy ktore sa klasicky old schoolove (teda ziadne CGI)...(4.8.2019)

• Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct.(2.4.2006)

• - Design Stealth stíhaček použitých ve filmu je patentem firmy, která skutečně v roce 1999 navrhla pro vládu Stealth bombardéry B-2. (Dr Lizal)

• - O napsání písní k filmu byla požádána rocková kapela Incubus.

• - K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu.