Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Slarque

Rob Cohen se docela snažil, byť dost vykrádal nápady použité v Rychle a zběsile. Kamera kouzlí dobře vypadající záběry, střih funguje, Jessica Biel v bikinách vypadá výborně, tak kde je problém? Jako skoro vždycky: ve scénáři. Tahle po kupě nedržící směs klišé, nelogičností, romantiky, patosu a akce vypadá, že ji napsal žák základní školy a připadala mu děsně cool. Až bude aspoň na střední, tak z toho snad vyroste.(4.3.2009)

• flanker.27

"Je příliš tvrdá, aby vyslala nouzový signál..." Tvůrcům bych pro začátek doporučoval k prostudování základy logiky, fyziky a zeměpisu. Začínáme v Číně, hned nato v Severní Koreji, náhle se přesuneme do Ruska a z něj na Aljašku, všechno v rámci cca 5 minut. Ale ano, to ty superletadla, co lítaj na palivo lehčí, nežli vzduch, žejo. Ehm ehm, o vzdušném boji jsme si toho taky moc nepřečetli. Hlavně, že máme super emerické krásné hrdiny zachraňující svět, politicky korektně rozhozené. Herci hrají hovno, ono s takovými charaktery a dialogy by si neporadil ani Stanislavskij. Souhlasím, že za takovou ubohost děje by se snad styděl i Michael Bay. Veškerá akce stojí rovněž za trus, navíc triky jsou za 135 mega dost ubohé, nemluvě o tom, co znázorňují. Napětí v divákovi nevyloudí žádné. Něco pro Hapy end? Dá se z toho dělat sranda.(7.7.2007)

• milka

Tak tohle bylo pro mě veliké utrpení a zklamání zároveň. Od Cohena jsem si poslední dobou zvyknul na filmy ne sice originální,ale velmi svižné,nápadité a akční. No prostě na fajn akční nadprůměr. Tohle ale vůbec nebylo fajn,tohle bylo utrpení. Vím,že Cohenovy filmy nikdy neměli dobrý scénář a např. XXX mělo pár berliček,ale takové nelogičnosti jaké se na nás sypou zde už vážně nevydejchám. Když jsem viděl stíhačku,která si při letu sama poslouchala písnička stažené z netu a mluvila o morálce,tak mi bylo velmi špatně. O špatně napsaných postavách ani nemluvím. Akční scény byly velmi nepřehledné a Cohenovy se do nich nepodařilo vtlačit ani trochu napětí. S herci je to tak 50:50. Shepard hraje dobře a Foxx taky ví jak hrát to,co má předepsáno. Jessice Biel jsem to ale všechno promíjel jenom kvůli jejímu zevnějšku a největším průserem je obsažení Joshe Lucase do hlavní role. Ne že by byl úplně nezajímavý,ale prostě nemá dostatečné charisma aby utáhnul celý film. Suma sumárum: pro mě asi zklamání a nejhorší film roku zároveň.(3.11.2005)

• moviesfan

Téměř bezduchý film ve kterém má hrát největší roli bezpilotní ,,chytrý" letoun. Tady jsem už věděl, že mě to asi nechytne. A taky, že ne. Film nezachrání ani Foxx a dokonce ani Biel (zvláště pánskému publiku stačí alespoň pohled na ní:) ). Snímek nedokáže zaujmout. Možná jen fandy nadzvukových letounů.(1.11.2008)

• maverick10

Rob Cohen je zamrzly v klisovitem americkem patosu z devadesatych let. Vsechny jeho dila jsou znama tim, ze jsou naprosto zbavena fantazie a originality a jenom se veze na zabehle a dnes uz zaprasene vlne naivnich scenek z devadesatych let. Vcelku svizna podivana s chvilema peknou akci, je opravdu brzdena detinskou predstavou maleho kluka predstavujiciho si opravdove americke hrdiny. Pochopitelne podporenou jeste naivnejsim scenarem, ktery budi dojem, ze staci byt TEN SPRAVNAK a vsechno to pujde.(7.1.2010)

• - Letadlové lodě ve filmu jsou USS Carl Vinson a USS Abraham Lincoln. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu. (Zdroj: ČSFD.cz)