Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Šimpy

Takovou blbost už jsem dlouho neviděl. V průběhu filmu jsem pouze snižoval hodnocení, až jsem klesl na 2*. Pokud by se jednalo o čisté béčko, byla by to zábava, ale tenhle film si hraje na áčkovou produkci a prostě na to nemá. Chatrný děj, mizerné výkony (ani té holce, ani těm klukům jsem neuvěřil, že se jedná o profi piloty, bez milosti likvidující teroristy), grafika místy připomínající 8-bitové videohry (průlety nad údolími), neuvěřitelně neuvěřitelná finální zápletka. Hlavní hrdinka se prostřílí přes ozbrojené korejce a "Plechoun" se obětuje. Nejlepší scéna je v okamžiku, kdy se piloti snaží EDIho přemluvit, aby poslechl jejich rozkazy. Kdyby tuhle zápletku rozvinuly, mohla by to být i zábava. Stroj, který se zblázní a poslouchá sám sebe je vždy dobré téma. Takhle se jednalo o čistokrevnou nudu, bez nápadu s naprosto otřesným příběhěm. Nikdy více! A nepomohlo tomu ani to, že jsem si k tomu dal 4 piva.(3.11.2008)

• demented

Otázka: Čo si myslieť o filme, kde dve tretiny hlavného hereckého ansámblu tvorí Jamie Foxx a Jessica Biel ? Odpoveď : Len to najhoršie, pokiaľ dotyční v prvých minútach filmu nezomrú strašnou a veľmi bolestivou smrťou. Bohužial, nestalo sa tak a kvalita filmu je tým pádom jasaná. Osobne si nemyslím, že by Stealth dejovo zaostával za predchádzajúcimi Cohenovými filmami. Jedná sa o rovnaký paskvil, ale tentokrát ešte horšie natočený, smiešnejší a nudnejší.(17.2.2007)

Zajímavý námět o bezpilotní stíhačce, která se “vymkla kontrole“, dobře udělané akční scény a výbuchy a pro mě docela příjemné herecké obsazení v čele s Jessicou Biel. Po dějové stránce sice průmerný akční film s naprosto předvídatelnými zvraty, ale nic jiného jsem ani nečekal..) Nechápu, proč má tento snímek tak špatné hodnocení; já se pobavil a dávám podle mě zasloužených 80%. (10.3.2008)(5.3.2008)

Vždycky byli dobrá parta - Ben Gannon (Josh Lucas), Kara Wade (Jessica Biel) a Henry Purcell (Jamie Foxx) - nejlepší stíhací piloti, tým, na který se lze vždycky spolehnout. I oni jsou ale udiveni, když se dozví, že mají dostat čtvrtého parťáka - tím spíš, že oním čtvrtým je inteligentní počítač, který má jednoho dne všechny lidské piloty nahradit. Hlavně Gannon je k němu velmi skeptický a (jak už to bývá), má pravdu - letoun po úderu bleskem (kde sem to jen viděl :) ) začne rozvíjet svoji inteligenci, a brzy se začne sám rozhodovat, co je pro něj nejlepší. A jeho (teď již bývalým) parťákům nezbude nic jiného, než tuto chybu napravit ... Filmy jako je tento se mi hrozně těžko hodnotí. Na jedné straně spousta nelogičností (jak nejlépe vyrušit požár na palubě? nechat vybuchnout bombu těsně pod hladinou moře a nechat vlnu ať to spláchne), vcelku hloupá zápletka bez nějakých větších překvapení a žádní extra herci (až na Joshe Lucase, kterej mi tady tak nějak seděl) - na straně druhé je to akční jízda plná efektních výbuchů a hezkých (neříkám realistických) průletů stíhaček s krásným vzdušným prouděním, která nějak nedává čas, aby se člověk začal nudit. A teď co já s tím - zde asi zábavnost převýší onu nesmyslnost, tak 3*, ať nežeru :)(4.11.2008)

• maverick10

Rob Cohen je zamrzly v klisovitem americkem patosu z devadesatych let. Vsechny jeho dila jsou znama tim, ze jsou naprosto zbavena fantazie a originality a jenom se veze na zabehle a dnes uz zaprasene vlne naivnich scenek z devadesatych let. Vcelku svizna podivana s chvilema peknou akci, je opravdu brzdena detinskou predstavou maleho kluka predstavujiciho si opravdove americke hrdiny. Pochopitelne podporenou jeste naivnejsim scenarem, ktery budi dojem, ze staci byt TEN SPRAVNAK a vsechno to pujde.(7.1.2010)

• - Spoiler: V závěru filmu pomůže Ben (Josh Lucas) Kaře (Jessica Biel) utéct přes severokorejské hranice a končí to pro ně tím, že projdou přes plot. Ve skutečnosti je mezi Severní a Jižní Koreou 4 kilometry široké demilitarizované pásmo poseté neprůchodně minami. (Thommy91)

• - Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu. (Elwanelyn)

• - Tento snímek byl pořízen s podporou amerického námořnictva, a byl to první film s fiktivními bojovými letadly na skutečné letadlové lodi. (Elwanelyn)