Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Šimpy

Takovou blbost už jsem dlouho neviděl. V průběhu filmu jsem pouze snižoval hodnocení, až jsem klesl na 2*. Pokud by se jednalo o čisté béčko, byla by to zábava, ale tenhle film si hraje na áčkovou produkci a prostě na to nemá. Chatrný děj, mizerné výkony (ani té holce, ani těm klukům jsem neuvěřil, že se jedná o profi piloty, bez milosti likvidující teroristy), grafika místy připomínající 8-bitové videohry (průlety nad údolími), neuvěřitelně neuvěřitelná finální zápletka. Hlavní hrdinka se prostřílí přes ozbrojené korejce a "Plechoun" se obětuje. Nejlepší scéna je v okamžiku, kdy se piloti snaží EDIho přemluvit, aby poslechl jejich rozkazy. Kdyby tuhle zápletku rozvinuly, mohla by to být i zábava. Stroj, který se zblázní a poslouchá sám sebe je vždy dobré téma. Takhle se jednalo o čistokrevnou nudu, bez nápadu s naprosto otřesným příběhěm. Nikdy více! A nepomohlo tomu ani to, že jsem si k tomu dal 4 piva.(3.11.2008)

• Dannysek4U

Moc vesela pohdka pro lepice modylku. 1+1 za Jessicu Biel, ktera by byla sexy i s kyblem na hlave (nedej boze v ruceú. Je to fakt jen efektni sranec, selhavajici na vsech urovnich, ktery me momentalne napadaj. Hlasky typu : "ja a ty jsme dva, a to je prvocislo, takze stastny cislo" nebo jedna ze zaverecnejch scen, kdy jde pan topgun proti helikoptere se samopalem, a protoze mu dojdou naboje, tak tu zbran aspon hodi, jen podtrhuj bezmocnot celyho pocinu.(21.1.2007)

• milka

Tak tohle bylo pro mě veliké utrpení a zklamání zároveň. Od Cohena jsem si poslední dobou zvyknul na filmy ne sice originální,ale velmi svižné,nápadité a akční. No prostě na fajn akční nadprůměr. Tohle ale vůbec nebylo fajn,tohle bylo utrpení. Vím,že Cohenovy filmy nikdy neměli dobrý scénář a např. XXX mělo pár berliček,ale takové nelogičnosti jaké se na nás sypou zde už vážně nevydejchám. Když jsem viděl stíhačku,která si při letu sama poslouchala písnička stažené z netu a mluvila o morálce,tak mi bylo velmi špatně. O špatně napsaných postavách ani nemluvím. Akční scény byly velmi nepřehledné a Cohenovy se do nich nepodařilo vtlačit ani trochu napětí. S herci je to tak 50:50. Shepard hraje dobře a Foxx taky ví jak hrát to,co má předepsáno. Jessice Biel jsem to ale všechno promíjel jenom kvůli jejímu zevnějšku a největším průserem je obsažení Joshe Lucase do hlavní role. Ne že by byl úplně nezajímavý,ale prostě nemá dostatečné charisma aby utáhnul celý film. Suma sumárum: pro mě asi zklamání a nejhorší film roku zároveň.(3.11.2005)

• numi

Když se "mistři" Hollywoodu snaží diváka dobře pobavit, tak musí jít logika stranou a vše je najednou možné. Hašení elektroniky letadla vodou? Atomovka v letadle -> letadlo bouchne -> co se stalo s atomovkou? Scan oční sítnice, analýza hlasu a zjištění totožnosti člověka podle otisku palce na jeho zbrani přes satelit na vzdálenost dvou tisíc kilometrů? Děláte si ze mě srandu?! Ale povzneste nad to a jen koukejte, jak se to hýbe. Ale ne zas moc důkladně, protože stíhačky nejsou úplně dokonalé a poznali byste, že mistři u vizuálních efektů to trochu odflákli. Ale ani to nevadí. Ještě tady máme charismatické piloty, kteří se snaží, seč jim síly stačí. A Jessicu Biel, která se ani snažit nemusí, protože na to má kukadla a tělo, že (a úplně to stačí!)? Tohle všechno zamíchejte dohromady a plochá dvouhvězdičková zábava je na světě. PS: Proč musí mít všechny stroje ve filmech tak infantilní hlas? Grrr. [únor 2006](28.2.2006)

• D.Moore

Ten děj, ten děj - kdyby tam buď nebyl nebo kdyby byl lepší, neměl bych proti Stealth takové výhrady... Takhle ta vata jen drží pohromadě podle mě velice slušné triky a dost dobře natočenou akci (člověk až žasne, že ten samý režisér zmršil Mumii 3, kde by se akční scény měly správně jmenovat jen "scény").(11.6.2009)

• - Letouny používané ve filmu jsou fiktivní F-37 Talon. (Thommy91)

• - Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - O napsání písní k filmu byla požádána rocková kapela Incubus. (Zdroj: ČSFD.cz)