Reklama

Reklama

Stealth: Přísně tajná mise

  • USA Stealth (více)
Trailer

Obsahy(1)

Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (223)

sportovec odpad!

všechny recenze uživatele

Nesoulad invenčních triků a děravého scénáře je až příliš křiklavý. Politické exkurzy ukazují na chatrné scénáristovo i režisérovo vzdělání a legalizace státního terorismu, kterou podávají doslova na talíři, je nejen trapná (to se vyjadřuji velmi jemně). Závěr v korejské hraniční zóně, v níž panuje šesté desetiletí válečný stav, překonává všechno. Letadlo-hrdina tady ještě nebylo (taková hloupost se neobjevila dokonce ani v pokleslé sovětské fantastice brežněvovské éry). Chybí maličkost: z nebes sestupující Ježíš Kristus, doprovázený dušemi Buffalo Billa a Sedícího býka, případně i Martina Luthera Kinga, který žehná páru, jenž se právě našel, protože láska je dvojka, která je prvočíslem, jak říká hrdina. Co není teď, může být příště. Režiséru Cohenovi blahopřeji k ustavení nové kategorie déčkových filmů. Opravdu si to zaslouží. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele

Z môjho pohľadu celkovo dosť masívne podhodnotený film. Čo sa hereckého obsadenia týka je na dosť vysokej úrovni. Lucas ako tvrdý hrdina stelesňujúci vodcovstvo a česť. Foxx zastupujúci vtip a humor. A samozrejme zástupkyňou krásy je elegantná a sexi Jessica Biel. Toto trio sa postaví do čela Americkej leteckej flotily ako tí najlepší z najlepších. Čo sa týka príbehu nie je to nič moc umelá inteligencia vštepená do stíhačky, ktorá ja schopná sa sama učiť a popritom sa učí rozoznávať dobro a zlo a špecifikovať správanie ľudí je celkom dosť bulllshit na pokľudné večery v rodinnom kruhu avšak Cohen s toho vedel vymačkať akciu, nie síce moc dramatickú a emočne vypätú ale aj tak celkom strhujúcu a okoreňovanú množstvom skvelých výbuchov. v neposlednej rade musím spomenúť vynikajúce soundtracky, ktoré nás sprevádzali všetkými leteckými akčnými scénami a dávali akcií tú správnu iskru. 70% ()

Reklama

Derek 

všechny recenze uživatele

prvy krok roba cohena do pekla video becok kde sa momentalne nachadza. vysokorozpoctovy prepadak s absolutne otrasnym castingom (dokonca i oscarovy jamie foxx je absolutne nevyrazny). po technickej stranke je to obcas az smiesne, ale potesia vybuchy ktore sa klasicky old schoolove (teda ziadne CGI)... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Filmy Roba Cohena provází stále ty samé dva nedostatky. Za prvé - ten člověk nemá styl. Což by až tak nevadilo. Za druhé - vybírá si extrémně špatné scénáře. Konkrétně scénář STEALTHu musel napsat nějaký dvanáctiletý kluk, kterému někdo útržkovitě převyprávěl děj TOP GUNU, protože taková kravina se hned tak nevidí. Ani na vteřinu ničemu ve filmu neuvěříte a jeho postavy jsou tak nevýrazné, že vám budou celou dobu ukradené, tedy pokud nebudete jako já hned od začátku silně nenávidět Joshe Lucase. Celý film je po režisérské stránce strašlivě nemastný a neslaný a narozdíl od Cohenových předchozích počinů RYCHLE A ZBĚSILE a XXX tu není ani stopy po jeho nadšení pro látku. Akce je sterilní a nudná, výprava ubohá (na to že se proletíme okolo světa), dialogy o ničem, hlášky veskrze žádné, herecké výkony zapomenutelné. Přitom kdyby to celé nebylo tak hrozně odfláknuté, mohlo to být velmi zábavné béčko a kdyby to vzal do ruky takový Michael Bay, klidně i áčko. ()

Hal_Moore odpad!

všechny recenze uživatele

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (10)

  • Design Stealth stíhaček použitých ve filmu je patentem firmy, která skutečně v roce 1999 navrhla pro vládu Stealth bombardéry B-2. (Dr Lizal)
  • Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu. (ČSFD)
  • K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu. (ČSFD)

Související novinky

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)

Reklama

Reklama