Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• D.Moore

Ten děj, ten děj - kdyby tam buď nebyl nebo kdyby byl lepší, neměl bych proti Stealth takové výhrady... Takhle ta vata jen drží pohromadě podle mě velice slušné triky a dost dobře natočenou akci (člověk až žasne, že ten samý režisér zmršil Mumii 3, kde by se akční scény měly správně jmenovat jen "scény").(11.6.2009)

• DaViD´82

Pokud tento snímek je ve výsledku takový jaký ho tvůrci chtěli, tak... Tak nevím, jelikož se mi naprosto nedostává slov. Scénář neexistuje a pokud ano, tak ho napsali až po vytvoření snímku, jelikož ve filmu samotném není ani špetka děje. Dialogy jsou hrůza jaké není rovno a logika si vzala dlouhou dovolenou. Přes relativně slušné obsazení je to herecky naprosto děsné. K tomu neskutečně přemrštěná stopáž, jelikož tohle by nefungovalo ani v podstatně kratším filmu. Jediným, v rámci mezí, fungujícím elementem jsou některé akční scény, u kterých když vypnete mozek tak se lze i pobavit - respektive je alespoň bez úhony přežít. Celkově jde o trapnou záležitost, která je sice děsivě špatná, ale bohužel ne tím způsobem kdybyste se aspoň od srdce zasmáli na úkor tvůrců. Po tomhle u mě Rob Cohen ztratil status solidního rutinéra béčkových snímků. Není jediný důvod proč tomuto vůbec věnovat jakoukoli pozornost.(21.1.2007)

• numi

Když se "mistři" Hollywoodu snaží diváka dobře pobavit, tak musí jít logika stranou a vše je najednou možné. Hašení elektroniky letadla vodou? Atomovka v letadle -> letadlo bouchne -> co se stalo s atomovkou? Scan oční sítnice, analýza hlasu a zjištění totožnosti člověka podle otisku palce na jeho zbrani přes satelit na vzdálenost dvou tisíc kilometrů? Děláte si ze mě srandu?! Ale povzneste nad to a jen koukejte, jak se to hýbe. Ale ne zas moc důkladně, protože stíhačky nejsou úplně dokonalé a poznali byste, že mistři u vizuálních efektů to trochu odflákli. Ale ani to nevadí. Ještě tady máme charismatické piloty, kteří se snaží, seč jim síly stačí. A Jessicu Biel, která se ani snažit nemusí, protože na to má kukadla a tělo, že (a úplně to stačí!)? Tohle všechno zamíchejte dohromady a plochá dvouhvězdičková zábava je na světě. PS: Proč musí mít všechny stroje ve filmech tak infantilní hlas? Grrr. [únor 2006](28.2.2006)

• Legas

Někdy dost dobře nechápu, jak někdo může schválit investici na zfilmování scénáře jako je Stealth. Nelogická slátanina, ve které jakoby reálný svět vůbec neexistoval (pouze ten vzdušný plus pozemské cíle), je výsměchem první kategorie. Proč tedy dávám tak "bohaté" ohodnocení? Rob Cohen umí. Docela mě potěšila kamera, se kterou neomezeně "oblétává" útočící stroje. Když jeho akční styl srovnávám s pouze poctivě odřeným Bartkowiakovým Doomem, pak je Cohen suveréním vítězem. Ještě kdyby si tak vybíral (nebo mu byly nabídnuty) lepší scénáře, na které má zatím ve své filmografii docela smůlu. Ještě bych chtěl podotknout, že jsem se při filmu nenudil. Vypnul jsem totiž mozek a docela si ho užil. Až potom to zamyšlení nad "dílem" ve mě vyvolalo studený pot na těle.(7.11.2005)

Som fanúšik veľkých a rýchlych strojov a v prvom rade stíhačiek a preto ma tento nabušený trailer dokonale navnadil. Neuveriteľné očakávanie sa síce po pozretí filmu stratilo. Bohužial bol dej slabý a prázdny, scenáristi tomu moc nedali čo je veľká škoda, keď už mali v repertoári mená ako Jamie Foxx, Lucas Black alebo Jessicu Biel. Našťastie tu boli skvelé akčné scény, pri ktorých som skoro nedýchal. Stíhačky pôsobili dokonale, tiež aj nový prototyp stíhačky s umelou inteligenciou. Dizajn skvelý a naozaj som bol ohúrený. Scény vo vzduchu boli dychberúce a plné výborných efektov. Keď už kvôli ničomu, tak aspoň kvôli tej akcii by sa aj oplatilo ísť do kina, na veľkom plátne s kvalitným zvukom by film pôsobil až monštrózne ( myslím spomínané scény ). 135 miliónový rozpočet je v týchto scénach vidieť v každej sekunde, no bohužiaľ film neprilákal toľko ľudí, ako by si zaslúžil. Naozaj škoda toho premárneného scenára. Pre mňa je to, ale o niečo lepšie. 68%(24.8.2006)

• - Letouny používané ve filmu jsou fiktivní F-37 Talon. (Thommy91)

• - Samopal, který Lt. Kara Wade (Jessica Biel) používá po přistání v Severní Koreji, je Heckler & Koch MP7. (Elwanelyn)

• - Tento snímek byl pořízen s podporou amerického námořnictva, a byl to první film s fiktivními bojovými letadly na skutečné letadlové lodi. (Elwanelyn)