Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

Není to zase tak hrozné jako jsem čekal. Rob Cohen není žádný mistr, ale umí točit filmy, které rychle utečou a zapltí se. Proto bude vždycky režisérem akčních jízd jako xXx nebo Rychle a zběsile. Tento pán nemá na víc, ale neberme mu to za zlé. Každý dělá to co aspon trochu umí. Herecké obsazení je příjemné. Jessicu Biel mohla nahradit nějaká hezčí modelka a Josh Lucas se zrovna nehodí na zachránce, ale budiž. Jamie Foxx si hraje spíše pro zábavu(a pro prachy :D). Dalším hercem neherecem je řizená stíhačka, jejiž hlas je jako z videhry. Scénář je celkem jednoduchý, ale film neni takový jaký se na začátku zdá a už vůbec nejde zkrátit na "Letadlo se zbláznilo a 3 piloti ho musej sestřelit". Všechno se trochu zamotá a konec určitě dokážete předvídat předem. Bohužel stíhačky jsou nehorázně počítačové a ve filmu je jen velmi málo scén, které by vyrazili dech. Za to chyb je trochu více. Scéna s palivovým letounem je docela úlět a to ani nemluvim o způsobu hašení ohně v eletronice vodou :-). Ano i takové věci se dějí. Pokud se chcete pobavit a připomenout si nostalgii Top Gunu(jediné co film připomene je USArmy, ale stejně ... ;-)) zkuste Stealth.(25.8.2005)

• Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct.(2.4.2006)

• Hellboy

No a když se na scéně objevila obří létající stanice pro doplňování paliva za letu, málem jsem umřel smíchy. Děs běs tenhle film.. Myslel jsem, že tam budou nějaké vzdušné souboje a dočkal jsem se..po 76 minutách, kdy se na scéně objevila dvojice Su-30. Bohužel, po několika chvílích bylo dobojováno a následovala nuda.. 120 minut bylo sakra moc!(9.6.2008)

Vždycky byli dobrá parta - Ben Gannon (Josh Lucas), Kara Wade (Jessica Biel) a Henry Purcell (Jamie Foxx) - nejlepší stíhací piloti, tým, na který se lze vždycky spolehnout. I oni jsou ale udiveni, když se dozví, že mají dostat čtvrtého parťáka - tím spíš, že oním čtvrtým je inteligentní počítač, který má jednoho dne všechny lidské piloty nahradit. Hlavně Gannon je k němu velmi skeptický a (jak už to bývá), má pravdu - letoun po úderu bleskem (kde sem to jen viděl :) ) začne rozvíjet svoji inteligenci, a brzy se začne sám rozhodovat, co je pro něj nejlepší. A jeho (teď již bývalým) parťákům nezbude nic jiného, než tuto chybu napravit ... Filmy jako je tento se mi hrozně těžko hodnotí. Na jedné straně spousta nelogičností (jak nejlépe vyrušit požár na palubě? nechat vybuchnout bombu těsně pod hladinou moře a nechat vlnu ať to spláchne), vcelku hloupá zápletka bez nějakých větších překvapení a žádní extra herci (až na Joshe Lucase, kterej mi tady tak nějak seděl) - na straně druhé je to akční jízda plná efektních výbuchů a hezkých (neříkám realistických) průletů stíhaček s krásným vzdušným prouděním, která nějak nedává čas, aby se člověk začal nudit. A teď co já s tím - zde asi zábavnost převýší onu nesmyslnost, tak 3*, ať nežeru :)(4.11.2008)

Nelogické? A co! Tohle je akční nářez, v kterém prostě musíte přehlídnout nějakou tu chybu, či blbost. A ta hlavní trojka byla vybráná velice dobře, takže pro takový relax na nudný večer... proč ne? Být mi tak 13, umřu blahem. Ale Jessica Biel.. to je prostě srdeční záležitost, už jen kvůli ní nesnížím.. :-)(1.11.2008)

• - O napsání písní k filmu byla požádána rocková kapela Incubus. (Elwanelyn)

• - Spoiler: V závěru filmu pomůže Ben (Josh Lucas) Kaře (Jessica Biel) utéct přes severokorejské hranice a končí to pro ně tím, že projdou přes plot. Ve skutečnosti je mezi Severní a Jižní Koreou 4 kilometry široké demilitarizované pásmo poseté neprůchodně minami. (Thommy91)

• - Samopal, který Lt. Kara Wade (Jessica Biel) používá po přistání v Severní Koreji, je Heckler & Koch MP7. (Elwanelyn)