• slunicko2
  **

  Další historická zpotvořenina. 1) Ať s Jirešem nebo bez Jireše, je to pořád stejná falešná pompa, amatérské prznění historických reálií a pseudomoudré dialogy, jak se stalo neblahým zvykem (nejenom) v televizních inscenacích. 2) Alespoň je zajímavé se kouknout na naše herce před 40 lety. 38letý Jan Tříska (Václav II.) roztomile přehrával, jak už má ve zvyku, a 25letý Karel Zich hrál na mandolínu...mě snad picne.(13.8.2016)

 • WANDRWALL

  Odpudivé. Nechudné. Chladné. Brrr.(13.7.2011)

 • Radek99
  ***

  Velká postava nové vlny Jaromil Jireš neměl možnost v období normalizace realizovat svoje umělecké projekty, tak točil to, co mu nastupivší normalizační moc dovolila - tak vznikla i tahle televizní inscenace o Václavu II. Za Jana Třísku a Martina Růžka tedy 3 hvězdičky, jinak není na co koukat...(28.9.2007)

 • Willy Kufalt
  ***

  Janu Třískovy tyhle dramatické inscenace slušely, Martin Růžek odvedl taky nadprůměrný výkon, ale úpřimně... nebavilo mě to, nezískalo si mě to ani napodruhé... docela bez šťávy. Za mě nejslabší kousek z "královské" TV-série roku 1974 (Píšťalka pro dva, Ohnivý máj, Vtrkavý král, Královské řádění, Králův kalich, Poslední královna, Královské usínání, Královský gambit).(24.9.2017)

 • gudaulin
  ***

  Historickou hodnověrnost od tohoto druhu televizních her nelze očekávat, ale kdo má rád romantické příběhy ve středověkých kulisách, slušnou úroveň dialogů a kvalitní herecké výkony, může být s Královským gambitem spokojen. Výprava je sice chudičká a celé to připomíná spíš záznam divadelního představení, ale Tříska spolu s Růžkem mají charizma, které tenhle kousek povyšují mírně nad průměr. Celkový dojem 60 %.(28.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace