Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo z nás by se alespoň na krátký čas nechtěl ocitnout v romantických časech rytířských soubojů, v časech, kdy přátelství, láska a čest měly cenu nejvyšší – cenu života? V dnešní pohádce vás zveme do těchto dob, do tajemného světa kouzel i napětí. Mladý a sympatický následník trůnu, princ Kornel (L. Vaculík), se vrací z nepřátelského zajetí. Cesta domů je však plná nečekaných zvratů – radostných i smutných. V lesích se setká s neznámou krásnou dívkou (V. Křížová), na kterou nemůže zapomenout. Po návratu na královský hrad se dozví, že během jeho nepřítomnosti se mnohé změnilo. Otec za záhadných okolností zahynul a v království vládne Kornelův bratranec (O. Vetchý)… (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Z tohohle musejí mít děti v hlavě pěknej bordel. Dlouho jsem nechápala, které z postav měly být dobré a které zlé. Zlé postavy se chovaly hezky a dobré ošklivě. A nedozvěděli jsme se nic o tom, odkud se vyloupla hlavní hrdinka, což nás s maminkou silně zklamalo... Aspoň konec byl snad dostatečně vyjasňující. Hudba mě občas překvapila, ale pak jsem si uvědomila, že opravdu naznačuje náladu toho, co se má právě odehrát - takže další „orientační bod“, tj. plus. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Od paní Simonové už jsem viděla více pohádek a všechny mají společnou docela ponurou náladu postrádající humor. Tady se mi ale dost líbili herci. Mladý Vaculík je prostě mladý Vaculík, potěšila také Vendula Křížová, která si pro svůj půvab určitě zasloužila více princeznovských rolí. Největší překvapení pro mě ale byla paní Galatíková, v záporné roli jsem ji viděla vůbec poprvé a mocichtivou babu zahrála s přehledem. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Uvěřitelný příběh o chamtivosti a zlobě jdoucí až za hrob, stejně jako o lásce jdoucí tamtéž. Vaculík a Vetchý ještě mladí a fešní, "princezna" Vendulka Křížová, jedna z našich nejhezčích hereček a paní Galatíková je ve své roli trůnuchtivé potvory velmi uvěřitelná. Problém mám trochu jenom se zeleným rytířem a to ještě jen tu krátkou chvíli, kdy rytířuje. Televizní minimalismus není na škodu, je to příběh o lidech, to se obejde bez 3D efektů a počítačového davu. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Pohádka je sice v šermířských scénách naivní, ale příběh a herecké výkony jsou výborné (zvláště scény Zahajského s Galatíkovou jsou perfektní). Už v dětství při prvním shlédnutí mě překvapila promyšleným dějem, propracovanými postavami a docela ponurým laděním. Co se zas tak moc nepovedlo, je hudba, která, jak je u Simona obvyklé, zní dosti disharmonicky, když sem by se hodily pořádné romantické tóny a hrdinské motivy. Jako celek je to ale velmi dobré, vážné a uvěřitelné. Podobná pohádka: Bronzová koruna. ()

Ravi 

všechny recenze uživatele

Je to spíš taková dětská romantika, než vážně pojatý příběh z hrdinských rytířských dob. Sem tam to uvidíte na ČT 1 v odpoledním nedělním čase. Vaculík a Zahajský válí. Taková pohádková česká klasika natočená spíš v přírodě a na autentických lokacích. Naštěstí - kulisy tu skoro nejsou, to jsem na českých pohádkách vždy obivoval. 45% = 2/5 ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama