poster

Zelený rytíř (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 1993, 56 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Uvěřitelný příběh o chamtivosti a zlobě jdoucí až za hrob, stejně jako o lásce jdoucí tamtéž. Vaculík a Vetchý ještě mladí a fešní, "princezna" Vendulka Křížová, jedna z našich nejhezčích hereček a paní Galatíková je ve své roli trůnuchtivé potvory velmi uvěřitelná. Problém mám trochu jenom se zeleným rytířem a to ještě jen tu krátkou chvíli, kdy rytířuje. Televizní minimalismus není na škodu, je to příběh o lidech, to se obejde bez 3D efektů a počítačového davu.(18.5.2013)

 • flanker.27
  *****

  Pohádka je sice v akčních scénách naivní, ale příběh a herecké výkony jsou výborné (zvláště scény Zahajského s Galatíkovou jsou perfektní). Už v dětství při prvním shlédnutí mě překvapila promyšleným dějem a docela ponurým laděním. Co se zas tak moc nepovedlo, je hudba, působí, jako by ji dělal člověk se smyslem pro alternativní směry, když sem by se hodily pořádné romantické tóny a hrdinské motivy. Jako celek je to ale velmi dobré. Podobná pohádka: Bronzová koruna.(1.12.2010)

 • Ravi
  **

  Je to spíš taková dětská romantika, než vážně pojatý příběh z hrdinských rytířských dob. Sem tam to uvidíte na ČT 1 v odpoledním nedělním čase. Vaculík a Zahajský válí. Taková pohádková česká klasika natočená spíš v přírodě a na autentických lokacích. Naštěstí - kulisy tu skoro nejsou, to jsem na českých pohádkách vždy obivoval. 45% = 2/5(20.3.2011)

 • PollyJean
  ***

  Dosti podhodnocená pohádka, která opět doplácí na to, že vážněji laděné příběhy ve srovnání s komediálními tady u většiny diváků nemají šanci. Jasně, je to místy dost televizní, kamera mohla být lepší, retrospektiva vypadala dost děsně, ale jinak tu máme dost dobře prokreslené charaktery (některé v důsledku i dost tragické - Bertil, vévoda Marek), věrohodný a smysluplný příběh a ve většině i hodně dobré herecké výkony.(1.9.2016)

 • Lish84
  *

  Veškerá pozitiva - což znamená pěkné exteriéry, přirozeně působící kostýmy, v jádru zajímavý příběh s lehkým nádechem fantasy a několik uznávaných herců v obsazení (Zahajský, Galatíková, Vetchý) - pohřbívá neinvenční až lajdácké režijní provedení. Snaha herců tak přichází samozřejmě vniveč, o nějaké dějové gradaci se v podstatě nedá mluvit a pokusy o napětí a akčnost v dramatických scénách působí místy až směšně. Třeba zapíchnutí jednoho z bojovníků v závěru je tak očividně předstírané, že se člověk až diví, jak něco takového můžou tvůrci se vší vážností divákovi předložit.(30.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace