Málokterý serál dokázal tak vkusně smíchat "dospěláckou" realitu s poetikou dětsví. Líbilo se mě jako dítěti, líbilo se mě to jako dospivajícímu kdy jsem pochopil více některé náznaky a líbí se mě velice i jako rodiči co už má taky děti. Nepatřím rozhodně mezi ty vzdychající po dřívější době,ale jen málokterý současný seriál s dětmi dosahuje této kvality. Důvodem jest zajisté paní Zinnerová.(20.2.2011)

Legendární seriál podle knižní předlohy Markéty Zinnerové. Knihu jsme četli na základní škole. Proutěný košík opravdu skrýval tajemství, ale ne ledajaké, ukrýval totiž vzpomínky a ty jsou to nejcennější, co máme a nikdo nám je nemůže vzít. Dětská duše je bezelstná,zůstává pořád stejná a technika nebo civilizace ji nemůže změnit.(14.10.2008)

Ja sa skláňam pred pani Zinnerovou a jej empatiou, pred krásou vidieka aj pred ilúziou krásneho pionýra, kde boli všetci ako stádo. Ten seriál je tak pozitívny, že mu snaď na úrovni filmov pre deti dokážu konkurovať iba škandinávske skvosty. Ale tie sú na rozdiel od neho po väčšinou neiluzórne úprimné. Nech žije československá krása na striebornom plátne pre potešenie budúcich generácii!(27.2.2011)

Jedná se o moc pěkný seriál s mnoha známými herci, kteří tvoří dokonalou symbiózu. To se stejné se dá říci i o představitelích dětských rolí. Děj nás zavádí do malebného prostředí českého venkova, kde starosti dětí mají stejnou váhu jako problémy dospělých. Mezi českými seriály je "Tajemství proutěného košíku" svým způsobem unikát - je stejně zábavný a poučný jak pro děti, tak pro dospělé. A nesmím opomenout ani hudbu, která je opravdu kouzelná a tvoří nepostradatelnou součást seriálu.(1.3.2008)

Upřímně, českých seriálů pro děti se moc nevysílalo, takže i já ho shlédla několikrát. Nějak ale postrádá tah seriálů jako jsou Návštěvníci či Arabela, a k hlavnímu hrdinovi mám dodnes rozporuplný vztah. Asi, že to měl být klaďas. Pamatuju si, že snaha implikovat výchovné tendence do seriálu pro děti, mi byly protivné již tenkrát. Bod za krásnou přírodu.(31.8.2014)

• - Seriál se natáčel v obci Halouny nedaleko Berouna. (Cucina_Rc)

• - V sedmé části říká děda Karas (Josef Kemr) své rodině, že se jde dívat k sousedce, babičce Vavruškové (Libuše Havelková) na kriminální film, který vysílají v televizi. V následujícím obraze se děda Karas před televizí zvedá ze židle a odchází. V televizi zní ústřední melodie ze seriálu 30 případů majora Zemana. (Bart)