Já jen chválím. Jako holka jsem chtěla být v partě trojlístku dětí z vesnice. :-) Jako dospělá oceňuju nádherně vystavěné příběhy lidiček. Dnes abychom to měli jasné jsou postavy v seriálech buď kladné, nebo záporné. Tady je k tomu přistupováno zcela jinak. Každý má svou chybu i svůj klad. Tak jak to v životě už bývá.Nikdo není jen černý a nikdo jen bílý.... a kouzelní herci jako Martin Štěpánek. Jirka Krampol, Josef Kemr, Libuška Havelková nebo Jaroslav Satoranský.... to nemá chybu... :-) :-)(3.10.2017)

Upřímně, českých seriálů pro děti se moc nevysílalo, takže i já ho shlédla několikrát. Nějak ale postrádá tah seriálů jako jsou Návštěvníci či Arabela, a k hlavnímu hrdinovi mám dodnes rozporuplný vztah. Asi, že to měl být klaďas. Pamatuju si, že snaha implikovat výchovné tendence do seriálu pro děti, mi byly protivné již tenkrát. Bod za krásnou přírodu.(31.8.2014)

• Desires

Dávám odpad za herecké výkony, hlavně přehnanost dětí. Námět je prostě ze staré doby - pionýrské boje a "čistota" děcek, kteří se bavili válením se ze stohu, dnešní generace nenadchne a ač já pamatuji tyto časy, tak mě také ne. Nelíbí se mi ani prostředí kde se točilo, ani obsazení, ani zpracování a už vůbec ne počáteční lahodné předčítání děje Klárou.(2.7.2015)

Nádherný seriál z let sedmdesátých plný klukovin, dobrodružství i starostí dopělých. Herecké výkony tu jsou naprosto špičkové tak jak bylo v tehdejší době zvykem. Současné primitivní rádobyherecké rychlokvašky neasahají těm tehdejším ani po palec u nohy. Seriál se stal právem velice oblíbeným a k této obrovské oblibě přispělo i to, že se zde neřešilo nic politického apod, byl a je to příjemný seriál. Kulturní idiotizmus a inteligenční impotence se tu v komentářích a hodnoceních projevuje naprosto dokonale (Desires,Ninadel atd) : Současná kulturně impotentní společnost nedošla dál než k laciným a povrchním sračkám s lítajícími kusy těl a neustálemů omálání sexu, nagelovanými metrouši a bárbínkami ale jakmile by měli vidět něco co má inteligenci, cit, romatiku a děj tak jsou se svými dutolebkami v prdeli.(29.4.2018)

Jedná se o moc pěkný seriál s mnoha známými herci, kteří tvoří dokonalou symbiózu. To se stejné se dá říci i o představitelích dětských rolí. Děj nás zavádí do malebného prostředí českého venkova, kde starosti dětí mají stejnou váhu jako problémy dospělých. Mezi českými seriály je "Tajemství proutěného košíku" svým způsobem unikát - je stejně zábavný a poučný jak pro děti, tak pro dospělé. A nesmím opomenout ani hudbu, která je opravdu kouzelná a tvoří nepostradatelnou součást seriálu.(1.3.2008)

• - Seriál se natáčel v obci Halouny nedaleko Berouna. (Cucina_Rc)

• - V sedmé části říká děda Karas (Josef Kemr) své rodině, že se jde dívat k sousedce, babičce Vavruškové (Libuše Havelková) na kriminální film, který vysílají v televizi. V následujícím obraze se děda Karas před televizí zvedá ze židle a odchází. V televizi zní ústřední melodie ze seriálu 30 případů majora Zemana. (Bart)