Pěkný seriál o přátelství několika dětí na vsi. Jedná se o dívce ,která žije u babičky jelikož rodiče nemají čas se o ní starat. Na druhé straně je tu Vláďa ,jehož rodiče se rozvedou a on těžce nese ,že si našel jinou se stejně starým klukem Zdeňkem ,který mu říká táto. A ještě ke všemu začnou spolu chodit do jedné třídy. Tak že se v lásce moc nemají . Ale všechno se dá urovnat. je tam samozejmě řada dalších postav. Je to velice jímavě propracované a natočené.(30.12.2007)

Knížka se mi líbila víc, asi že děti mívají ještě jasnější představu o hrdinech než dospělí čtenáři. Má představa byla jasně definována poetickými ilustracemi Zdeňky Krejčové. Podle nich byl Zdeněk parádní sígr a navíc vypadal jako Klárčin vlastní bratr (což v pozdějším věku vedlo k už ne tak poetickým úvahám). Čert byl černý voříšek a ne vyfénovaný bílý gaučák, Ondra měl fousy jako Rumcajs (tady se mi pletl s Donchuánem Karasem a učitelem Meruňkou Meduňkou), sympatická a nesympatická Karasice jsou prohozené (filmaři víc přáli hříšné ženě Boženě), babičku bych chtěla kouzelnou Rosůlkovou, děda Kemr se mi ale líbil. Ale dost rejpání. Tenhle seriál je jako fotka z první třídy, kterou náhodou objevíte. Ukazovat ji nechcete, ale pousmějete se.(13.2.2017)

Nádherný seriál z let sedmdesátých plný klukovin, dobrodružství i starostí dopělých. Herecké výkony tu jsou naprosto špičkové tak jak bylo v tehdejší době zvykem. Současné primitivní rádobyherecké rychlokvašky neasahají těm tehdejším ani po palec u nohy. Seriál se stal právem velice oblíbeným a k této obrovské oblibě přispělo i to, že se zde neřešilo nic politického apod, byl a je to příjemný seriál. Kulturní idiotizmus a inteligenční impotence se tu v komentářích a hodnoceních projevuje naprosto dokonale (Desires,Ninadel atd) : Současná kulturně impotentní společnost nedošla dál než k laciným a povrchním sračkám s lítajícími kusy těl a neustálemů omálání sexu, nagelovanými metrouši a bárbínkami ale jakmile by měli vidět něco co má inteligenci, cit, romatiku a děj tak jsou se svými dutolebkami v prdeli.(29.4.2018)

• Colonist

Ať mi to nikdo nemá za zlé, ale tento seriál prostě nemám rád. Ze všech těch klasik jako Arabela, Návštěvníci, Létající Čestmír a podobných seriálů je prostě nejslabší. Možná je to tím, že mi nikdy nesedlo hlavní herecké obsazení (hlavně ta děcka), možná je to tím, že mi už ve škole na základce zošklivili knižní verzi (nebo se mi spíš zošklivila sama, protože to byla hrozná nuda) a nebo je to tím, že mě to prostě nebavilo ani v dětství.(3.2.2008)

• Desires

Dávám odpad za herecké výkony, hlavně přehnanost dětí. Námět je prostě ze staré doby - pionýrské boje a "čistota" děcek, kteří se bavili válením se ze stohu, dnešní generace nenadchne a ač já pamatuji tyto časy, tak mě také ne. Nelíbí se mi ani prostředí kde se točilo, ani obsazení, ani zpracování a už vůbec ne počáteční lahodné předčítání děje Klárou.(2.7.2015)

• - Seriál se natáčel v obci Halouny nedaleko Berouna. (Cucina_Rc)

• - V sedmé části říká děda Karas (Josef Kemr) své rodině, že se jde dívat k sousedce, babičce Vavruškové (Libuše Havelková) na kriminální film, který vysílají v televizi. V následujícím obraze se děda Karas před televizí zvedá ze židle a odchází. V televizi zní ústřední melodie ze seriálu 30 případů majora Zemana. (Bart)