Nejmladší z rodu Hamrů (TV seriál)

Youngest of the Hamr's Family

Československo, 1975, 11 h 2 min (Minutáž: 11x43-75 min)

Jaroslav Dietl

Václav Postránecký, Josef Bláha, Ilja Prachař, Ladislav Pešek, Jaroslav Satoranský, Jana Paulová, Jaroslav Moučka, Libuše Havelková, Regina Rázlová, Václav Lohniský, Jana Šulcová, Petr Svojtka, Stanislava Bartošová, Antonín Molčík, Světla Amortová, Zdeněk Šavrda, Vanda Švarcová, Martin Velda, Vladimír Bičík, Jana Boušková, Jiří Bruder, Otto Budín, Štěpán Bulejko, Bohuslav Čáp, Josef Čáp, Hana Davidová, Božena Franková, Roman Hemala, Jiří Holý, Miroslav Homola, Vladimír Huber, Miriam Hynková, Oldřich Janovský, Antonín Jedlička, Eva Jiroušková, Vítězslav Jirsák, Jan Kotva, Vladimír Krška, Ferdinand Krůta, Vladimír Kudla, Ivan Luťanský, Zdeněk Martínek, Viktor Maurer, Taťjana Medvecká, Oldřich Musil, Josef Patočka, Bedřich Prokoš, Jaroslav Raušer, Ludmila Roubíková, Soběslav Sejk, František Skřípek, Břetislav Slováček, Simona Stašová, Václav Stýblo, Bohumil Švarc st., Jaroslava Tichá, Karel Urbánek, Jiří Vala, Karel Vavřík, Josef Vondráček, Miloš Willig, Bohuš Záhorský, Miluše Zoubková, Eliška Velímská, Čestmír Řanda st., Vilém Lipský, Josef A. Stehlík, Bohumil Šeda, Karel Meister ml., Tomáš Sedláček, Jana Jiskrová, Čestmír Válek, Karel Fridrich, Miroslav Rous, Václav Jeřábek, Ivan Pokorný, Vladimír Kratina, Jan Houdek, Mária Nováková, Květoslava Houdlová, Adolf Filip, Václav Fišer, Václav Bouška, Bohuslav Ličman, Petr Patera, Jan Bartoš, Hana Šedivá, Anuše Pejskarová, Jarmila Zahradníčková, Vojtěch Zoula, Marie Nováková

Komentáře uživatele Skuby47 k tomuto TV seriálu

K tomuto seriálu mám osobní vztah, protože jsem zemědělec rodem i původním povoláním. Kdyby nebyl situován do pohraničí a neměl tak optimistický konec, řekla bych že se pan Dietl s naší rodinou znal. Uvádím to proto, že příběh byl napsán se znalostí lidských osudů, doby i prostředí, v němž se odehrával. Važme si ho, protože podobný už nebude nikdy natočen o pokračování nemluvě, protože zemědělský stav udělal po roce 1989 krok zpět. Není o kom točit, protože těch pár prosperujících farmářů a chovatelů koz nikoho nezajímá, jedině snad reality show „Farmář hledá ženu“. Škoda jen, že je černobílý a televize ho nevysílá. Ještě mi napadá nikdy nezodpovězená otázka, která byla v souvislosti s tímto seriálem nejčastěji kladena panu Dietlovi - „Čí je to dítě?“(13.8.2011)