Agentura Puzzle: Přízrak (TV film)

Krimi

Česko, 2004, 80 min

Zvuk:

Petr Lenděl
  • honajz

O něco lepší než první díl, ale pořád se postavy chovají zcela mimózně a někdy si vyprávějí věci, z nichž jde rozum kolem. A někdy zásadní odhalení počká, aby se muselo z Prahy zase jet do Kumburku a zpět. Jsem zvědav, jak se jednotlivé linie nakonec propojí, pobavila mne účast pana režiséra v jedné z rolí, ale celkově je to sice pokus o záhadno, ale zcela zmateně podaný, podivně nastříhaný, nasnímaný (myslím ty záběry přes půlku detailu obličeje na jiný obličej v pozadí apod.), kde jednotlivé scény scénáře tahali králíci z klobouku.(18.4.2017)

Já musím dát za ****. Tajemné seriály mám rád a tady se to IMHO docela povedlo. Výborný je Robert Jašków.(1.12.2008)

Příjemný detektivně-duchařský příběh. Při vyprávění o Hagenově štole mě docela mrazilo. (83.)(5.11.2006)

• fantoci

Zajímavé a napínavé, i když děj občas trochu zkolabuje. Rozuzlení mě poněkud zklamalo. Znovukoukatelnost nízká.(12.3.2005)

• Tom_Lachtan

Mohl bych tu začít psát o tom, co vše je zde špatně, ale neudělám to, opakoval bych svůj koment od prvního dílu a tak jen přepíšu rekapitulující úvodník k této části: Petr a Pavel Knapové jsou majiteli detektivní agentury Puzzle, specializované na hledání pokladů, každodenní realita je ale nutí přijímat i běžnou detektivní práci - pátrání po zmizelé dívce Sandře, se ujímá Hanka, společnice obou bratří... Petr odjíždí do Kumberku na pozvání svého přítele Kozelky, který na místním zámku hledal cennosti ukryté za války němci, stihne však jen jeho pohřeb, Kozelka totiž uhořel za nevyjasněných okolností, které prošetřuje kriminalista Felix. Není to jediná Kumberkská záhada, zámeckou průvodkyni Renáátu pronásleduje podivný přízrak. Také Petr má zkušenosti se záhrobními silami, vyprovokoval kledbu Hanse Hagenna a několik měsíců nato sumrtila nastražená výbušnina jeho přítelkyni Janu. Je však zřejmé, že nálož byla určena pro Petra. Zdrcená Janina matka hledá pomoc u známého spiritisty, doktora vilichrrrchrrčkuka... Petrův claim i se štolou, kde se má přízrak zabijáka Hagenna pohybovat získal dobrodruh Prusek, ten bez skrupulí vydírá psychicky labilního Vojtíška, který prodělal ve štole otřesnou zkušenost... Petr dostává vzkazy od člověka, který si říka SORROW, jsou plné výhrůžek a zdá se, že Janin vrah chce svou záměnu oběti napravit...(6.12.2015)

• - Jiří Klem v roli faráře odmítá hledači pokladů Robertu Jaškówovi uvěřit existenci pokladu, po kterém Jašków pátrá na zámku Kunberk. Ve 30. epizodě seriálu Četnické humoresky (od r. 1997) s názvem "Poklad" hraje Klem hraběte Stryka a odmítá uvěřit existenci hradního pokladu Ondřeji Vetchému, který hraje venkovského hledače pokladů Bartoloměje Šoufka. (navabaca)

• - Scénář od Viktorína Šulce byl v roce 2004 vydán nakladatelstvím Epocha jako detektivní román pod názvem Agentura Puzzle. (navabaca)