Poslední slovo (TV film)

Komedie / Pohádka

Česko, 1995, 38 min

"Ale kdepak holoubata !! To jsou vrány !!" - "Vrány ?? Já divočinu nerad.." - "Já vrány to.. ehm.. nesmim !!" ; )(4.10.2014)

• honajz

Což o to, Terezka je zde čupr holka a ty kozenky jí moc hezky přistanou. Hned by si člověk dal - tehdy - říct. Jenže, co je to platné, když scénář skáče jak blecha po kožichu, jednu chvíli je princezna namyšlená, a hnedle v další scéně milující až za sebe samu, a když Honza Šťastný jednou dá docela logické odpovědi, a pak plácá nesmysly? Takže dvě hvězdy za kozy Terezy Brodské ještě před Dvojrolí a za občas vtipné hlášky dvojice Šťastný-Dvořák.(11.5.2018)

Obsahově velmi povedená a zábavná pohádka, herecky také hezky obsazená a zvládnutá, dostává však na frak zcela odbytými kulisami, kdy například královská rodina sedí na křeslech před bílým pozadím a jinak nikde nic. To bylo opravdu podivné. Ale hodnotím hlavně ten obsah, který je velmi milý a poměrně slušnou originalitu pohádky v rámci daného typu pohádek.A povedla se také hudba.(5.10.2014)