poster

Poslední slovo (TV film)

Komedie / Pohádka

Česko, 1995, 38 min

 • otík
  ****

  Obsahově velmi povedená a zábavná pohádka, herecky také hezky obsazená a zvládnutá, dostává však na frak zcela odbytými kulisami, kdy například královská rodina sedí na křeslech před bílým pozadím a jinak nikde nic. To bylo opravdu podivné. Ale hodnotím hlavně ten obsah, který je velmi milý a poměrně slušnou originalitu pohádky v rámci daného typu pohádek.A povedla se také hudba.(5.10.2014)

 • zette
  ***

  Brodska mi v roli princezny nesedi, naopak Narozny je vynikajici. Je to vtipne a i zde kritizovane kulisy me celkem bavily.(25.11.2018)

 • honajz
  **

  Což o to, Terezka je zde čupr holka a ty kozenky jí moc hezky přistanou. Hned by si člověk dal - tehdy - říct. Jenže, co je to platné, když scénář skáče jak blecha po kožichu, jednu chvíli je princezna namyšlená, a hnedle v další scéně milující až za sebe samu, a když Honza Šťastný jednou dá docela logické odpovědi, a pak plácá nesmysly? Takže dvě hvězdy za kozy Terezy Brodské ještě před Dvojrolí a za občas vtipné hlášky dvojice Šťastný-Dvořák.(11.5.2018)

 • Tommassi3
  ***

  "Ale kdepak holoubata !! To jsou vrány !!" - "Vrány ?? Já divočinu nerad.." - "Já vrány to.. ehm.. nesmim !!" ; )(4.10.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Režisér vzal luxusní ansámbl, rozepsaný, leč nedokončený, scénář, který na koleně neumětelsky během krátké chvíle dopsal sám, kostýmy z velmi žánrově rozmanitých pohádek a celé to vložil do kulis, které neumětelsky na druhém koleně stloukl rovněž sám. Výsledkem je místy velmi vtipná a místy pokulhávající pohádka, která je brilantně zahraná, chvílemi však téměř nedívatelná. Takhle si to sám zabít, to se nevidí často. Naštěstí.(6.8.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace