The World of Stainboy (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2000, 6x5 min

Tim Burton

Tim Burton

Šest epizod ze světa Stainboye je asi to nejdivnější, co jsem od Tima Burtona viděl, a to už u tohoto režiséra něco znamená (kdo viděl Beetlejuice nebo Nightmare Before Christmas tak ví, o čem mluvím). Kombinace absurdity, černého humoru a prazvláštního "scénáře" je provedena v naprosto neobvyklé flashové formě a pokud by na konci nebyl Burton podepsán, asi bych nevěřil, že je to právě jeho dílo. Rozhodně doporučuji.(30.10.2005)

Tak všeobecně se mi líbil jednoduchý styl kresby a příběhy Stainboye, ale je pravda, že to není až tak úchvatné, jako jiné filmy (kraťasy ještě nemůžu posoudit, tohle byl první, co jsem od Burtona viděla, ale chystám se na další). Možné SPOILERY. První episoda (The girl who stares) mě vcelku nudila a nechápala jsem, o co jde a docela se mi to i nelíbila. Šla jsem si teda přečíst kdo je Stainboy, abych byla uvedena do kontextu. Druhá episoda (The toxic boy) už mě pobavila aneb jak porazit toxic boye? Vypálit mu cejch osvěžovače ve tvaru stromku na čelo. Třetí episoda (The bowling ball) byla do té doby nejvtipnější a nejzajímavější. Hlavně se mi líbily ty detaily, jako když Stainboy vítězoslavně vstanul na kouli a uklouzla mu noha. Čtvrtá episoda (The robot boy) byla taky dobrá. Pidi část s myší, jestli si ji někdo vůbec všiml, byla kouzelná. Aneb jak porazit Robotboye? Vypojením ze zásuvky. Vážně?:D V tomto dílu byl k vidění komisař bez trička aneb jeho spolek Cops without tops. Pátá episoda (The match girl) byl v závěru nejlepší díl ze všech. That should teach you once and for all that you shouldn't play with matches and it's much safer to play with yourself instead. Šestý poslední díl (Stainboys day off neboli The origin of stainboy) byl trochu divný a moc se mi nelíbil. Takže shrnutí nejslabší díly 1. a 6., nejlepší díly 5. a 3. Celkově hodnotím tak 3,5*(19.1.2013)

Tohle se snad nedá hvězdičkově ohodnotit...zajímavý internetově filmový pokus Tima Burtona, který se zakládá na jeho fenomenální knížce Trudný konec Ústričného chlapečka a jiné. Největším problémem je jejich krátkost a kvalitativní nevyváženost (nejhůř je na tom první díl se Zíralkou). Někdy mi to nedalo, abych si nevzpomněl na Happy Tree Friends.(4.9.2006)

Příliš ukecané a flashová animace taky není zrovna zázrak, ale zajímavý pohled na to, jak vypadá okleštěná tvorba Tima Burtona. Naštěstí je to dostatečně krátké, aby to nezačalo nudit. Pěkné postavičky to drží nad vodou. *** Ve zkratce: O chlapečkovi co zachraňuje svět, ale kdo ví jak to všecko bylo.(19.11.2013)

Zda je to famózní atmosférou výstavy z Domu u Kamenného zvonu nebo čímkoliv jiným - nevím. Ale po explozi kreativního mozku, jehož hravost a genialita se roztéká po zdech celé galerie jako bábovičky šedé kůry se tato rozpustilá miniatura jeví jako jednohubkový zob - jakési oční bulvičky na rozloučenou.(17.4.2014)