The World of Stainboy (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2000, 6x5 min

Tim Burton

Tim Burton

V šesti epizodách řeší hlavní hrdina Stainboy ( byl už v réžisérově knize The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories) neobvyklé případy ( skvělý díl s hypnotizující holkou ). Vše oplývá tou typickou burtonovskou poetikou. Všechny díly jsou krátké a zábavné. ________ Of all the super heroes, the strangest one by far, doesn't have a special power, or drive a fancy car.(29.11.2005)

1) Rozuzlení toho prvního případu byl docela drsný. Připomnělo mi to happy tree friends. 2) Vymítání stromečkem :-D ještě mohl toxic boy otočit hlavu o 360° :-D 3) Stainboy se konečně usmál. 4) Tohle bylo docela rychlé. 5) "This should teach you once and for all that you should not play with matches and that it is much safer to play with yourself instead." 6) Hm, zajímavé. // Nvíc tam je vidět Burtonovsky klasická satira na americký ale i obecně lidský pohled na svět (postava vojáka s jeho vystupováním a kecama, snaha přelstít asociály asociálama - něco jako bojem pro trvalý mír).(1.12.2012)

No natož, že už před tímto seriálkem měl na svém triku Tim Burton mistrovská díla jako Ospalá Díra, Střihoruký Edward a Batman tak by to mohlo být trošku lepší... Každopádně je to, ale dobré dost - Vincent byl sice asi trochu lepší - proto 80 procent... Neberu to jako hodnocení kvalitního filmového kousku, ale jde o Burtnovi začátky s animem takového toho Burtnovského zezření... V druhém dílu - opět motiv mrtvého psa, který nevím jestli jsem si toho všiml jediný, ale provází Burtna celou jeho karierou režiséra... První díl je celkem slabota... Kulečníková koule už začíná být zajmavější, a od 4. dílu to je celkem skvělé - to už bych těmto krátkým vtipným filmkům dal klidně 5 hvězd, ale tím bych trošku shodil Burtnovi lepší díla...No každopádně boj proti Sirce je taky dokonalost sama a páty díl také super... Myslím si že máme co dočinění s animovaným dědečkem kostlivce Jacka nebo s mrtvou nevěstou Timiho Burtna... :-)(19.5.2008)

Zda je to famózní atmosférou výstavy z Domu u Kamenného zvonu nebo čímkoliv jiným - nevím. Ale po explozi kreativního mozku, jehož hravost a genialita se roztéká po zdech celé galerie jako bábovičky šedé kůry se tato rozpustilá miniatura jeví jako jednohubkový zob - jakési oční bulvičky na rozloučenou.(17.4.2014)

Tohle se snad nedá hvězdičkově ohodnotit...zajímavý internetově filmový pokus Tima Burtona, který se zakládá na jeho fenomenální knížce Trudný konec Ústričného chlapečka a jiné. Největším problémem je jejich krátkost a kvalitativní nevyváženost (nejhůř je na tom první díl se Zíralkou). Někdy mi to nedalo, abych si nevzpomněl na Happy Tree Friends.(4.9.2006)