The World of Stainboy (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2000, 6x5 min

Tim Burton

Tim Burton

Šest dílů, šest nepřátel, se kterými si černobílá, nevýrazná postavička Stainboy musí poradit je vcelku zajímavou hříčkou načrtnutou samotný mágem Timem Burtonem. Škoda jen, že animace je na papíře roztodivně jednoduchá a celkově je to všechno takové naprosto jiné, než byste od mistra vůbec čekali. Z šesti dílů ale jednoznačně vítězí kapitola číslo dvě s toxik-manem. --- 65 % ---(8.8.2007)

V šesti epizodách řeší hlavní hrdina Stainboy ( byl už v réžisérově knize The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories) neobvyklé případy ( skvělý díl s hypnotizující holkou ). Vše oplývá tou typickou burtonovskou poetikou. Všechny díly jsou krátké a zábavné. ________ Of all the super heroes, the strangest one by far, doesn't have a special power, or drive a fancy car.(29.11.2005)

1) Rozuzlení toho prvního případu byl docela drsný. Připomnělo mi to happy tree friends. 2) Vymítání stromečkem :-D ještě mohl toxic boy otočit hlavu o 360° :-D 3) Stainboy se konečně usmál. 4) Tohle bylo docela rychlé. 5) "This should teach you once and for all that you should not play with matches and that it is much safer to play with yourself instead." 6) Hm, zajímavé. // Nvíc tam je vidět Burtonovsky klasická satira na americký ale i obecně lidský pohled na svět (postava vojáka s jeho vystupováním a kecama, snaha přelstít asociály asociálama - něco jako bojem pro trvalý mír).(1.12.2012)

Tohle se snad nedá hvězdičkově ohodnotit...zajímavý internetově filmový pokus Tima Burtona, který se zakládá na jeho fenomenální knížce Trudný konec Ústričného chlapečka a jiné. Největším problémem je jejich krátkost a kvalitativní nevyváženost (nejhůř je na tom první díl se Zíralkou). Někdy mi to nedalo, abych si nevzpomněl na Happy Tree Friends.(4.9.2006)

• swamp

Burtonova poetická knížka The Melancholy death of Oyster Boy & other stories, jejíž postavy se objevují i v těchto krátkých flashových patvarech, je mnohem zajímavější než tato série. Přestože je The World of Stainboy režírován přímo Burtonem a obsahuje řadu morbidních postav a zvrat(k)ů, stojí za starou belu a nudí.(17.9.2013)