poster

O modrém ptáčku (TV film)

Pohádka / Rodinný

Česko, 1998, 42 min

 • otík
  **

  Pohádka z těch průměrově nejprůměrnějších, jediné, co ji povyšuje, je krásná Andrea Černá a příšerný modrý ptáček. Jinak je to zcela klasická pohádka, kterou nijak neovlivní ani Petr Nárožný jako král. Hudba: Ladislav Simon(14.4.2013)

 • rakovnik
  ***

  Průměrná pohádka na klasické téma: holka se zamilovala a hledá svého ptáčka...bohužel Petr Nárožný a Simona Stašová nedostali moc prostoru ukázat, že jsou dobří herci, na rozdíl od ostatních účastníků této hříčky. Mnohokrát opakované pohádkové téma, které ničím nezaujme, vyprávění je zkratkovité a unylé, interiéry až podprůměrné.(29.12.2010)

 • zdeny99
  **

  Velice levně udělaná televizní pohádka pro nedělní odpoledne. Interiéry jsou podprůměrné, připomínající spíše 70. a 80. léta než rok 1998. S triky je to ještě horší. Modré provedení připomínající vodu a sem tam mlžný opar, kde zrovna tančí nějaký baleťák v příšerném divadelním kostýmu. A co je nejhorší je bohužel ten modrý pták. Kdyby to byl aspoň vycpaný ledňáček z muzea, jenže tohle je příšerně uměle sešitá hračka, která jen poskakuje na provázcích. A do tohohle paskvilu se propůjčili Nárožný, Stašová a Fialová, kteří aspoň trošku vyčnívají. Což se nedá říct naopak o stoickém Vydrovi a nesympatické Grygarové-Groszmannové. [230. hodnocení, 5. komentář, 47%](10.2.2019)

 • hermiona
  **

  Pyšná princezna v modrém, místo zahradníka (nebo poupátka?) ptáček. Zavírat Simonu Stašovou do ateliérové klece pohádek na neděli je mrháním jejího času a talentu. Jen se napřahne a hned zavadí o papundeklovou kulisu. Kdyby se pořádně nadechla do své postavy, jedním dechem svalí celý ateliér.(30.3.2013)

 • ABLABLABLA
  ***

  Typická česká televizní pohádka 90. let na nedělní odpoledne po obědě. Levné triky alá voda přes obrazovku či mlha, aby to vypadalo, jakože se děje něco kouzelného. Plné tanečních kreací a čísel a divné hudby, umělých kulis a zvířat. Tenhle příběh má ale vcelku dobré herce, opět je neskutečně naivní až dětinský, ale je to prostě pohádka. Ovšem Květa Fialová coby babička na třetí byla příjemná.(26.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace