Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chcete-li poznat jednu rozmazlenou princeznu, jste tu dobře. Princezna Kamila v této pohádce urazí svého nápadníka a brzy pozná, jak velkou chybu udělala. Za trest musí po boku chudého a přísného muže pobývat v prosté chalupě a pracovat. Jak se ale ukáže, bylo jí to ku prospěchu. V hlavních rolích pohádky uvidíte V. Křížovou (princezna Kamila), P. Šimáka (princ), T. Töpfera (král) a J. Kepku (komoří). (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

mira007 

všechny recenze uživatele

Pohádka o tom, jak z princezny udělat tvrdou prací správnou ženu... inspirace u jiných pohádek je zřejmá, ale nějak mi přišlo, že scénář je napsaný v padesátých letech, viz. hláška: " Když nic neprodáš, nedostaneš večer najíst " Tomu říkám předmanželský přístup! Dvě hvězdy dávám jen za šmrncovní hlavní představitelku Vendulku Křížovou, u které je škoda, že nedostala větší příležitosti u filmu. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Naštěstí je to krátké. Na stejné téma vzniklo několik TV pohádek, třeba Princezna za dukát. Vendulka tady přehrává, co to jde, a princ s předkusem má sice moc hezké převleky, ale stejně mi to přijde poněkud nekonzistentně a zmateně podané - třeba scéna s rozbíjením hrnců nějakým jako kapitánem mi nedává doteď smysl. A ve chvíli prozrazení být princeznou, majznu nejdřív princovi něco na hlavu, a ne s k němu hned lísá. Hovory Haničincové s čoklem mi rovněž přišly zbytečně dlouhé a mimo téma. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Pan Hubert je asi nejlepší herec z této velmi slabé pohádky a to je ještě ke všemu pes. Zbytek to nemá šanci utáhnout a nejhorší je Pavel Šimák, který hraje prince Bezvousáka, kominíka, hrnčíře a vojenského důstojníka. Tragédie ho sledovat. Vendula Křížová v roli princezny přehrává a tváří se jak kurva. Král Tomáš Topfer se zase pitvoří v každém záběru. Psímu herci se mohou jakž takž vyrovnat jen Jaroslav Kepka jako rádce a kuchařka Štěpánka Haničincová. I pohádka by měla mít nějakou přijatelnou logiku, tady se jí však nedočkáme. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Slabá televizní pohádka o protivné a namyšlené princezně, která odmítla 99 nápadníků. Princezna (Vendula Křížová) přehrává, až to není pěkné. Ostatní herci hrají spíše jako na divadle, ostatně celá tahle pohádka vypadá spíš jako divadlo než film. Sympatický je jen Töpfer coby král, i když třeba Menšík by byl lepší. Divadelní představení především připomínají ty televizní papundeklové kulisy. [230. hodnocení, 21. komentář, 49%] ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Z Krasomily je Kamila, z krále Miroslava princ Kristián a celé to, bez čertíka Bertíka, uvádí Štěpánka Haničincová. Jako u krále Drozdí brady se pozastavuju jen nad tím, kde se princ naučil takové věci jako točit na hrnčířském kruhu a péct koláče, a že mohl vypadnout od svých povinností na tak dlouho do chalupy za humny cizího paláce, aby tam napravoval svou příští královnu. Na to, že to je půlhodinová kulisovka je to skvost a to neříkám proto, že mám tyhle kulisové záležitosti ráda. Proti té německé, mnohem výpravnější a košatější splácanině na stejné téma, je tohle skutečný filmařský mastrštyk. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama