poster

Bezvousák a princezna Kamila (TV film)

Pohádka

Česko, 1994, 30 min

Scénář:

Jiří Bednář

Kamera:

Petr Polák
(další profese)
 • Mariin
  ****

  Hezká výchovná pohádka, v níž se do 30 minut vešlo vše, co je třeba. Vendulce Křížové role seděla a jako chlap jsem se na ní s potěšením podíval.(20.7.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Z Krasomily je Kamila, z krále Miroslava princ Kristián a celé to, bez čertíka Bertíka, uvádí Štěpánka Haničincová. Jako u krále Drozdí brady se pozastavuju jen nad tím, kde se princ naučil takové věci jako točit na hrnčířském kruhu a péct koláče, a že mohl vypadnout od svých povinností na tak dlouho do chalupy za humny cizího paláce, aby tam napravoval svou příští královnu. Na to, že to je půlhodinová kulisovka je to skvost a to neříkám proto, že mám tyhle kulisové záležitosti ráda. Proti té německé, mnohem výpravnější a košatější splácanině na stejné téma, je tohle skutečný filmařský mastrštyk.(7.4.2013)

 • honajz
  ***

  Naštěstí je to krátké. Na stejné téma vzniklo několik TV pohádek, třeba Princezna za dukát. Vendulka tady přehrává, co to jde, a princ s předkusem má sice moc hezké převleky, ale stejně mi to přijde poněkud nekonzistentně a zmateně podané - třeba scéna s rozbíjením hrnců nějakým jako kapitánem mi nedává doteď smysl. A ve chvíli prozrazení být princeznou, majznu nejdřív princovi něco na hlavu, a ne s k němu hned lísá. Hovory Haničincové s čoklem mi rovněž přišly zbytečně dlouhé a mimo téma.(1.10.2018)

 • mira007
  **

  Pohádka o tom, jak z princezny udělat tvrdou prací správnou ženu... inspirace u jiných pohádek je zřejmá, ale nějak mi přišlo, že scénář je napsaný v padesátých letech, viz. hláška: " Když nic neprodáš, nedostaneš večer najíst " Tomu říkám předmanželský přístup! Dvě hvězdy dávám jen za šmrncovní hlavní představitelku Vendulku Křížovou, u které je škoda, že nedostala větší příležitosti u filmu.(10.6.2018)

 • Karlos80
  ***

  Pokus o napravení královské dcerušky..Známé to téma tak osvědčené především v pohádkách..Jak to dopadne? Sami uvidíte. Jen ten začátek se povedl, tak pět minut vůbec netušíte s kým si tam tak mile ta Štěpánka povídá:-) Slušná, příjemná ale i vtipná (především král Töpfer a rádce Kepka) televizní pohádka se sympatickým miloučkým výkonem v hlavní roli. Kepka k nepoznání namaskovaný nebyl rovněž špatný, chvílemi jsem si myslel že jde snad o Františka Filipovského. Ta podoba, ale když jsem se podíval na rok výroby tak jsem zjistil že byl bohužel už rok po smrti:-((22.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace