Bezvousák a princezna Kamila (TV film)

Pohádka

Česko, 1994, 30 min

Jiří Bednář

Petr Polák

Hezká výchovná pohádka, v níž se do 30 minut vešlo vše, co je třeba. Vendulce Křížové role seděla a jako chlap jsem se na ní s potěšením podíval.(20.7.2008)

Z Krasomily je Kamila, z krále Miroslava princ Kristián a celé to, bez čertíka Bertíka, uvádí Štěpánka Haničincová. Jako u krále Drozdí brady se pozastavuju jen nad tím, kde se princ naučil takové věci jako točit na hrnčířském kruhu a péct koláče, a že mohl vypadnout od svých povinností na tak dlouho do chalupy za humny cizího paláce, aby tam napravoval svou příští královnu. Na to, že to je půlhodinová kulisovka je to skvost a to neříkám proto, že mám tyhle kulisové záležitosti ráda. Proti té německé, mnohem výpravnější a košatější splácanině na stejné téma, je tohle skutečný filmařský mastrštyk.(7.4.2013)

Naštěstí je to krátké. Na stejné téma vzniklo několik TV pohádek, třeba Princezna za dukát. Vendulka tady přehrává, co to jde, a princ s předkusem má sice moc hezké převleky, ale stejně mi to přijde poněkud nekonzistentně a zmateně podané - třeba scéna s rozbíjením hrnců nějakým jako kapitánem mi nedává doteď smysl. A ve chvíli prozrazení být princeznou, majznu nejdřív princovi něco na hlavu, a ne s k němu hned lísá. Hovory Haničincové s čoklem mi rovněž přišly zbytečně dlouhé a mimo téma.(1.10.2018)

• mira007

Pohádka o tom, jak z princezny udělat tvrdou prací správnou ženu... inspirace u jiných pohádek je zřejmá, ale nějak mi přišlo, že scénář je napsaný v padesátých letech, viz. hláška: " Když nic neprodáš, nedostaneš večer najíst " Tomu říkám předmanželský přístup! Dvě hvězdy dávám jen za šmrncovní hlavní představitelku Vendulku Křížovou, u které je škoda, že nedostala větší příležitosti u filmu.(10.6.2018)

Pokus o napravení královské dcerušky..Známé to téma tak osvědčené především v pohádkách..Jak to dopadne? Sami uvidíte. Jen ten začátek se povedl, tak pět minut vůbec netušíte s kým si tam tak mile ta Štěpánka povídá:-) Slušná, příjemná ale i vtipná (především král Töpfer a rádce Kepka) televizní pohádka se sympatickým miloučkým výkonem v hlavní roli. Kepka k nepoznání namaskovaný nebyl rovněž špatný, chvílemi jsem si myslel že jde snad o Františka Filipovského. Ta podoba, ale když jsem se podíval na rok výroby tak jsem zjistil že byl bohužel už rok po smrti:-((22.7.2008)