Malé ženy

Little Women

Malé ženy

Drama / Romantický / Rodinný

USA, 1994, 114 min

Prijeny drama s tak trochu pohadkovou atmosferou, ze cloveku ani moc nevadi, ze tu neni zadnej poradnej pribeh. Celou dobu proste jen sledujem osudy ctyr sester, kde de samozrejme hlavne o to se provdat, i kdyz ze zacatku si spis jen hrajou jak deti. Obsazeni je perfektni, ze sester vycniva Winona Ryder, ktera je fakt perfektni, ma nejvic prostoru a ostatni zastinuje. Pak zaujme mala Kirsten. Z hercu to je perfektni Bale a velmi dobrej Byrne. Je sice fakt, ze kdyz uz sestry nejsou pohromade, tak se film misty krapet tahne a na par mistech nudi, ale vetsinu casu to je prijemna podivana.(24.2.2008)

Strašlivý slaďák na který se dá dívat, protože se dá na ně dívat. // SPOILEROIDNÍ "HLÁŠKY", KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: Pláčeš kvůli tátovi? - Ne kvůli vlasům! // Teto vypadáte skvěle! - O vás to (bohužel) říct nemůžu. // Snoubenci? - Ještě ne! // Johne, máš dceru ... a syna. // Hano, chtějí vydat moji knihu. - Bože chraň! // Nemám co bych ti dal. Mé ruce jsou prázdné. - Ne teď už nejsou.(15.12.2006)

To obsadenie! Už len pre možnosť vidieť mladého Balea, Claire Danes, Kirsten Dunst a excelujúcu Winonu Ryder (nehovoriac o zvyšku) tento film stojí za zhliadnutie. Veľmi mi to pripomínalo filmy na motívy kníh od Jane Austinovej, len sa viktoriánske Anglicko vymenilo za predsa len menej puritánske prostredie Ameriky v časoch občianskej vojny. Tie mi predsa len sedia viac, no aj tento snímok má svoje kvality. 7+/10(22.11.2017)

Moja milovaná kniha, môj obľúbený film. Výborné herecké výkony. Hlavne Danes neskutočná v tej svojej, ale ostatní tiež výborní. Videla som ho nespočetnekrát, a z knihy som nespočetnekrát čerpala pri Hviezdoslavovom Kubíne. Doteraz viem niektoré časti naspamäť :-). Naozaj skvelá výprava a krásna hudba. Na vianočný čas ako stvorené. Teda pre mňa.(4.11.2013)

Film, který je hodně různorodý. Příběh o čtyřech rozdílných sestrách, jejich matce a dalších ženách v jejich blízkosti a do toho jen pár mužů, je sondou do cca 60. let 19.století. Je zde silný patriarchát a rovnoprávnost tu nemá ještě ani začátky...Což bych se mohla ztotožnit s hlavní hrdinkou - Jo, která si silně jde za svým a nechce silné rozdělování úkonů v životě člověka na mužské a ženské. Myslí si, co si myslí a silně si za tím stojí a proto je za to také patřičně kritizována. Dívka,která si získala mou pozornost svou upřímností, pravdomluvností a možností vyjadřovat svůj názor, i když v tehdejší době měla být dívka ještě pouze podřizovací loutkou. Film ukazuje různé dobové tématiky a jasně dává najevo to, co je důležité i v dnešní době - láska a rodina, která by měla být silně při sobě. Kdykoliv.(21.9.2010)

• - Film je natočen podle světového knižního bestselleru "Little Women or Meg, Jo, Beth and Amy" z roku 1868 od americké autorky Louisy May Alcottové. (Yardak)

• - Na konci titulků je film věnován dvěma osobám, z nichž jednou je Polly Klaasová, dvanáctiletá dívka, která byla v roce 1993 unesena ze svého domova v Petalumě v Kalifornii a později nalezena zavražděná. Winona Ryder strávila většinu svého dětství právě v Petalumě a potom se také zůčastnila mediální kampaně za bezpečný návrat dívky. (Morien)

• - O roli mladé Amy se ucházela i Christina Ricci nebo Natalie Portman, ale nakonec ji dostala Kirsten Dunst. (Morien)