Malé ženy

Little Women

Malé ženy

Drama / Romantický / Rodinný

USA, 1994, 114 min

Tak tohle je přesně můj šálek kávy. Naprosto kouzelná doba, mnoho známých a příjemných tváří, silný příběh s kvalitními hereckými výkony, hlavně ženských postav. Nádherné šaty a prostředí na mě prostě zapůsobily a velice mi to připomíná austenovský styl. Také se mi na tomto filmu líbilo, že nám naskytli pohled do chudé rodiny charakterových postav, kde bylo všechno tak milé a sympatické a vonělo to domovem i přes obrazovku. Dojemné, srdceryvné a upřímné vyprávění o ženách, které mi přilnuly k srdci. Winona Ryder opravdu obhájila bravurní výkon, její změnu nálad, vztek, cokoli, hraje opravdu velmi přirozeně. Christian Bale mi sem nějak neseděl, ale nakonec to nenarušil... Co dodat ke konci, naprosto dokonalé a dojemné zároveň :) Pro mě velice slibný zážitek.(22.5.2009)

Začínající Kirsten Dunst, Claire Danes, či Christian Bale? To jsem si nemohl nechat ujít:-). Talent jim věru nešel upřít už tehdy. I když většinu pozornosti na sebe přeci jen stáhla o něco starší Winona Ryder..Celkově krásný příběh, na kterém je znát knižní předloha. Malebnou kameru a citlivé vyprávění jen podtrhuje překrásná hudba Thomase Newmana.(9.2.2009)

Krásný dojemný snímek, který zároveň dokáže člověka pohladit po duši. Co si budeme nalhávat, celý film (no spíše předloha) je značně zidealizován, všichni víme, že realita je někde úplně jinde. Silně se zde útočí na city diváka a na tu sentimentálnější strunu, vůbec mi to ale nevadilo. Film mě dokázal na dvě hodiny odtrhnout od reality a alespoň na chvíli jsem mohla, nebo chtěla věřit, že ve skutečném světě, snad alespoň někde ještě nepřevládají materiální hodnoty, a že to nejdůležitější je stále rodina, láska a přátelství. Mě se film dotkl, jsem za tyto filmy ráda, protože alespoň na těch pár minut dokážou divákovi připomenout, co je skutečně důležité. A to úžasné herecké obsazení už je jen třešničkou na dortu.(10.7.2012)

Prvním impulsem pro puštění si tohoto filmu určitě bylo atraktivní obsazení, herecký počátek skvělé Claire Danes a Christian Bale spolu s Winonou Ryder, kteří v té době už filmové zkušenosti za sebou měli, ale přeci jen taky byli teprve v začátcích. Little Women se nese v duchu velmi zajímavého příběhu o obyčejných, ale zároveň velmi neobyčejných lidí se svými problémy i velkými sny, a to vše jen znásobeno skvělými hereckými výkony.(9.1.2014)

Krásné prostředí, krásná doba... to všechno zobrazuje tento film. Příběh nebyl bůhvíjak silný, ale dokázal mě zabavit svým osobitým přístupem. Soundtracku byste si ani nevšimli. W. Ryder, K. Dunst, S. Sarandon a G. Byrne... byli zkrátka skvělí, od nich jsem nic jiného nečekala, ale kdo mě mile překvapil byl Ch. Bale. Konečně měl roli, která mu padla. :o)(19.6.2014)

• - Film je natočen podle světového knižního bestselleru "Little Women or Meg, Jo, Beth and Amy" z roku 1868 od americké autorky Louisy May Alcottové. (Yardak)

• - V české verzi knihy se Meg (Trini Alvarado) jmenuje Markéta a Beth (Claire Danes) zase Líza. (Nancy...)

• - Během natáčení došlo k nehodě, během které začaly hořet vlasy Claire Danes, když nesla svíčku do schodů. (Morien)