Malé ženy

Little Women

Malé ženy

Drama / Romantický / Rodinný

USA, 1994, 114 min

Prijeny drama s tak trochu pohadkovou atmosferou, ze cloveku ani moc nevadi, ze tu neni zadnej poradnej pribeh. Celou dobu proste jen sledujem osudy ctyr sester, kde de samozrejme hlavne o to se provdat, i kdyz ze zacatku si spis jen hrajou jak deti. Obsazeni je perfektni, ze sester vycniva Winona Ryder, ktera je fakt perfektni, ma nejvic prostoru a ostatni zastinuje. Pak zaujme mala Kirsten. Z hercu to je perfektni Bale a velmi dobrej Byrne. Je sice fakt, ze kdyz uz sestry nejsou pohromade, tak se film misty krapet tahne a na par mistech nudi, ale vetsinu casu to je prijemna podivana.(24.2.2008)

dávam maximálne hodnotenie, pretože som videla viacero adaptácii tejto krásnej knihy, ale táto má podľa mňa najväčšiu silu. nebudem sa hádať o vernosti zobrazenia, je mi dosť jedno čo bolo pozmenené či vynechané. do tých 115 minút sa vošla vrchovatá miera "marchovskej" atmosféry, čo súvisí hlavne s výborným obsadením a úchvatnou výpravou. ak nemám čas prečítať si Alcottovej romány, pustím si toto.(24.10.2010)

Strašlivý slaďák na který se dá dívat, protože se dá na ně dívat. // SPOILEROIDNÍ "HLÁŠKY", KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: Pláčeš kvůli tátovi? - Ne kvůli vlasům! // Teto vypadáte skvěle! - O vás to (bohužel) říct nemůžu. // Snoubenci? - Ještě ne! // Johne, máš dceru ... a syna. // Hano, chtějí vydat moji knihu. - Bože chraň! // Nemám co bych ti dal. Mé ruce jsou prázdné. - Ne teď už nejsou.(15.12.2006)

„Ale já ti nemám, co dát. Mé ruce jsou prázdné.“ Výborná kniha a i po letech skvělý filmový zážitek. Bylo moc příjemné vrátit se do teplé světnice čtyř sester rozdílných povah, jejichž příběh se odehrává na začátku války Severu proti Jihu. Ač je po odchodu otce do války tíží chudoba, dokáží si zachovat smysl pro humor a sebeúctu. Klasický snímek z poloviny devadesátých let však není jen o rozlišování zásadních a malicherných životních pravd, tuhle teplou story zdobí nadprůměrné výkony všech zúčastněných, mezi kterými přeci jen lehce vyčnívá na Oscara nominovaná Winona „tehdy na vrcholu slávy“ Ryder. 75%(13.12.2005)

Ke konfliktu mezi uživatelem Ducharme a uživatelkou Kleopatra, zda jsou Malé ženy červenou knihovnou pro úplné blbky nebo ne: ... Skutečnost je taková - je vědecky prokázáno, že průměrný muž bež zvýšené schopnosti empatie (čti heterosexuál, minimálně s 1 varletem) postrádá nejmenší schopnost rozlišit mezi kvalitním ženským románem a červenou knihovnou, mezi kvalitním ženským filmem a telenovelou. Tento průměrný muž nikdy nepochopí skutečnost, že i inteligentní emancipované ženy mohou dobrovolně vyhledávat díla, ve kterých je jedinou zápletkou, jestli se hlavní hrdinka dobře vdá.... Ovšem vědci dále naštěstí zjistili, že i tento průměrný muž může takovéto dílo bez újmy vydržet, když v něm hraje mladá Winona Ryderová, protože je to kočka.(15.12.2014)

• - Na konci titulků je film věnován dvěma osobám, z nichž jednou je Polly Klaasová, dvanáctiletá dívka, která byla v roce 1993 unesena ze svého domova v Petalumě v Kalifornii a později nalezena zavražděná. Winona Ryder strávila většinu svého dětství právě v Petalumě a potom se také zůčastnila mediální kampaně za bezpečný návrat dívky. (Morien)

• - Během natáčení došlo k nehodě, během které začaly hořet vlasy Claire Danes, když nesla svíčku do schodů. (Morien)

• - V české verzi knihy se Meg (Trini Alvarado) jmenuje Markéta a Beth (Claire Danes) zase Líza. (Nancy...)