Dobře zahraná nenáročná slaďárna, která v austenovském duchu vystihuje nelehkou pozici žen za americké občanské války. Sledujeme zde osudy několika sester, z nichž každá se vydává svou vlastní cestou vstříc životu. Na mě trochu moc rozvláčné a ukecané :). Jeden z prvních filmů s Kirsten Dunst a Claire Danes.(29.10.2009)

Krásné prostředí, krásná doba... to všechno zobrazuje tento film. Příběh nebyl bůhvíjak silný, ale dokázal mě zabavit svým osobitým přístupem. Soundtracku byste si ani nevšimli. W. Ryder, K. Dunst, S. Sarandon a G. Byrne... byli zkrátka skvělí, od nich jsem nic jiného nečekala, ale kdo mě mile překvapil byl Ch. Bale. Konečně měl roli, která mu padla. :o)(19.6.2014)

Začínající Kirsten Dunst, Claire Danes, či Christian Bale? To jsem si nemohl nechat ujít:-). Talent jim věru nešel upřít už tehdy. I když většinu pozornosti na sebe přeci jen stáhla o něco starší Winona Ryder..Celkově krásný příběh, na kterém je znát knižní předloha. Malebnou kameru a citlivé vyprávění jen podtrhuje překrásná hudba Thomase Newmana.(9.2.2009)

Celý život se setkávám s tvrzením, že cokoliv romantické je zároveň kýčovité. To je velký omyl a kýče jsou všude kolen nás a možná teď více než dřív. Skvělý film s nádhernou kamerou Geoffreye Simpsona, (kterého jsem si povšilm už v Záři) a hudbou Toma Newmana. Pokud někomu přijde příběh sentimentální, měl by si uvědomit, že autorka je vrstevnice třeba Charlese Dickense. Pro hlavní roli byla vybrána Winona Rider a skvěle jí sekunduje Christian Bale. Podotkl bych, že otrocký překlad slova little zcela jistě neznamenal malý, ale spíše nicotný, nevýznamný a koresponduje s obsahem románu, jehož hrdinkami jsou ženy. V tehdejší společnosti svým významem - nevýznamné.(9.7.2017)

„Nedostatok býva matkou invencie.“ Knižku som nečítal a predchádzajúce filmové adaptácie nevidel. Ale austrálskej režisérke Gillian Armstrong sa vďaka kvalitnému scenáru a dostatočnému rozpočtu (bohaté kostýmy, štedrá výprava) podarilo stvoriť film, ktorý si vždy rád pozriem. Film s parádnou atmosférou a vynikajúcim hereckým obsadením. Tomu dominuje Susan Sarandon, ale tiež aj jej dcéry, prevažne pôvabná Winona Ryder a Kirsten Dunst. V silnom príbehu, dojemnom i vtipnom zároveň, sa však nestrácajú ani muži. Nevyzdvihol by som ani tak fajn Gabriela Byrnea, ale skôr Johna Nevilla (hoci v miniatúrnej roličke). Mám slabosť pre "ženské" filmy (ďalej napr. Vyprážané zelené paradajky)(19.12.2004)