Malé ženy

Little Women

Malé ženy

Drama / Romantický / Rodinný

USA, 1994, 114 min

Veľmi pekný filmček. Nádherná hudba, kostýmy, výprava, či herecké výkony (najmä Winony Ryder). Nie je to obyčajná Jane Austinovská "rozprávka", ako obyčajne. Neodohráva sa medzi vznešenými osobami s modrou krvou, je to o obyčajných chudobných ľuďoch na pozaí vojny. Veľmi zaujímavý film, ktorý sa oplatí pozrieť...(13.7.2009)

Prijeny drama s tak trochu pohadkovou atmosferou, ze cloveku ani moc nevadi, ze tu neni zadnej poradnej pribeh. Celou dobu proste jen sledujem osudy ctyr sester, kde de samozrejme hlavne o to se provdat, i kdyz ze zacatku si spis jen hrajou jak deti. Obsazeni je perfektni, ze sester vycniva Winona Ryder, ktera je fakt perfektni, ma nejvic prostoru a ostatni zastinuje. Pak zaujme mala Kirsten. Z hercu to je perfektni Bale a velmi dobrej Byrne. Je sice fakt, ze kdyz uz sestry nejsou pohromade, tak se film misty krapet tahne a na par mistech nudi, ale vetsinu casu to je prijemna podivana.(24.2.2008)

Po dlouhých letech jsem se na film znovu podíval a vůbec toho nelituji. I cynik zjevně občas potřebuje pohodový film s velmi dobrou dobovou atmosférou. Snímek se vyznačuje absencí akčních scén, pokud nepočítám moment, který uzavíral bruslení, přesto mě velice bavil, tvůrci navíc dokázali, že ani dojemná scéna nemusí být pateticky trapná. Pochvalu si film zaslouží i za obsazení, ano vzpomínám si, že i já jsem tenkrát vypadal trochu jinak:-)(8.1.2018)

Tři sestry? A není to málo, Louiso May Alcottová? Ideální ženský film, pyšnící se příběhem vyňatým z knihovny červené každým coulem a plejádou povětšinou budoucích hereckých hvězd. Rozsahem své role nade všemi ční tehdy ještě mladá, nevinná a Keiře Knightley podobná Winona Ryder. Nadějná spisovatelka, sebevědomá bojovnice za práva žen, dodnes zůstává jedním z jejích nejpozoruhodnějších výkonů. To Kirsten Dunst byla mnohem roztomilejší v Interview s upírem. Čili ve filmu naprosto odlišného žánru a (co si budeme nalhávat, také) kvalit. Ve filmu, který bych pro příště preferoval. Inu, každému dle jeho vlastní chuti. Domněnka, že srdce cynikovo zjihne alespoň v čase postvánočním a zaplesá nad kýčovitě dojemnou romantikou, ukázala se býti lichou. 65%(1.1.2008)

Strašlivý slaďák na který se dá dívat, protože se dá na ně dívat. // SPOILEROIDNÍ "HLÁŠKY", KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: Pláčeš kvůli tátovi? - Ne kvůli vlasům! // Teto vypadáte skvěle! - O vás to (bohužel) říct nemůžu. // Snoubenci? - Ještě ne! // Johne, máš dceru ... a syna. // Hano, chtějí vydat moji knihu. - Bože chraň! // Nemám co bych ti dal. Mé ruce jsou prázdné. - Ne teď už nejsou.(15.12.2006)

• - Film je natočen podle světového knižního bestselleru "Little Women or Meg, Jo, Beth and Amy" z roku 1868 od americké autorky Louisy May Alcottové. (Yardak)

• - V české verzi knihy se Meg (Trini Alvarado) jmenuje Markéta a Beth (Claire Danes) zase Líza. (Nancy...)

• - Během natáčení došlo k nehodě, během které začaly hořet vlasy Claire Danes, když nesla svíčku do schodů. (Morien)