Paní Marchová má čtyři dcery – Meg, Jo, Beth a Amy. Otec musel odejít do války a už před jeho odchodem postihla rodinu chudoba, ale ženy to bez peněz a bez otce zvládají celkem dobře. Jo je nadaná spisovatelka, Meg má velké srdce a hledá si muže, Beth hraje na piano a Amy je teprve malá holka, která se chce jednoho dne provdat za bohatého muže. Matka se snaží svoje dcery naučit, že je ze všeho nejdůležitější dobrý charakter a že ženy mají stejná práva jako muži, ale to je v 19. století nemyslitelné. Do vedlejšího domu se ke svému dědečkovi nastěhoval mladík jménem Laurie, který se s dívkami spřátelil. Laurie a Jo jsou nerozlučná dvojka. Laurie má svého vlastního učitele a pan Brooke má slabost pro Meg, která jeho city opětuje. Laurie se pro dívky stal jejich starším bratrem. Mezi sestrami občas panují neshody, jednoho dne nemůže Amy odpustit Jo, že šla s Lauriem do divadla a vzala s sebou pouze Meg, takže jí spálila její rukopis. Tato hádka ale skončí, když se Amy proboří tenkým ledem na rybníku a skoro se utopí. Když jednoho dne dorazí do domu telegram, že byl pan March zraněn a že leží v nemocnici, odjíždí paní Marchová do Washingtonu za svým mužem a pan Brooke jí dělá společnost. Meg se musí postarat o domácnost a o sestry. Beth dostala na starost péči o německou rodinu, které pomáhala její matka, jenže Beth u rodiny chytí spálu a skoro zemře. Beth zachrání život až příjezd její matky, ale ani tak už Beth nikdy není tak silná jako před onemocněním. K prvním Vánocům po nemoci dostane Beth od Laurieho a jeho dědečka piano, které jí zvedne náladu. Toho večera se dokonce vrátí domů i otec, kterého přivezl domů pan Brooke, který toho večera požádal Meg o ruku a ona se rozhodla nabídku přijmout. Svatba se konala za čtyři roky a Laurie na ni požádal o ruku Jo, ale ta ho odmítla. Laurie odjíždí se zlomeným srdcem pryč a Jo se rozhodne přestěhovat do New Yorku. Amy mezitím vyrostla v nadějnou umělkyni, a proto ji bohatá teta bere s sebou na cestu do Evropy, kde se Amy bude věnovat i studiu umění. Jo se snaží v New Yorku prorazit jako spisovatelka, ale je to těžké. Jo se při svém pobytu v New Yorku seznámí s Friedrichem, který je profesorem filosofie. Dvojice se do sebe zamiluje a Friedrich se snaží Jo pomoci stát se skvělou spisovatelkou, ale ona jeho kritiku snáší velmi špatně. Toho dne, kdy Friedrich není spokojený s jejím prvním románem, se Jo dozví, že se Beth přitížilo, takže Jo odjíždí domů... (TV Prima)

zablaga

Veľmi milý príbeh o malých ženách, vcelku jednoduchý no jedinečný. Film je veľmi dobre zasadený do doby a aj keď mi trochu prekážala herečka čo stvárnila Beth, naopak Winona ako Jo hviezdila :) Bolo by samozrejme ľahké porovnávať s knižnou predlohou, ale na knihu predsa nič nemá. :) ()

Lokutus

Winona je prostě krásná!!!! Ale ani pohled na její překrásnou tvář nezachrání tento film od neuvěřitelné zdlouhavosti a nudě. ()

Damiel

Hezké filmařsky, ale stékalo to po mně jako po pláštěnce a dovnitř se mi to za celé ty dvě hodinky nedostalo. Navíc ten sentimentální konec... ()

01Zuzana10

do kelu. uz som myslela, ze rozsirim zoznam svojich oblubenych filmov, no nespravim to. Teda.. mozno, keby sa film skoncil v polovici. Do vtedy tak ziarivy, plny rodinnej pohody a lasky ... krasny film. Potom to tak trosku slo dole miernym kopcekom.No i tak pekne.. Trosku ma sklamal Gabriel Byrne. Do teraz som ho mala rada. (BTW dufam, ze ten prizvuk, co mal tu v skutocnosti nema:D )ale Winona Ryder!!!!! neviem sa dockat, kym uvidim nejaky jej dalsi film! Oh a ked som citala, ze mala byt Mary Corleonovou v Godfathrovi III.! skoda....s5 k fillmu. zlaty film, som velmi rada, ze som ho videla a uz aspon vim, odkial pochadza ta slavna melodia - bola ustrednou v tomto filme. BTW som zvedava na knihu. Dufam, ze tam to neni tak skratene. /tu ma mierne sklamali, ked rychlo preskakovali udalosti - po scene z Vianoc nasledovala jesen a opat dalsie Vianoce :-( / Vdaka za mily film :) ()

togaf

Výborné obsazení, to ano, ale ta amtosféra, jakou si pamatuji z knížky, tu navozena nebyla. A to je škoda. Navíc nNemám ráda, když se kluk zamiluje do holky, pak se (údajně) odmiluje a vezme si její sestru. A Amy měla děsný dabing, tedy ta dospělá Amy. ()

Želik

Dobrý film podľa dobrej knihy. Nikdy som ale neodpustila Winone, že odmietla Christiana a chvíľu som bola s toho depresovaná ako Kirsten. Všetci herci však boli perfektní. ()

kajas

Nejsem si jistá, jestli by mě bavila četba více než sedmisetstránkové knížky o čtyřech, respektive pěti ženách z jedné rodiny. Děj totiž plyne velmi pomalu a vlastně se nedozvíme nic jiného, než jestli a za koho se děvčata provdají. Herecké výkony mladých nadějí (mimo jiné i "ucho" Christian Bale) ale stojí za zhlédnutí. ()

Vědma

Toto zpracování není o nic horší než to nové z loňska. Když říkám o nic, není to tak docela pravda, je horší o Christiana Balea. ()

Chrysopras

V podstatě očekávaný průběh, i když jsem knihu nečetl a přesto mě ten závěr hodně dostal. Nevím, jestli to tak je, ale řekl bych, že lidi s více sourozenci to prožívají ještě víc... každopádně to u mě tak bylo :-). No a když se k tomu přičte to skvostný obsazení, kde vidíte několik hodně mladých budoucích hvězd plus Thomas Newman. A hlavně Winona! Skoro jsem zapomněl jak skvělá herečka to byla. Pohlazení tohle vidět. ()

vydumnica

Krásny film, taký pozitívny, taký nevinný a máličko feministický v dobrom slova zmysle. Ako stvorený na vianočné obdobie, keďže väčšina filmu sa odohráva v zime a aj na Vianoce. O ženách pre ženy, ale kľudne aj pre celú rodinu. Bola by som možno dala aj päť hviezdičiek nebyť toho, že začiatkom roka som videla najnovšie spracovanie Little Women a ešte som si úplne všetko pamätala, takže už som nebola až taká nadšená, i keď vcelku niet filmu čo vytknúť. Malé ženy mi spríjemnili dnešné meniny😀 a dávam krásne 4 až 4 a pol*. Takýchto filmov je v dnešnom svete už málo. Poukazujú na tie pravé hodnoty a to nielen počas vianočných dní. Mladého Christiana Bala som tu skoro nespoznala. ()

pakobylka

----- "Jednou všechny vyrosteme. Je dobré vědět, co chceme." ----- Veskrze empatické vyprávění, spletené ze všech podob lásky, lehkého nádechu melancholie a kouzla starosvětských obyčejů. Přináší prostý příběh z těch dávno minulých časů, kdy emancipace byla ještě v plenkách - a jako jednu z nejdůležitějších trvalých hodnot vyzdvihuje vztah k vlastní rodině a k domovu, což je jednoznačně pozitivní zjištění. Nikterak nezakrývá svou příslušnost k románům červené knihovny - ať už psaným či zfilmovaným ... naopak, zdá se, že se jim staví po bok s náležitou hrdostí. Myslím, že je to jeho svaté právo, neboť k námětu přistupuje citlivě a jen s nezbytně nutnou dávkou uslzeného patosu a hořkosladkého romantismu, takže na 4* v pohodě dosáhne. P.S.: ----- "Mysterium ženského světa zahaluje závoj, který není radno odkrývat." ----- Tudíž naprosto nevhodné pro kritické realisty a otrlé cyniky. ()

Juto

Režisérka Gillian Armstrong nachádza vážne témy a odmieta zjednodušiť príbeh do rodinného vzorca. 8/10 ()

Machrovic

Strašlivý slaďák na který se dá dívat, protože se dá na ně dívat. // SPOILEROIDNÍ "HLÁŠKY", KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: Pláčeš kvůli tátovi? - Ne kvůli vlasům! // Teto vypadáte skvěle! - O vás to (bohužel) říct nemůžu. // Snoubenci? - Ještě ne! // Johne, máš dceru ... a syna. // Hano, chtějí vydat moji knihu. - Bože chraň! // Nemám co bych ti dal. Mé ruce jsou prázdné. - Ne teď už nejsou. ()

Riley

Film o životě, o lásce k rodině a talentovaných malých ženách. Ano. Ale mě nějak nudil. Stěží 3! ()

laik_60

Súhlasím s eLeR - výborná kniha, výborný film. Prím tu hrajú baby (mama s dcérami a doba). Milovníkom rodinných filmov odporúčam - nebojte sa nie je to žiadna "argentínska maria" je to vskutku pekny príbeh osadený do obdobia občianskej vojny v amerike. ()

moviefilm

Veľmi pekný filmček. Nádherná hudba, kostýmy, výprava, či herecké výkony (najmä Winony Ryder). Nie je to obyčajná Jane Austinovská "rozprávka", ako obyčajne. Neodohráva sa medzi vznešenými osobami s modrou krvou, je to o obyčajných chudobných ľuďoch na pozaí vojny. Veľmi zaujímavý film, ktorý sa oplatí pozrieť... ()

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)