Perezovi

The Perez Family

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1995, 113 min

"Přijel dneska nějaký Perez ??" - "Všichni se jmenují Perez !!" ;) Zdálo se mi opravdu nesmírně zajímavé, kolik nehispánských herců zde původem indická režisérka Mira Nair obsadila právě do těch stěžejních rolí Kubánců, aniž bych tím chtěl snižovat herecké výkony zejména výborných Marisy Tomei a Alfreda Moliny.. Jakkoli Mira Nair především dokáže vždy překvapit, bohužel rozhodně ne jen v tom pozitivním smyslu, vždy dokáže přijít s nějakým ozvláštněním, navíc mě osobně velmi baví její cit pro detail, často detaily velmi bizarní, stejně jako právě ve velmi slušných Perezových, kteří znovu jako hlavní motiv její tvorby ukazují a studují přistěhovalce a jejich osudy..(22.1.2016)

• DrifterSoul

Kapku ztřeštěná komedie na vážné téma - o touze lidí po svobodě a normálním životě... Určitě by tedy neuškodilo (a) více realismu při tvorbě scénáře, (b) nasazení "karibského" nikoliv "indického" komparsu, a rovněž (c) větší akcent na dobové souvislosti. Vše zachraňovala fotogenická, temperamentní a především krásně živočišná (americká) Italka :-) Marisa Tomei.(7.8.2018)

• prezdivaka

Na tomhle filmu je patrné, že to režírovala žena podle knihy psané ženou. Nic ve zlém, ale logika tady jde stranou, zápletka a peripetie filmu jsou naivní a věřilo by jim maximálně dítě. Emoce a romantika, to je hlavní heslo filmu. Bez ohledu na příběh, který by si žádal spíš realističtější podání.(8.7.2015)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $2,832,826Tržby Celosvetovo $3,270,000(22.1.2010)