MXP: Mimořádně extrémní primát

Chris August

Kostýmy:

Michelle Hunter
  • Gardenboy

Za celkom slusne natocene dynamicke zabery ... inak som to sledoval cez hulakajucu mp3 (Stratovarius, After forever ... ) a podarilo sa mi zaspat ... jo ... a este poznamka - nepozeram taketo filmy, ale kedze to pustala nasa mila cestovka na ceste do chorvatska, bol som prinuteny si pozriet aspon priebezne tento skvost.(18.8.2007)

Ucházející film, který nepřinesl ten typ humoru, jenž já osobně vyhledávám. Těch srandovních situací tu bylo opravdu poskromnu. Děj byl průměrný, ničím výjimečným mě nepřekvapil. Dále bych si tu představoval více akce. Nicméně i přes všechny zápory se na film docela příjemně dívalo. Navíc musím vyzdvihnout povedený soundtrack, který měl teda pořádnou šťávu.(5.6.2010)

• Ouwen

Asi je to pro děti, ale mě bylo líto té opice. Musí bejt oblečená jako člověk, má lidské zvyky. Film moc zábavnej není, je to klišé kalamita. Například: je tam nějakej kopec smrti a hlavní malej cápek s opicí to přežijou, dostanou se do finiše a vyhrajou. Ani není na co koukat, Kelly Herron totiž stříhá jako dement a Robert Vince neumí pořádně natočit dynamickou jízdu na snowbordu. Krom kulometového střihu tu totiž nejsou normální záběry - slow motion během zbytečných pádů, či během pokusů o nějakej trik. A pak fast motion, kde se záběry zbytečně zrychlují. Není to dynamický, je to umělý a trapný. Ono nejde o to, že by to bylo tak stupidní, problém je, že se to nedá kvůli domrdaný režii vůbec sledovat ani jako samostatnej film. Odmyslím si opice, tak pořád je to nekoukatelnej shit.(18.3.2018)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +rocková hudba, některé záběry, absolutně neškodné pro děti -absolutně určeno jen dětem/// Docela si dokážu představit že pro děti v rozmezí 6-12 let je tohle úplně ideální pohodový film, na který můžou vzpomínat po letech jako na klasiku z dětství. Herci pro takový film hraji standartně, hudba občas pěkně tepe, záběry jsou tak nějak v mírném nadprůměru. Co víc říct. Dospělí se nudí, děti se tetelí blahem a chtějí na vánoce buď snowboard nebo opici :-)/// Celkem 51%///(25.8.2007)

• Turiec

Nemám rád filmy s oblečenými zvieratami napodobňujúcimi ľudské správanie. Nevidím nič vtipné na tom, keď sa zvieratá správajú rovnako hlúpo ako ľudia. Pripadá mi to infantilné a priblblé. Scenáru - zlátanine nepomohli svojimi zlými hereckými výkonmi ani hlavní predstavitelia ani biedny český dabing. Je to "komédia", na ktorej som sa ani raz nezasmial.(2.6.2005)

• - Na konci filmu se objevil profesionální americký snowboardista Bjorn Leines, který si zahrál sám sebe. (FMJ)