poster

Otec rock'n'rollu: Příběh Alana Freeda (TV film)

 • USA

  Mr. Rock 'n' Roll: The Alan Freed Story

Drama

USA, 1999, 95 min

Režie:

Andy Wolk

Scénář:

Matt Dorff

Střih:

Mark Conte

Scénografie:

Peter Cosco

Kostýmy:

Trysha Bakker
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • kleopatra
  ***

  "American Hot Wax" v novější televizní a taky podstatně chudší podobě, kde narozdíl od svého staršího filmového předchůdce není ono krásné šílenství a nadšení Alana Freeda do "zakázaného" stylu a hudebního novátorství vůbec zdaleka tak přesvědčivé, přesto výrok, že rock´n´roll je nebezpečnější než komunismus a to v "zemi svobody", mě velmi pobavil.(24.9.2005)

 • Gemini
  ****

  Před pár lety jsem na Hallmarku narazil (asi v polovině) na tenhle film a hned mi bylo jasné, že je to něco víc než music story o padesátých a šedesátých letech. Je to totiž životní příběh Alana Freeda, muže, který pro svoje zaujetí pro hudbu, kterou dnes spousta lidí považuje za klasickou a přelomovou, musel svést válku s mnoha démony, jejíž konečné skóre je poněkud sporné. A kromě spousty skvělé muziky uvidíte i něco o dějinách "největší světové demokracie", něco o čem se dnes už moc nemluví. Hrdina, bohém, bouřlivák, pobuda, myslete si co chcete, ale každopádně tak jak ho zahrál Judd Nelson, sympaťák každým coulem Alan Freed. A navíc se můžete přesvědčit, že Mädchen Amicková by byla kočka i kdyby žila v padesátých letech;)(24.9.2005)

 • NinadeL
  ****

  Líbí se mi, když se takhle chytře propojí dějiny televize, rozhlasu a žánrové hudby v dobrém televizním filmu.(22.5.2009)

 • ripo
  ***

  Hudbu z praveku svojho vzniku jednoducho milujem .... Tento príbeh, je sterilným popisom udalostí, so sterilnými hereckými výkonmi a s besne super hudbou ... Aby som bol objektívny - tak za film ledva ledva 2*, ale kvôli mojej milovanej ére r´n´r som to vytiahol o jednu hviezdu viac ...))(24.9.2005)

 • MartinNDL
  ***

  Poměrně typický příběh o člověku, který se těžce vypracoval až na vrchol, aby z něj následně spadl rychlostí blesku. Přesto v srdcích zasvěcených zůstal legendou. Televizní film po všech stránkách počínaje obsazením a konče výpravou. Dobrá hu¨dba Vám však dodá chuť dívat se až do konce.(6.3.2006)

 • Mrkvič
  ***

  Příjemný a hlavně ne moc dlouhý příběh o zrodu rock'n'rollu. Stačilo by mi zjistit, že tato hudba vznikla z černošské, ale jako přídavek jsou osudy Alana Freeda, které rozhodně nejsou nezajímavé. Být mi tato hudba ještě bližší, určitě bych si užil víc všechna ta hudební vystoupení, která mají slušnou úroveň.(22.4.2016)

 • Wishkah
  ***

  Judd Nelson docela zaválel a nehraje špatně, ale celý film je tak televizní a tak levně udělaný, že to až nepříjemně tluče do očí(5.8.2010)

 • Miki68
  **

  Špatně natočené, špatně zahrané. Dvě hvězdy za muziku a příběh podle skutečných událostí.(14.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace