Zelený led

Green Ice

Zelený ľad

Dobrodružný

Velká Británie, 1981, 102 min

Když jsem byla v pubertě, milovala jsem Ryana O'Neala právě kvůli tomuhle filmu:-).Přišel mi tak neuvěřitelně sexy, že jsem šla na Zelený led asi 5x během jednoho měsíce:-).A kupodivu i dneska se mi ten film zdá výbornej a Ryan pořád stejně sexy:-). Potěšilo mě, že je film na DVD, určitě ho zařadím do své filmoteky a moc ráda se zase podívám.(7.4.2009)

Velmi příjemný pohodový film, který mě i po několikerém shlédnutí stále baví. Hlavně perfektní scéna s balńy s nádhernou písničkou mě vždy dostane. V tehdejší době ve vždy vyprodaných sálech naprostá pecka a i dnes se to dá stále shlédnout. Charismatický Omar Sharif (kpt. Nemo, zde Meno, což jistě není náhoda) a půvabná Anne Archer jsou třešničkou na dortu. Vždy mě bylo líto té návnady vypuštěné do moře, ale dodávka dobré kávy z Columbie s malým bonusem to spraví.(24.5.2020)

Tento film som videl v ranej puberte niekoľkokrát, avšak moje hodnotenie sa rozhodne neodvíja od hrejivej nostalgickej spomienky. Zelený ľad je pre mňa dodnes stelesnením najkvalitnejšej komercie hollywoodskeho typu. High society, absencia nudných pasáží, nevyhnutná love story, prekvapivé zvraty, exotické prostredie, originálna lupičská scéna, vôňa kávy práve dovezenej do newyorského prístavu, štýlové bondovské titulky, charizmatický Omar Sharif, Anne Archerová na vrchole... Mainstream snáď nikdy nebol "smaragdovejší". Kto neverí, tak potom slovami jedného úžasného sovietskeho filmu: "Choď a pozeraj sa". Druhý a tretí Indiana Jones (áno, pán Spielberg), Pretty Woman, Titanic, Múmia (1999) a spol., choďte sa vypchať.(23.1.2005)

No u mna su v kategorii zlodejske vykradacske filmy francuzski Specialiste 1985 omnoho vyssie nez tento ciry priemer. Jo, chlapi su s drsni, zeny krasne, len ten scenar je slabeho ducha. A to mi vadi, u Specialistov 1985 som musel uvazovat a rozmyslat, tu nebolo treba, vsetko je vysvetelene po lopate - to teda nemam rad. Navyse priserne dlho trva kym sa nieco rozbehne, Gerard lanvin u Specialistov bol aspon sympatak, coz Ryan O´Neal rozhodne nie je. Potom este ma dorazila ta scena na lodi na mori - tak to bol masaker, cely lup a cely zlodejsky slusny premysleny plan bo lsplachnuty v hajzlu. To, ze sa parkkrat vystrelilo, to ma nechava chladnym - akcia slaba a nedomyslena. Koniec uplne ze mimo : 45 %(7.1.2020)

Šesťákový krvák v pozitivním slova smyslu. Obsahuje všechny důležité přísady, nenudí a když vás v práci naštve šéf nebo učitelka ve škole, odpočinete si při něm. Malému klukovi v mém nitru se to líbí, ale ten dospělý na povrchu neveřícně kouká na nelogičnost a hloupost konání všech postav. Jestliže úspěch loupeže spočívá v tom, že si strážce u scanneru místností čte noviny a nekouká se na obrazovku...(7.4.2009)

• - Film se natáčel v Jižní Americe, konkrétně v Kolumbii. (reich)

• - Natáčení probíhalo také v Mexicu, New Yorku a ve slavném hotelu Las Hadas. (reich)

• - Holbrook (Anne Archer) ve filmu řídila Aston Martin Lagonda z roku 1975. (reich)