Zelený led, to jsou smaragdy, kvůli kterým se i vraždí. Do boje o ně je bez vlastní viny zapleten i elektronický expert Joseph Wiley (Ryan O'Neal). Seznámí se s půvabnou Holbrook (Anne Archer), přítelkyní milionáře Menna Sebastiana Argentiho (Omar Sharif). Dívka pátrá po své sestře, která se nevrátila z vědecké expedice. S Josephem se jí podaří vypátrat, že byla zabita vládními vojáky při pokusu propašovat smaragdy z Ecuadoru do Brazílie, aby za ně po prodeji mohly být poslány ecuadorským povstalcům zbraně. Začíná jí docházet, že do celé věci je zapleten i Argenti, ale nemá důkazy. Ty se rozhodne získat Joseph, když vyprovokuje na Argentim sázku, že se dostane do jeho nedobytného trezoru.

Film je postavený vlastně na třech tématických rovinách a kontrapunktních postavách Josepha a Menna. Překvapivě výraznější než Anne Archer neprávem opomíjený Domingo Ambriz v roli vůdce povstalců Miguela. (Robbi)

Gilmour93

Něco jako předskokan Zemeckisova romancování se šutrem, který ovšem svou vtipnost ukončí odpadnutými stěrači, dobrodružství nabídne spíše nevzrušivé a romanci zadusí vystrašeným lumenem OˈNealem. Aspoň, že je tam ten zlý obchodník s drahými kameny (byť dle výtahu, hlasu a touze po moci to vypadalo na Fantomase). Oh My Sharif, na jehož po smaragdech nazelenalé kštici začalo postupně rašit paroží, tomu dodal trošku úroveň, stejně jako hvězdný český dabing. To byly tenkrát časy, že když nějaká vedlejší postava vypadala jako zasloužilý umělec Jiří Adamíra, tak přišel zasloužilý umělec Jiří Adamíra a těch šest vět namluvil.. ()

Xmilden

A já si říkál jestli ten hlavní hrdina nehrál Barryho Lyndona. Je to samozřejmě on:) Zelený led byl pro mě velice utajeným dílem. Film mě překvapil svým zbytečně velkým hodnocením. Nekonají se zde nějaké úchvatné akční scény a klidně bych jej označil jako nějakou odpověď na Bondovky, s tím že jakákoliv libovolná Bondovka je podstatně lepší. Viděl jsem s perfektním dabingem, který nemá konkurenci : Josef Kemr, Miroslav Moravec, Karel Heřmánek, Petr Oliva a další....40% ()

Jara.Cimrman.jr

"Tohle jsou turisti z New Yorku. Myslí si, že káva roste v šálcích." V Ekvádoru je hezky, tedy pokud se nezajímáte o financování protivládního hnutí. Mně je celkem jedno jestli tam vládne pravý nebo levý diktátor a dokonce mne ani nezajímá, že tam roste zelené kamení, protože mne zatím ještě baví žít. To pan Wiley to vidí trošku jinak a já musím přiznat, že při pravidelném zásobování smaragdy, kafem a kokou se asi dá "poctivě" vydělat dost dolarů na to, aby s ním velmi příjemná slečna Holbrooková sdílela společný prostor. Já bych na to šel spíše přes nekonečnou sexuální výdrž, ale když je pan Wiley měkkoň, tak to zkouší po svém. To je jeho věc. Já mám toto jihoamerické dobrodružství prostě rád a nikdy nebudu zapomínat na to, že ďábel je zelený. ()

castor

Krásné ženy, drsní muži, množství dobrodružství, pár zajímavých lokací, nějaké to napětí. V osmdesátých letech podobná staromódní dobrodružství s výraznou ústřední dvojicí frčela. A zatímco třeba Zemeckisovu Honbu za diamantem diváci milují dodnes, protože výsledek má solidní spád a výbornou chemii mezi Turner a Douglasem, Zelený led to měl obtížnější. Určitě neobsahuje nějaké významné nápady, tempo skřípe a celkově nemá takovou šťávu, jakou bych si představoval. Inspirace bondovkami je patrná, ostatně (především kameraman) Ernest Day se na některých (Moonraker, Agent, který mě miloval) v různých pozicích podílel. Anne Archer to sekne, je to úplně jiný pohled než v případě Osudové přitažlivosti, kde ji Lyne ukazoval jako utrápenou manželku. ()

sud

Tyhle filmy se neomrzí. Napětí, akce, dobrodružství, romantika, krásné ženy, drsní muži...zní to jako klišé, ale kdo by odolal. "Zelený led" si navíc nehraje na nic víc než je - skvělý dobrodružný film se sympatickým Ryanem O'Nealem, nádhernou Anne Archer a démonickým Omarem Sharifem. Pohodový relax. 85%. ()

• Natáčení probíhalo také v Mexicu, New Yorku a ve slavném hotelu Las Hadas. (reich)
  • Holbrook (Anne Archer) ve filmu řídila Aston Martin Lagonda z roku 1975. (reich)
  • Film se natáčel v Jižní Americe, konkrétně v Kolumbii. (reich)