poster

Legenda o Lilith (TV film)

 • USA

  Darklight

 • Slovensko

  Temné svetlo

Sci-Fi / Akční / Fantasy / Drama

USA, 2004, 87 min

Režie:

Bill Platt

Scénář:

Bill Platt, Chris Regina

Hudba:

John Dickson

Zvuk:

Tim Kimmel

Scénografie:

Kes Bonnet

Kostýmy:

Irina Kotcheva
(další profese)
 • Hyb_rid
  odpad!

  Opět se tu projevil velmi nepříjemný nešvar některých béček a to nacpat tam za jakoukoli cenu počítačové efekty, ikdyž mi to rozpočet neumožňuje udělat pořádně. To už se v dnešní době neobtěžuje nikdo natočit něco postaru s maskami a klasickými triky? Hlavní hrdinka je celkem pohledná, ale katastrofické souboje, scénaristova impotence a dialogy žalostné. Tomuhle prostě ani tu jednu * dát nemůžu(4.7.2010)

 • korbitch22
  *

  Stačilo málo a nemuselo to být tak úplně vylízané.Bill Platt totiž občas překvapivě řemeslo zvládá, např. scénka kdy Lilith vychází z bažin měla opravdu koule a i vizuál, lokace či něco jako výprava se v tomhle nízkorozpočťáku pro kabelovku dalo najít.Stačilo se vysrat na adobe after efect a nedělat z démona nechtěnou parodii na Playstation 1.Kdyby se najal dvoumetrový chuligán z NBA který by na sebe navlékl epesní latexový obleček ala Predátor, mohl si režisér Platt vysloužit trochu respektu a ne jen rutinérský televizní výplach/výsměch.Roztomilé kradení z Hellboye, Constantina a Lovců Duchů by se dalo taky prominout a další věc která téhle tv "pecce" poddráží nohy, je ta lesbická ukrainská striptérka v hlavní roli.Která vypadá a i působí, že ještě před 5. lety kouřila v Oděse za deset Hřiven klobásy místním mafiánům.Charisma jímž oplývala , bylo totiž vážně "legendární".Kdyby tam byla nějaká vysloužilá porno hvězda s kozama jak meloun, možná bych i druhou * přihodil, takhle se to dalo přetrpět v nudné noční neděli dejme tomu díky té mé filmové zvrhlosti a tomu, že ovladač byl metr daleko na nočním stolku.20%.(9.9.2013)

 • Palisander
  *

  Jednoducho trapas. Sci-fi Drakula vs Cobra 11 na ceste bez áut. Samozrejme všetci hrajú na dve strany a majú nejakú psychickú traumu z minulosti. V závere už chýbal iba batmanovský reflektor, svietiaci na oblohu. Pritom slečna je horúca adeptka na miss vražedné monštrum. Bábika ako z porcelánu. A tie oči... Adam mohol radšej troška viac zarozmýšľať. ;-).(19.10.2012)

 • TERRORDROME
  *

  Televíznym scifákom sa nemôžem nijako vyhnúť, je to absolútne nemožné. V tomto prípade sa tvorcovia asi chceli blisnúť, takže vytiahli všetky svoje tri spoločné mozgové bunky zo špiritusu a chopili sa starozákonnej historky o Adamovej prvej žene, ktorá bola zároveň aj prvou feministkou. Mala totiž vlastnú hlavu a to pánbožko a jeho nohsledi vždy trestali. A tak sa z nej stala vraždiaca démonka-zvodkyňa. Z toho by sa potenciálne dalo vysekať zaujímavú story, ale keďže sa pohybujeme v sfére céčkového výplachu kde vládne rýdza vymetenosť, je to málo pravdepodobné. Vo výsledku tak nakoniec urobili zo vzpurnej Lilith komiksovú superhrdinku ktorá sa v bojovom móde podozrivo podobá na Mystique z x-menov. Udatný hrdina, člen akéhosi stupídneho bratstva bojujúceho proti zlu a iným hovadinám, ju musí urýchlene vycvičiť na boj s istým Démonikusom, štandardne zubatým strašidlom nevalného digitálneho stvárnenia. Medzi klady tohoto filmu patrí hlavcne sympatický kukuč Shiri Appleby v titulnej roli, pár výbuchov áut a taktiež kyslý záporák John de Lancie, alias Q zo Star Treku. Aj keď ten mi pripadal trochu znudený. No ale inak je to z každého uhla nasilu vyprcaná chujovina s nezmyselnou rádoby apokalypsou a blbými kecami navrch.(2.1.2015)

 • Lvísrdce
  ***

  Pomalý rozjezd, akční scény nic moc, triky na úrovni průměrné počítačové hry. Na druhou stranu komplikovanější vztahy mezi postavami, určité složitější pozadí, řídící chování postav. Děj také není až tak přímočaře jednoduchý, jak u hororu bývá, i když je od začátku jasné, jak to dopadne. Tedy z mého pohledu dobrý námět s řadou zajímavých motivů, které pak zabilo to zpracování. Ale vidět se to dalo.(20.7.2013)

 • - Natáčelo se v Bulharsku. (Terva)