Tři králové se omylem ocitnou v současné Paříži. Stále mají na paměti své poslání a nic je od něj nemůže odradit. Ani televize a showbyznys, kde se po mnoha karambolech zákonitě ocitnou. Nejdřív je mají všichni za blázny, ale ve chvíli, kdy jim lidé začnou věřit, zmocňuje se jich svět reklamy, kde rozhodně není nikomu nic svaté a kde je vše dovoleno. I naivní tři králové poznávají, že je nejvyšší čas vrátit se zpět do pouště. I když, co je ve skutečnosti poušť?
Film je autorským dílem známé dvojice francouzských komiků Didiera Bourdona a Bernarda Campana, kteří si ve filmu zahráli i dvě ze tří hlavních rolí - krále Baltazara a Melichara. (oficiální text distributora)

Shit

Tenhle film sem pustil jen tak a ona z toho vylezla docela dobrá komedie. Příběh sice neni moc originální, ale o to víc je zábavnější a vsichni tři králová jsou naprosto skvelý. Sice to trošku ke konci už ztrácí dech, ale i tak to bylo celkem milý překvapení a rozhodně nelituju, že sem si to pustil. ()

Omnibus

To si takhle štrádují Kašpar, Melichar a Baltazar do Betléma, když vtom je sežere díra v časoprostoru a zlomyslně je vyplivne do dnešní doby. Mám podezření, že tuhle zdánlivě obyčejnou srandičku natočil hluboce věřící člověk. Proč? Protože jejich vírou „Věčný vede naše kroky a jeho moudrosti není rovno.“ neotřese nic, ani veškeré technické serepetičky moderní civilizace. Neboť lidé jsou stále stejní. Za dva tisíce let se nic nezměnilo. Lidé touží být milováni a přitom si sami házejí klacky pod nohy svou honbou za materiálními statky. Jen naši Tři králové se ničemu nediví a důvěřivě sledují znamení, která jim ukazují cestu: „Holubice usedla na střechu.“ (V Paříži... jak neobvyklé! :-)) Viděno již několikrát a s klidným svědomím doporučuji. Spousta vtipných hlášek. Například o Eiffelovce: „Pohleďte, jak festovní lešení! Až stavbu dokončí, bude to div světa!“ Při pohledu do McDonald's: „Hle, tam čekají žebráci na jídlo, pojďme i my.“ Scéna v bordelu, kam omylem vlezli, protože měli žízeň a naháněč na ulici jim řekl, že se tam mohou i napít... A nebo: „A kde máme tedy noclehovati? Již se smráká.“ Otázaný ironicky: „Jděte si támhle do Ritzu!“ Poděkovali mu a šli. Do pětihvězdičkového hotelu, bez franku v kapse. Neboť v jejich krajích přece platilo: „Poutníka máš přivítat s otevřenou náručí.“ Moudří jako králové, jimiž ve své době byli a přitom důvěřiví jako děcka! Komedie zábavná, dojemná i k zamyšlení. ()

swamp

Oddechová evropská komedie vhodná na nedělní odpoledne. Dobře se u ní pobavíte a za pár dní si na ni už ani nevzpomenete. ()

oLí

Sranda. Tahle komedie se svými vtipy trefila přesně do mýho vkusu + má oblíbená arabská hudba, paráda. 78% [únor 2007] ()

kareen

Nějak jsem se nemohla rozhodnout v hodnocení. Dějově je to sice děsná ptákovina, skoro bez hlavy a paty, ale kulturně neznalé hlášky těch tří králů mě rozesmívaly v pravidelných intervalech a to se cení. Takže je to tak za tři a půl hvězdy. ()

kajas

Můj nejoblíbenější francouzský film, moc vysílán ale není, což je škoda. Přepočítávání na McDonaldy je geniální, situace jsou vtipné, všichni tři králové jsou velmi sympatičtí. Vážně povedená komedie. ()

lakikaki

Nápad sa mi zdal celkom originálny, ale prevedenie sa mi už príliš nepáčilo. Je tu príliš veľa vtipov (každú minútu minimálne jeden), ktoré ale nie sú takmer nikdy vtipné. Nahlas som sa zasmial raz, ale na komédiu sa mi to zdá primálo. Navyše mi pripadalo posledných 20 minút vyslovene stupídnych a konečné rozuzlenie bolo, akoby ho vymyslelo 10-ročné dieťa. Dávam 2,5x*, ale ta pol hviezdička patri len a len tomu vtipu s černošským bodyguardom. :) ()

Lindushka

Zo začiatku to vyzeralo ako v pohode komédia ala Návštevníci, ale cca od druhej polovice som už prestávala chápať o čo vlastne ide a nebolo to už ani veľmi vtipné. Akoby niekto nevedel ako to vlastne ukončiť a vymyslel si nejaké úplné bludy. ()

Ydrosten

Po delší době komedie, u které jsem se od srdce zasmál - a nebyly to nějaké stupidní vtípky ale perfektně vystavěné komentáře , dialogy a situace. Francouzi, jsou na komedie prostě dobří. ()

Shitonit

Prima komedie na prima odpoledne. Do poloviny je to super prdel, tlemil jsem se jak magor..jak ty králové. Od půlky se to začalo stáčet kamsi mezi půlky, a žabožrouti se to marně, veeelmi marně snažili zachránit ani vlastně nevim čím. No a konec..ten tomu dal královskou korunu. Závěr: natočený je to ok, i děj to má okej, i trochu místy zajímavej, obsazení příjemný, takže celkově dobrý... Že píšu trochu zmateně?? Jsem z toho zmatenej... ()

vitac.

Bourdon: "Ty voe, ten Jean-Marie Poiré letos dotočil už třetí díl Návštěvníků... Co tak si udělat vlastní verzi?" Campan: "Dobrej nápad parde, akorát místo řitířů do toho mrskneme tři kingoše, to bude palba." Bourdon: "No tak ještě seženem nějakýho třetího negra a hurá do toho!" Dvě hvězdičky za střední část filmu (tam se pár dobrých žertů vyvrbilo), jinak nic moc... No a ke snaze orámovat humorné situace "příběhem s pointou" se snad ani nebudu víc vyjadřovat:) ()

Brano

Začiatok mi trochu pripomínal Návštevníkov, ale neskoršie dianie vo filme sa mu dosť vzdiaľovalo. Išlo o komédiu, ktorá bola takmer úplne bez vtipu a hlavne nápadu. Prostrednej a hlavne záverečnej časti som už ani veľmi nechápal, čo sa tam dialo. Bol to mix náhodných scén, bez kúsku humoru. Nie je to zas ten typ filmu, ktorý urazí, no rozhodne človek očakáva aspoň premenlivú zábavu a pár dobrých hlášok, ktoré tomuto očividne chýbali. ()

vinducha

To byly časy , když ještě pánové burbon ,  šampán a legínus tvořili nerozlučnou trojici , 3 starozákonní králové na jízdě Francií přelomu století 20. a 21. Tlamice od ucha k uchu po celý film. ()

Jirkacek

Přiznám se, že už ani nevím, proč jsem se tenkrát poprvé na film Tři králové z roku 2001 vůbec podíval. Pravda je, že francouzské komedie z dvacátého století podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Mám je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, ale tyhle časy dávno odvál filmový vítr a tak jsem nemohl předem vědět, že mne Tři králové totálně dostanou. Ano, na přelomu tisíciletí se mi nestávalo moc často, že by mne něco tak moc rozesmálo a to stejné se přihodilo CommanderCZ, který se na toto milé dílko díval se mnou. Po prvním shlédnutí jsem filmu udělil pět hvězd a CommanderCZ o jednu méně, nicméně od té doby proteklo mnoho vody v řece Seině a tak jsem se rozhodl podívat se na něj ještě jednou, zejména abych mohl napsat zasvěcený komentář a případně změnit své původní hodnocení. A tak se Tři králové opět objevili na obrazovce naší TV a uvědomil jsem si, že ani tentokrát mne film nijak nezklamal a velmi, opravdu velmi dobře jsem se bavil. V podstatě jsem sledoval herecký koncert tří herců, kteří si onu slavnou trojici zahráli, přičemž dvojice francouzských komiků Didiera Bourdona a Bernarda Campana, kteří si střihli postavy Baltazara a Melichara, byli i režiséry filmu. Hned na začátku trojici Kašpar, Melichar a Baltazar při cestě do Betléma sežrala díra v časoprostoru a zlomyslně je vyplivla do Paříže na přelomu dalšího tisíciletí. Ani moderní doby ovšem nezměnila víru v jejich původní poslání, tedy najít narozeného Ježíška, poklonit se mu a přinést mu dary. S vírou v srdci, že ,,Věčný vede naše kroky a jeho moudrosti není rovno.“ kráčeli po ulicích francouzského hlavního města mezi moderními lidmi, kteří už dávno nebyli tak věřící jako před staletími, za což jistě mohl vědecký rozvoj a vývoj techniky a samozřejmě také sečtělost obyčejných lidí. Tři králové se však ničemu nedivili a důvěřivě sledovali znamení, která jim ukazovali cestu do Betléma. Právě jejich starověké řeči pronesené k modernímu člověku byli tou nejzábavnější věcí na celém filmu a já jsem byl velice potěšen, že se český dabing velice povedl. Některé věty jsem si tak mohl směle zařadit mezi mé soukromé hlášky, protože ke škodě filmu jej moc lidí vůbec nevidělo. Třeba věta při otázce, jak se jeden z trojice dostal do bytu mladé slečny Machy (Virginie de Clausade), odpověděl : „Holubice usedla na střechu, na rohu zaštěkal pes....“ Nebo když šli kolem Eiffelovky tak prohlásili: „Pohleďte, jak festovní lešení! Až stavbu dokončí, bude to div světa!“ Nebo při pohledu do McDonald's: „Hle, tam čekají žebráci na jídlo, pojďme i my.“ Nebo scéna v bordelu, kam omylem vlezli, protože měli žízeň a naháněč na ulici jim řekl, že se tam mohou i napít... A nebo: „A kde máme tedy noclehovati? Již se smráká.“ Otázaný kolemjdoucí ironicky: „Jděte si třeba támhle do Ritzu!“ Poděkovali mu a šli bez franku v kapse do pětihvězdičkového Ritzu, neboť v jejich krajích přece platilo: „Poutníka máš přivítat s otevřenou náručí.“ Humoru tedy bylo ve filmu dost a dost a já rozhodně mohu každému doporučit film shlédnout. Děj byl samozřejmě jednoduchý, protože Baltazar (Didier Bourdon), Kašpar (Pascal Legitimus) a Melichar (Bernard Campan) po objevení se v moderní době začali hledat sami sebe, protože se každý objevil v jiné části světa. Jeden z nich v letadle do Francie potkal mladou herečku Machu, kterou pak považoval za dívku, jenž je měla dovézt k Ježíškovi. Na letišti se náhodou setkali dva z králů a společně se pak vydali dívku hledat, protože ta samozřejmě ničemu nevěřila a považovala muže za blázny. Po cestě na ní se pak zase jeden druhému ztratil, nicméně jeden z nich se brzy setkal opět náhodou s tím třetím. Vůbec celé to putování bylo velice zamotané, cestou se mimochodem seznámili s mladým prodejcem drog Joem (Walid Afkir), který poté sehrál v ději důležitou roli. Když se konečně trojice setkala v bytě Machy, začali hledat Ježíška, čehož další lidé chtěli v duchu moderní doby zneužít. Nicméně opět další z mnoha náhod nakonec trojici k děťátku přivedla. Tři králové mne tedy pobavili i při druhém shlédnutí a určitě se na tuto perfektní komedii zase někdy podívám. Suma sumárum, s radostí jsem ponechal původní hodnocení a Tři králové tak ode mne získali pět tříkrálových hvězdiček *****. () (méně) (více)