Still Game

Velká Británie, (2002–2019), 31 h 5 min (Minutáž: 27–30 min)

Režie:

Michael Hines

Ford Kiernan, Greg Hemphill, Paul Riley, Gavin Mitchell, Mark Cox, Jane McCarry, Kate Dickie, Sylvester McCoy, Alex MacQueen, Rab Affleck, Richard Mack (více)

Série(9) / Epizody(63)

Dalda

Rádoby vtipný sitcom, jehož prvoplánový humor jde zcela mimo mě. Možná ale právě to, že při sledování seriálu můžete rozum odložit stranou, si na IMDb vysloužilo hodnocení 8.9 a oblibu u diváků. ()

Merkin

Jeden velký český spisovatel kdysi prohlásil, že rozdíl mezi komedií a tragédií tkví v úhlu pohledu. Když z dálky spatříte, jak někdo v parku upadl na ledě, je to humorné. Jakmile by ale kamera zajela blíž a nabídla záběr na otevřenou zlomeninu, útrapy v očích atd., rázem bychom plakali. Still game, podle mě, krásně balancuje mezi oběma směry. Kolikrát se za břicho popadáte, ale najednou si uvědomíte, v jaké šlamastice vlastně postavy jsou a nebo naopak, sotva stačíte zatlačit slzu lítosti, hned vám vytryskne ta z popukání. Už jen ta angličtina stojí za to. Jde o seriál, jehož scénáristé si i z vážných životních situací dokáží s nadhledem a vkusem vystřelit. Ano. Mnohdy je divákovi jasné, v jakou pointu příběh vyústí, jenže na rozdíl od těch rádoby uměleckých a vysoce hlubokomyslných snímků dneška, v nichž se prvoplánovost objevuje nezřídka, ale nikdy by ji autoři nepřipustili, tito dva postarší gentlemani si na nic nehrají a jsou tak i přes "ohrané kousky" stále "ve hře". ()

mortishe

Můj oblíbený seriál. Má skvěle napsané postavy, které vám přirostou k srdci. Zápletky jsou velmi dobře promyšlené. I když se tam na v jádru nic moc neděje tak scénáristé z toho "nic" dokázali vydolovat spoustu humorných situací. Často se podivuju kam na ty nápady chodí a opravdu se u toho skvěle bavím. ()