poster

The Saga of the Viking Women and Their Voyage to the Waters of the Great Sea Serpent

 • USA

  Viking Women and the Sea Serpent

 • Velká Británie

  Viking Women

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1957, 66 min

Režie:

Roger Corman

Scénář:

Lawrence L. Goldman

Producenti:

Roger Corman

Střih:

Ronald Sinclair
(další profese)
 • Oktavianus
  ***

  Přiznám se, že pořádně nevím, jak to hodnotit. Byla to šílená ptákovina, ale připouštím, že mě ten nesmyslnej děj natolik strhl, že jsem se spokojeně pochechtával po celou dobu sledování... :-) V první řadě musím ocenit celou plejádu nádherných blondýn (a jedné brunety, abych byl spravedlivej, ale blondýny jsou prostě lepší...), dovedu si představit, že Cormana natáčení v jejich blízkosti muselo hodně bavit. A měl-li bych zůstat seriózní, tím výčet kladů končí. Ale já nechci, tohle je typickej Roger C. z padesátých let, co se natáčením evidentně dobře bavil a kašlal na nějakou logiku, děj nedává smysl, upalování trvá nekonečně dlouho, takže je spooousta času se pohádat, poprat a odsouzence zachránit, barbaři jsou směšní a dialogy bezkonkurenční. A jako bonbonek cca šedesátivteřinový souboj s obřím mořským hadem. To se musí vidět - ale vskutku jen pokud jste hodně "otrlí diváci".(11.9.2014)

 • Rogue
  ***

  Susan Cabot jako jediná neblonďatá vikingka (shrnuto ústy robota v Mystery Science Theatre 3000 version: "You can tell she's the bad one, cause she's got black hair!"), televizní Richard Devon jako král barbarů, rozpočet, že byly peníze tak akorát na vydepilování vikingských beach boys a dvouminutový Sea Serpent, jehož zabití patří k nejvtipnějším scénám filmu. Jako šedesátiminutové low cost adventure movie to není špatné.(28.8.2009)

 • pepua
  *

  S čím pak Corman překvapí tentokrát, bude to špatný scénář, hrozné triky, příšerní herci? Všechno dohromady? Nebo naopak nějaké pozitivní překvapení? Nakonec to úplná nuda nebyla, ale rozhodně je to film jen pro otrlé a špatné filmové zábavy chtivé diváky. Miluju Cormana!(13.2.2011)

 • Campbell
  ***

  Celkem dobrá Cormanovka ale nebudu zapírat má za sebou daleko lepší kousky. Tohle je takovej průměr, jedno zkouknutí a zapomenout. Líbily se mi ty slabé efekty a některé zvětšeniny, a ženský byly dost sexy. Film je naštěstí krátkej takže ani nudný scény moc nebyly. A akce bylo dost. Ale patří to do sorty filmu který už asi nikdy neuvidím.(6.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace