9 hráčů se smrtí

• Velká Británie House of 9 (více)

9 lidí je z neznámých důvodů uneseno a ubytováno v zabarikádovaném domě bez jakékoli možnosti úprku. Jsou sledováni 75 kamerami a po probuzení k nim prostřednictvím mikrofonu promluví neznámý hlas a určí pravidla hry. Poslední přeživší získá odměnu v hodnotě 5 miliónů dolarů. Připravte se, hra začíná. (Pedestrian)

Litsarch

Jak vidím, tak mám trochu jiný názor než ostatní, ale co... Osobně se mi tento Thriller líbil, ale tak průměrně.... Dá se říct, že se děj, příběh filmu... Nějak jsem si nedokázal představit, jak to bude probíhat.. Ten průběh mě ale zklamal... Nevím jaké záhady jsem čekal od 9 lidí v baráku, ale doufal jsem, že ten "deathmatch" bude aspoň trochu napínavější, trochu víc drama, víc thrilleru a okořenit to trochu akcí... Což se nestalo.... Škoda... Nicméně hvězdičku navíc za ten konec... ^_^ ()

Ouwen

Pro mě osobně to je slabší průměr, navíc jsem od toho moc neočekával. Ten konec byl zajímavej, jsem zvědav jestli bude pokračování - Tak co? ()

Terva

Čekal jsem o hodně víc. Tvůrci se postupem času ztrácejí a herci chřadnou ( a umírají . což je jasné). Pár dobrých scén, ale k dobrému příběhu nestačí. ()

Vxxx odpad!

Já chci těch 5 milionů dolarů za to, že jsem to dokoukala!!! Ale tak vážně, já si dvakrát rozmyslím, než hodnotím jako"odpad!", ale tohle se jinak nedá. Žádná sympatická postava, tím pádem žádný favorit. Hudba otřesná. (Ale fakt, nejdřív tam poslouchají hiphop, pak tam zní ztřeštěný rock a nakonec opera, která má jako vytvořit nějakou kulisu?!) Naprosto nic... (BTW: Oni se pokoušejí prostřílet beton, ale nikoho nenapadne zjistit, kam vede ten výtah, kterým jim chodí jídlo...?! ODPAD! ()

blackrain

Kam až jsme ochotni zajít? Je pro nás 5 milionů lákavá sumička, pro kterou jsme ochotni třeba zabíjet? Filmů o zavření lidí do baráku a následném vyvražďování se mezi sebou bylo natočeno hodně. Téma je to vyzkoušené. Otevřený konec mě zrovna moc nepotěšil. Prostě je nemám ráda. Vzbuzují ve mě divné pocity. ()

Rakosnicek77

Tři hvězdy zachránil závěr, který byl opravdu překvapivý. Koncept vykradený SAWu je samozřejmě znát, ale pro mne to prostě bylo celkem koukatelné, už jenom proto, že na rozdíl právě od SAWu tam té megabrutality nebylo až zase tolik! ()

stration

Opravdu slabý odvar povedenějších filmů na toto téma. herci jsou beze zbytku příšerní, celý film se vleče a dialogy jsou debilnější než si dovedete představit. Jak ale píší mnozí další, konec je tak jednoduchý a originální, že mě zaráží, že doteď nenapadl už desítky dalších (i když podobné pointy tu samozřejmě byly). Na jedno podívání a ten chechot na konci to stálo. ()

kajas

Céčková békovina vezoucí se na úspěchu "Saw". Těm devíti ukřičeným špatným hercům přejete jenom to, aby už sakra zbyl pouze jeden z nich. Protože jsem ale hodná, jednu hvězdičku přihazuji za poměrně originální závěr. ()

Valsadora

Podle mě se jedná spíše o béčkový horor.Námět byl dobrý,ale ne moc dobře provedený.Zato se mi moc líbilo ukončení.Typovala jsem,že to ještě není konec,ale to,co se stalo,mě překvapilo.Dávám 4* z 10,ale mohlo to být i horší. ()

cariada

Tohle se zajímavý psychologický horor. Něco nazpůsob Kostky či Saw ,ale v umírněnější verzi. SPOILER-9 náhodně vybraných jedinců ,každý je naprosto jiný ,kněz tenistka,policista,umělec,černoch s ulice,náká obžalovaná s náramkem na noze,aby se nemohla vzdálit. a jiní. Ocitnou se v baráku bez oken a dveří ozve se hlas jste ve hře o 5 milionů kdo přežije vyhraje. Pouze policista má zbran s 11 náboji. Tady nastává docela nelogická věc a to že on tři náboje použije na dveře jestli se náhodou nedostane ven, proč ty náboje rovnou nevystřílí všechny ,aby zamezil tomu že se postřílí. K čemu samozřejmě pozdějš dojde. Pak při večírku dojde k hádce a strkanici mezi černochem ,který sváděl ženu jediného manželského páru ,který tam byl a manžel je objeví a je to tady první mrtvá. Policista černocha zavírá do mísnosti . Kněz ho pak jde pustit (jak jsou ty kněží blbý) a začíná boj o život jeden po druhém umírá. Poslednímu přeživšímu se otevírají dveře nachazí tašku z pěnězi a odchází vyděšeně pryč, ocitá se v další místnosti kde jsou stejně vyděšený další 4 lidi rovněž s taškama s pěnězi a ozývá se druhé kolo. Ten konec mě opravdu dostal to nemělo chybu. ()

honajz2

Bože můj, to bylo blbý! Já tyhle filmy o lidech zavřených v nějakých uzavřených prostorech mám moc rád, ale tohle bylo blbé až na půdu. 9 nesympatických lidí bez nějakého charakteru nebo něčeho, díky čemu by jim člověk fandil (na začátku celkem dobře vypadal kněz, ale ten se pak jenom zbytek filmu modlí nebo cituje něco z Bible... a ne, není to náboženský film), už od začátku je jasné, kdo přežije a kdo tu bude magor no.1, žádný pořádný zvrat tady nenastane, snad jen posledních 10 minut stojí za zmínku, i když magor no.1 působí spíš směšně. Konec zajímavý je, ale tak na rok 2005, stejný závěr už jsem u filmů tohohle typu už nejmíň jednou viděl. Celé to hlavně působí strašně odflákle, postavy jsou ploché a nepromyšlené a nějaké napětí a atmosféru aby člověk pohledal - tady totiž žádná není, snad kromě těch posledních 10 minut a i tak s nimi mám nějaký problém. 1* ()

tomtomtoma

Krvežíznivé akční thrillery, a tím je i film 9 hráčů se smrtí, nejsou mou oblíbenou zábavou. Základ myšlenky je podnětný, ale její provedení je čistě žánrové. Ocenění si zaslouží vnímavost pro obrazové kompozice, svou skladbou nejpřiléhavěji dotvářejí potřebnou atmosféru. I v průběhu děje můžeme zaznamenat několik bravurně zvládnutých zapeklitostí, ale podstata vlastního žánru je dominantní i svazující. Hvězdou filmu je otec Duffy (Dennis Hopper), přirozená autorita. Spoléhá na lidskost a spravedlivě mravní zakořenění. Hlavní ženskou postavou je Lea (půvabná Kelly Brook), skromně vystupující tanečnice. Její prioritou je přečkání životní apokalypsy v ústranní a bez pozornosti ostatních. Největším padouchem je Francis (zajímavý Hippolyte Girardot), hudební skladatel. Neúspěch v tvůrčím oboru dokáže rozvíjet všechny lidské vlastnosti, potřebné k přežití v nesmlouvavé džungli kapitalistického prostředí. Nejsebevědomější postavou je Claire Leevy (půvabná Susie Amy), známá tenistka. Propíraná popularita se často obrací k lahvím lihovin a boj o úspěch nezná slitování. Nejméně zajímavou postavou je Shona (Morven Christie), mladá dívka s kriminální minulostí. Nejpragmatičtější postavou je Max Roy (zajímavý Peter Capaldi), úspěšný módní návrhář. Dostatečná zásoba potravin je jeho jediným upřednostňovaným cílem. Nejrozporuplnější postavou je Al B (Ashley Walters), rapový zpěvák uvězněný v prudérnosti rasové nesnášenlivosti. Ušlechtilým hrdinou je Jay (Raffaello Degruttola), policista se stálým pocitem společenské zodpovědnosti a důrazným udržování práva a pořádku. Společenstvo uzavírá Cynthia (Julienne Davis), submisivní Francisova manželka. 9 hráčů se smrtí neklame tělem a chce být pouze žánrovou záležitostí. S tímto vědomím nemůže výsledek nikoho překvapit. A nic na tom nemění ani ukázkově cynický závěr. Fascinace násilím je pochopitelná pro filozofické úvahy. Jako součást zábavy u mě způsobuje znechucení. ()

Fallen_One

Průměrný film po všech strákách. Koukám, že místní odborníci dávají maximálně dvě hvězdy. Nj, klasika. Jasně, v realitě by se tohle asi stát nemohlo, ale who cares? Transformers se taky stát nemůžou a jak je lidi "milujou". Během sledování jsem se nenudil, postavy byly zajímavé a konec překvapivý. Na druhý díl bych se teoreticky těšil, kdyby ho chtěli natočit. ()

PROCESOR

Manželé, kněz, policajt, tenistka, raper, návrhář, odsouzená a tanečnice jsou uvězněni v domě. Všichni byli uneseni. Jsou kýmsi vyzváni, aby začali hrát hru na jejímž konci zbude jen jeden z nich a ten získá 5. mil. Policista má jako jediný u sebe pistoli. Zpočátku ty zabití vypadají, jako nehody, nebo v afektu. Pak se to, ale slušně rozjede. Za každé krvavé divadlo dostanou přeživší více jídla a pití. I přes pomalejší začátek se vyplatí si počkat na závěr. ()

3n3my

Toto tu už viackrát bolo. Neoriginálne, príbeh neprináša divákovi nič nové, chaotické správanie postáv, biedne herecké výkony, žiadna kamera a podla mňa to nezachránil ani ten koniec. Jedna hviezda len preto, že si to viem predstaviť ešte horšie. ()

Nivenx

Málo vygradovaný a průměrně natočený film s nezajímavou pointou, ale i přes tyto mouchy jsem se nenudil a film si i přes to užil. Konec překvapivý. ()

baruss

Pozor budem spoilerovať: Film hrajúci sa na neskutočný psychologický thriller, avšak nevysvetluje najdôležitejší zvrat v myslení postáv. Vraždy strašne neúmerne rozmiestnené vo filme. (Ale zase vždy lepšie ako keby každých 8 minút niekto zomrel). Príliš očakávaný záver.. ()