Dobrou noc, mami

Scénografie:

Jackson De Govia

Kostýmy:

Robert Blackman

Nekompromisné a dramaticky výborne spracované. Film stojí predovšetkým na hereckých výkonoch a perfektných dialógoch, pomocou ktorých si tu režisér pohráva s divákom ako mačka s myšou, aj keď nikoho nenechá na pochybách, kam ten dlhý, večerný rozhovor matky s dcérou bude viesť. Tiež sa mi páčilo, ako v druhej polovici pekne naberala na sile aj emotívna stránka snímku, čo samozrejme vyvrcholilo samotným záverom. Veľká spokojnosť. 80/100(15.2.2017)

• mat.ilda

Kus určený pouze pro divadelní prkna se ve filmovém zpracování stává neztotožnitelným opruzem, co z matky činí abnormálně afektovanou babu a z dcery hyperaktivní, chladnou a sobeckou mrchu... A vůbec, z boje a ze života se neutíká, alespoň ne bez vyčerpání všech dostupných pokusů o přežití. Dobré po částech, nestravitelné vcelku.(26.7.2014)

Bezesporu herecký koncert dvou hereček. I když se tu a tam mihne ve filmu ještě nějaká postava, je to jen tak na okrasu, nic víc, nic míň. Sissy a Anne, jako dcera a matka, to jsou dvě hlavní hrdinky tohoto dramatu, které jednou provždy určí její (jejich) osud. Z počátku nevinně započatý rozhohovor, přerůstá později v rozkrývání rodinných vztahů a proher a nezadržitelně směřuje k předem vytyčenému konci, před kterým asi není úniku....(5.7.2014)

Tohle je teda hodně minimalistický dílo. Je tu dvojice postav a ta se pohybuje na ploše jednoho papundeklovýho domku. Toť vše. A překvapivě to stačilo na docela koukatelnej film. Příběh je silnej, akorát by to chtělo trochu přepsat některý dialogy. To co tam ze sebe hlavní postavy občas sypaly za různý "moudra", to bylo mimo realitu. Prostě takhle snad nikdo normální nemluví. A už vůbec ne nějaký jednodušší ženy z americkýho zapadákova. Jinak nenalíčená Sissy Spacek vypadá sice dost divně, ale předvedla tady hodně slušnej výkon. 70%(8.10.2018)

Jessie s malými, či velkými pytlíky, do kterých vkládá spoustu věcí a označuje je, komu budou patřit. Šatník s podobnými popisky, úklid celé domácnosti, jedno po druhém koná téměř s bezvýrazným výrazem ve tváři. Dnes je její velký den a jen pohled na fotografie z minulosti a dotýkání se prsty osob, které měla ráda, to jí vžene slzičku do tváří. Její konfrontace se svojí matkou nemá chybu, je dokonalá a v 72 minutě mě Jessie totálně emotivně rozebrala na malé kousíčky monologem o svém životě a pocitech, kterými procházela a prochází. Bravo, Sissy Špačková, tím jsi si mě získala a doufám, že s Tebou uvidím další podivuhodné herecké výkony, jako byl v Night Mother. Strhující, niterně silný zážitek, který možná není pro každého, ale mě rozhodně mocně oslovil.(26.4.2015)