Niktorius

Ačkoli je Yuva obvykle vychvalována pro svůj "obsah" a politický náboj, mě naopak její příběh nepřišel příliš zajímavý a nejvíce si na ní cením formálního zpracování. Za pozornost stojí už jen zkombinování tradičních indických vypravěčských technik s postupy síťového vyprávění - to je plně využito v první polovině, kdy jde o to představit tři hlavní postavy včetně jejich minulosti, osobního života a motivací. V okamžiku střetnutí na mostě, kdy film přechází do své druhé poloviny, se ovšem tři dosud různoběžné dějové linie slijí v jednu a vypráví se již docela klasicky. A i když Yuva diváka zrovna nestrhne silou vyprávění, dovede okouzlit působivou kamerou a v bollywoodském prostředí výjimečně důmyslnou inscenací akčních i dialogových scén (rvačka mezi projíždějícími auty, rodinná hádka v Lallanově domě, střetnutí v nemocnici). ()

toma.baza

Politický thriler. Osudy tři lidí se protnou v jednom okamžku: Lallan je propuštěn z vězení a přes svého bratra se dostane k volebnímu štábu. Dělá špinavou práci: zastrašuje případné oponenty. Michael je studenský aktivista, který bojuje proti zkostnatělým politikům. Arjun je nezodpovědný student, který se připlete k tomu, když se Lallan pokusí zastřelit Michaela. ()