poster

Neznámí (festivalový název)

 • Izrael

  Strangers

Krátkometrážní / Drama

Izrael, 2003, 7 min

Kamera:

Rami Agami
 • easaque
  ***

  +3* dobře vystavěný kraťas o střetu rozdílných kultur, který zaujme především hutnou atmosférou. Viděno bylo tady a potvrzuje pravdivost známého přísloví. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](24.9.2016)

 • Ghoulman
  *****

  Jak se říká, nepřítel mého nepřítele je můj přítel. A i když cesty některých lidí nejspíš nikdy nepovedou stejným směrem, existují typy zla, proti kterým se nelze (alespoň na pár blahodárných chvil jednoty) nespojit. Skvělý, adrenalinem nabitý kraťas, který bez zbytečných keců (vlastně cele bez dialogů) divákovi ukazuje jedno z nejpalčivějších témat 20/21. století a to hned z několika různých úhlů pohledů.(24.9.2016)

 • Marqta
  ***

  Jednoduché vystižení toho, že předsudky jakkoli někdy jsou oprávněné- většinou jsou hloupé a zbytečné a naopak- to, co tolerujeme a považujeme za pro nás přijatelné- je daleko "horší" a mnohem více hodno odsouzení. Teď nemyslím jen to, co se řeší v tomhle snímku- ale prostě obecně. Přes to, že člověk neslyší téměř žádné slovo je vše jasné jednoznačné a povedeně natočené. Povedený kraťas. Tři a půl hvězdičky.(25.1.2013)

 • ABLABLABLA
  ***

  Hezký kraťas, ale ten začátek byl až moc zdlouhavý a ty pohledy vypadaly, že se vyklubou v něco jiného teda... byli hrozně nenápadní oba dva. A především ten žid mi přišel jako totální trapák. Všiml si "hele muslim, ukážu mu, že jsem žid" a nenápadně vytáhne řetízek s židovskou hvězdou. A pak když přišlo do tuhého chtěl odejít a nechat tam muslima chudáka napospas osudu. Ještě že mu zazvonil ten telefon hajzlovi. P.S. Mimochodem kdo má jako vyzváněcí melodii Hava nagila? Dá se to považovat i za hezkou parodii z trochu jiného pohledu.(10.6.2013)

 • igi B.
  ****

  Ač nikterak zvláště originální, přesto skvostně vypointované a na kratičkou stopáž i velmi napínavé podobenství. Bohužel však jenom jako pohádka o tom, že v nouzi jsou všechny kočky černé... ;-) . . . O růžolících prasatech víme svoje dávno, že... :o] - - - - - (Poprvé viděno 4.7.2009 na YouTube, komentář zde jako sedmý - 4.7.2009)(4.7.2009)

 • - Děj odehrávající se v Paříži se natáčel v Karmelitu, systému metra pod jedním z největších izraelských měst, Haifou. Metro má jen šest stanic a patří tak k nejmenším na světě. Současně se jedná o jedinou podzemní dráhu v Izraeli. (mr.filo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace