poster

Nápoj lásky č. 9

 • anglický

  Love Potion No. 9

Komedie / Romantický

USA, 1992, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ssscream
  **

  Má to svý světlý chvilky, ale v podstatě je to strašně mdlý. Je to jako tejden stará žvejkačka nalepené na podrážce a vy pořád čekáte, jestli se odlepí nebo ne - neodlepí. Vlastně ani nevím, kde se najednou vzala ta láska. Celou dobu se díváte na film, kde jsou dva kolegové z práce a najednou během jedné minuty jí on miluje a začne o ni bojovat. Tak trochu bavit jsem se začal až v posledních deseti minutách. Až budete částečně zoufalý nebo nebudete vědět u čeho večer usnout u televize, tak si pusťte tohle.(23.2.2011)

 • Pohrobek
  ***

  O tom, že "láska" vyvolaná jakýmkoli podvratným prostředkem vlastně není žádná láska a ta pravá násilně prostě nevznikne. Kouzelný nápad, s kterým se dnes operuje spíše ve filmech erotického charakteru, ale asi to nějak fungovat muselo, protože něco přeskočilo i mezi tehdy dočista neznámými Tatem Donovanem a Sandrou Bullock.(3.4.2005)

 • tomtomtoma
  **

  Nápoj lásky č. 9 je nenáročnou komedií. Dráždivost ostýchavé cudnosti je naivní, konflikty ve shovívavosti úsměvné a po přehlídkovém molu se pro potěchu oka prochází mladá krása. Více laškovně se tvářící romantická komedie nenabízí, ani neslibuje. Hlavní postavou limonádového příběhu je Paul Matthews (pohledný Tate Donovan), úspěšný mladý vědec, nezkušený v oblasti partnerského sbližování. Příchuť magie, chtíč nenaplněnosti a opojný pocit dosud nepoznaného roztáčí vibrace, které cudní považují za erotické jiskření. Libido slouží k zábavě. Hlavní ženskou postavou je Diane Farrow (pohledná Sandra Bullock), ctižádostivá mladá vědkyně s pocitem tělesné nenaplněnosti. Mystikou posílené libido plní sny. Překážka musí přijít, když se kouzla nepozorovaně zamotají. Výraznější postavou je Marisa (Mary Mara), poživačná animírka s pragmatickým využitím každé příležitosti. A kdo by nechtěl být královnou? Dějově důležitou postavou je Gary Logan (Dale Midkiff), prospěchářsky manipulativní občasný Dianin milenec. Z dalších rolí: Dianina kamarádka Sally (Hillary B. Smith), vnímavá vědma madam Ruth (hvězda Anne Bancroft), zamilovaný anglický princ Geoffrey (Dylan Baker), či nedostupnější sebevědomá animírka Cheryl (Rebecca Staab). Film nic nepředstírá a rozjíždí svou představu rozverné zábavy. Při odpočinku po obědě neurazí.(9.3.2018)

 • nash.
  *

  Kde nic není, ani Sandra Bullock nepomůže... děs..(18.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $754,935Tržby Celosvetovo $-(7.11.2009)