Římské jaro paní Stoneové (TV film)

The Roman Spring of Mrs. Stone

Rímska jar pani Stoneovej

USA, 2003, 114 min

Výborný herecký výkon Helen Mirren.(15.5.2009)

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Helen Mirren(12.3.2009)

Opět se dostáváme do pozlaceného světa showbusinessu. Excelentní herecké výkony, nádherná Itálie a překrásný, i když tristní závěr. Velmi kvalitní film na to, že byl natočen nedávno.(17.12.2006)

**** díky skvěle zahrané hlavní roli(15.5.2006)

Televizní atmoféra je asi trochu znát, nicméně Paní Stoneová patří mezi mé nejmilejší filmy s Helen Mirren, která je v této roli neodolatelná. Další příjemné plus je Anne Bancroft, pro níž to bohužel byla poslední role. A obecně vzato - je to Tennessee Williams, nemohu se označovat za znalce jeho díla, nicméně jeho tvorba mě jaksi přitahuje. Mimochodem,potom, co jsem viděla dost italských filmů, musím dát za pravdu známé, která tvrdila, že Olivier dost chumtal ten italský přízvuk, protože se do té "poitalštěné" angličtiny mixoval francouzský přízvuk. Ale což, u Helen jsem zase měla pocit, že prosakoval britský přízvuk, ale to je jedno. Ještě jednou se musím podívat na verzi z roku 1961, abych se ujistila, že tuto novější podobu mám raději (což se v mém případě dost neobvyklé).(29.11.2011)