Římské jaro paní Stoneové

(TV film)
  • USA The Roman Spring of Mrs. Stone (více)

Stárnoucí broadwayská herečka Karen Stoneová si dělá starost o zdraví svého unaveného manžela Toma, a tak opouští divadlo a odjíždí s manželem na dlouhou dovolenou do Evropy. Tom ale záhy zemře a Karen se rozhodne zůstat v Římě. Tady se seznámí s mladým přitažlivým Paolem di Liem, který si našel zálibu v osamoceným a bohatých ženách. Přestože o tom Karen dobře ví, beznadějně a zoufale se do něj zamiluje... (oficiální text distributora)

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Helen Mirren ()

f1

Opět se dostáváme do pozlaceného světa showbusinessu. Excelentní herecké výkony, nádherná Itálie a překrásný, i když tristní závěr. Velmi kvalitní film na to, že byl natočen nedávno. ()

Huguette

Televizní atmoféra je asi trochu znát, nicméně Paní Stoneová patří mezi mé nejmilejší filmy s Helen Mirren, která je v této roli neodolatelná. Další příjemné plus je Anne Bancroft, pro níž to bohužel byla poslední role. A obecně vzato - je to Tennessee Williams, nemohu se označovat za znalce jeho díla, nicméně jeho tvorba mě jaksi přitahuje. Mimochodem,potom, co jsem viděla dost italských filmů, musím dát za pravdu známé, která tvrdila, že Olivier dost chumtal ten italský přízvuk, protože se do té "poitalštěné" angličtiny mixoval francouzský přízvuk. Ale což, u Helen jsem zase měla pocit, že prosakoval britský přízvuk, ale to je jedno. Ještě jednou se musím podívat na verzi z roku 1961, abych se ujistila, že tuto novější podobu mám raději (což se v mém případě dost neobvyklé). ()