Hněv duší

Leslie Keel

Kostýmy:

Michael T. Boyd
  • lennyd

Po brutálním vyloupení bnaky, se skupina zlodějů na útěku do Mexika, uchýlí do starého opuštěného domu. Jenže dům není až tak úplně opuštěný, jak se na první pohled může zdát. Když se ale začnou jednotliví členové bandy ztrácet, a ti ostatní mají nepříjemné halucinace, bude je čekat hodně dlouhá noc. Stojí to všechno zlato vůbec za to ? ...Horory obecně mám docela rád, a horor ve westernovém prostředí je přece jenom něco originálnějšího. Sice samotný příběh originální vůbec není (uzavřená skupina v domě, kde číhá nějaké to zlo), ale to zasazení do prostředí Divokého západu přece jen filmu dává zvláštní nádech (i když podle mne se prostředí dalo využít mnohem víc, než jen v prvních dvaceti minutách - mimochodem velmi krvavých dvaceti minutách). Potěšily mne také docela zajímavé masky "těch druhých", na druhou stranu mne zklamalo to, že polovička filmu se odehrává stylem "pět černochů v tunelu" (tedy - diváku - my teď ušetříme za triky a ty si představuj co by se tak mohlo na obrazovce odehrávat)...(20.5.2011)

Vynikajici zalezitost, ktera znamena pro rok 2004 to same, co pro 2003 skvely Dead End. Nizky rozpocet je vyvazen zapalenim a talentem tvurcu, kteri film delali opravdu s laskou. Herci, triky, hudba, kamera....to vse se plne podrizuje reziserovu zameru budovat atmosferu a vychazi to skoro na vybornou. Obcasna lekacka je dostatecne ucinna a tak filmu vycitam hlavne hodne pomaly rozjezd a obcasny zmatek v deji. Rozhodne bych k Dead Birds hodne rad videl prequel, protoze pohledy do historie domu jsou na filmu to nejlepsi.(29.5.2005)

• J*A*S*M

Očekávání opravdu veliká (kvůli nadšeným ohlasům hororových fanoušků) a o to větší zklamání. Vzhled příšer uspokojivý, kdyby jim bylo dáno víc prostoru, mohl film dopadnout v mých očích lépe. Lekačky nijak nadprůměrné nebyly, drobně jsem sebou asi dvakrát škubnul, nic víc. A pointa opět taková... no divná. Je pravda, že se Hněv duší přibližuje asijským duchařinám, ale pro mě to není žádné pozitivum.(30.12.2007)

Velmi originální pojetí western/horor, což jsem ještě neviděla. Ocitáme se v roce 1863, kdy banda lupičů ukradne pytle se zlatem a na útěku se skryje v odlehlém domě. Jakmile ale přijde noc, začnou se jim zjevovat lidé, kteří předtím v domě nebyli, spolu s jinými hrůzostrašnými výjevy. Tento nápad se mohl pojmout i z úplně jiného hlediska, jelikož zde máme 6 lapků, kdežto dva z nich nejsou zrovna nadšení, že se bude lup dělit na šest částí (natož ještě s černochem). Kdyby příběh bilancoval na tom, že se může jen jednat o hru iluzí, aby zbytek utekl bez svého podílu, určitě by příběh vyzněl mnohem lépe. Takhle se jedná pouze o duchařinu s pár dobrými lekačkami, ale jsem spokojená. Atmosféra divokého západu, starý dům plný vrzajícího dřeva a špinavých zdí - Paráda! Dobrý komentář: Raven0(25.7.2010)

Guláš westernu a hororu tentoraz nezafungoval tak ako by mal. Avšak aj napriek obohranej platni čo sa týka dejovej linky (nešťastníci aj s ukradnutým zlatom sú nútení prenocovať v starom dome, kde si ich nájdu bubáci), atmosféra nebola najhoršia, aj keď samozrejme z načrtnutého mixu prostredia a výborného hudobného doprovodu mohla vyťažiť viac. Príbeh mi prišiel pomerne ťažkopádny, k pointe sa divák musí dopátrať cez nešikovne a schematicky vedené dialógy a miestami i pomocou zmätočných a časovo zle načasovaných halucinácií jednotlivých postáv. Ľakačky by sa tu našli, bolo ich dosť, žiaľ väčšinou boli neúčinné a slabé. Najviac sa mi pozdávala vizualizácia bubákov a postava M.Shannona v roli záporáka tiež nebola najhoršia. Hororík na jedno použitie. 55/100(16.3.2016)

• - Scéna, kdy Joseph kouše do zlaté mince a říká, že je pravá, je improvizace ze strany Marka Boona. (TomikZlesa)

• - Natočeno za 21 dní. (TomikZlesa)

• - Scény ve městě byly natáčeny na stejném místě jako Big Fish Tima Burtona. (TomikZlesa)