Hněv duší

Scénografie:

Leslie Keel

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Horor z westernového prostředí, jsem ještě neviděl i když ten western je tady zastoupenej jen tim, že jsou používány starý zbraně a že jezděj na koních jinak se to moc nevymyká od ostatních hororů, ale i tak se mi to líbilo. Hlavním kladem filmu je výborná atosmféra podbarvená dobrou hudbou a skvěle udělaný lekací scény, hlavně ze začátku je tam pár opravdu skvělejch lekaček, jenže bohužel s přibližujícím se koncem se i zhoršuje kvalita filmu a závěr už neni vůbec hororovej, ale jinak je celej film skvělě zpracovanej a ten kdo se rád leká by to měl určitě vidět(13.5.2005)

Na jednu stranu to přeceňování chápu, protože třeba takový Eli Roth se na tohle nezmůže do konce života a ve videopůjčovně, aby jste podobně slušný horor pohledali. Na straně druhé to nejen nijak neposouvá žánr, ale originální westernový pláštík je zcela samoúčelný, protože by to fungovalo na krásně i bez něj, příběh neexistuje, jen se bloumá po domě a kukuřicí a postavy jsou zcela ploché. Atmosféru to ovšem díky znepokojivé hudbě, dobré kameře a řadě náznaků má a lekačky ač předvídatelné, vycházejí. Připomnělo mi to Bassettovu MRTVOU HLÍDKU - taky absolutně nic nového, naopak natočené až příliš čistě jako podle hororové učebnice, ale díky silné atmosféře příjemné pokoukání.(1.5.2007)

• -bad-mad-wolf-

Skupina lidí, jejichž osudy ve filmu sledujeme, na začátku vykrade banku a drasticky vyvraždí všechny přítomné. Nejde tudíž o sympatické bandity ve stylu Butche Cassidyho a Sundance Kida, nýbrž o prachobyčejné vrahy, kterým pravděpodobně fandit nebudete (ačkoliv jsou nám později prezentovaní jako parta obyčejných lidí v tísni). Nakonec se dozvíte, že si tím tvůrci patrně chtěli ospravedlnit ---SPOILER--- smrt jich všech, aby snad nedejbože nemuseli zabíjet kladné postavy. ---KONEC SPOILERU--- Zbytek nezaujme prakticky ničím. Kamera je sice šikovná a občas se snaží vykřesat trochu napětí, avšak snaží se marně, jelikož s vyjímkou hudby už se nikdo jiný o totéž nepokouší. Všechny postavy mají halucinace, některé se občas ztrácejí a znovu objevují, některé se jenom ztrácejí. Spolu s nimi vidíme duchy kdysi zabitých, kteří sem tam dělají okatě digitální ksichty. Ke konci se objeví i něco málo šťavňatého gore, jehož smysl mi trochu unikl a vůbec nejzajímavější jsou zvláštní monstra, která však vidíme pouze pár sekund na začátku a na konci. Pointa se nedá označit za překvapující, byť jí na základě ničeho očekávat nemůžete. Prostě tam je a má štěstí, že není úplně pitomá. Přítomnost Marka Boona Juniora a Michaela Shannona potěšila.(21.5.2011)

Spojení hororu a westernu není moc obvyklé, a ni se to moc dohromady nehodí. Skupina zlodějů jede s lupem na opuštěnou farmu, ale před ní na ně vyskočí z kukuřice jakási zrůda tu zastřelí. Jenže v noci se začnou dít v domě divné věci a něco je pronásleduje. Celé je to docela děsivé a ještě do toho venku zuří bouře. Postupně jeden po druhém mizí. Film má slušnou atmosféru i nápad, konec je rovněž celkem povedený.(23.3.2008)

PARADA......Tak toto urcite patri medzi najlepsie horory roku,Atmosfera perfekta,napatie sa stupnuje z minuty na minutu,lakacie sceny funguju velmi dobre..aj ked ich cakate aj ked ich necakate,herci sa zhostili uloh gangstrov velmi dobre.. Ked som dopozerai RING TWO som bol velmi sklamany ale po tomto som bol velmi velmi prekvapeny...Kazdemu hororovemu "maniakovi"mozem len odporucit(10.4.2005)