Hněv duší

Scénografie:

Leslie Keel

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Je to dosť dobrý horor z westernového prostredia. Má zaujímavý príbeh o skupine zločincov, ktorí počas americkej občianskej vojny vylúpia banku a na ich ceste do Mexika sa rozhodnú prenocovať v starom opustenom dome, no zistia, že s ním nie je všetko v poriadku. Spracovanie sa mi páči, po úvodnej krvavej lúpeži netrvá dlho a už sa všetky dôležité postavy dostanú k opustenému domu, kde celý čas skvelo funguje pocit tajomnosti, takže film bez problémov zaujme, aj keď sa dlhší čas nič dejovo dôležité nedeje, potom sa už začne postupne odhaľovať celé tajomstvo domu a slušná záverečná fáza, takže film si celý čas drží dobrú úroveň. Čo sa týka samotných hororových scén, tak v tomto filme o ne až tak moc nejde, prvoradý je neustály pocit neistoty, ktorý plnohodnotne funguje po celú dobu, inak sa skôr len občas niekto stratí a poteší niekoľko slušných ľakačiek. Atmosféra je asi hlavným kladom filmu, je výborná a podobne je na tom aj napätie, takže po týchto stránkach film chválim. S hereckým obsadením som spokojný, viac priestoru má len skupina zločincov, kde je každý člen celkom zaujímavý a aj dobre zahraný a poteší hlavne Isaiah Washington. Réžia a technická stránka je na tom veľmi dobre, tu nemám čo vytknúť. A poteší aj vzhľad zvláštnych tvorov, len škoda, že nemajú viac priestoru. Som nadmieru spokojný, Hnev duší je kvalitný horor s výborným scenárom, zaujímavými postavami a slušnou atmosférou, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 73%.(14.7.2007)

• flanker.27

Po tříproudé dálnici slušného námětu kodrcá voly tažený vůz s hnojem zastupující spád děje a atmosféru. Z toho se prostě dalo vztěžit mnohem víc, ale bohužel film naprosto nedokáže udržet vždy na velice krátko vyvolané napětí, hudba místy připomínající Věc se neustále bezdůvodně a otravně opakuje u scén, kdy není zapotřebí, postavy se od počátku tváří jako že "něco tu není v pořádku", ale místo aby provedly něco rozumného, každou chvíli se nelogicky rozcházejí do temných zákoutí a vůbec. Krom toho jsou postavy tak nezajímavé, že prostě nevzbuzují žádnou potřebu fandit (taky držte palce bandě hrdlořezů a hrdlořezce). Škoda, mělo to na víc už jen pro výběr časového období, já horory z historie rád.(4.5.2007)

Dobrý nápad zasadit horror do kulis westernu, výtečná hudba, dobrá technická stránka a zajímavý začátek... To vše jde do kelu kolem desáté minuty, kdy se na scéně poprvé zjeví "bílý sajrajt". Jen by prospělo nechat diváka do konce v nejistotě co se zde vlastně děje a ukazovat pouze vize duchů. Takto se jedná o film, který staví atmosféru pouze na hudbě a pár lekačkách. Děj zde není, je to x-tá variace na téma "odřízlí od světa v neznámém strašidelném domě" a nic nového nepřináší.(16.8.2005)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zvuky, atmosféra, závěrečná pointa, triky -obsazení, zápletka/// Mohl to být krvavý western, ale je z toho jen standartní horor a je vlastně jedno, že se odehrává na divokém západě. Ten slouží jen jako kulisa. Zápletka s ulopeným zlatem je dobrá jen na začátku, potom už je to jedno. Postavy jsou celkem nevýrazné, ani toho moc nenamluví, sympatické vám asi nebudou. Docela lze ovšem vyzdvihnout atmosféru, která si sice ze začátku vleče, ale později nebyla nouze o nějaké lekačky. Jen smrti (vraždy) byly z oblasti WTF. Prostě nic ohromného. No a další výjevy "co se stalo v domě" jsou zdařilé. Něco podobného bylo v Kruhu, zde to ale bylo častější. A závěr je zajímavý./// Celkem 60%///(14.1.2009)

Bez deciek, bez kompromisov, bez hrdinu (aj ten najvačší sympoš zo zebou ťahá nálepku childkiller) a asi prvý krát, čo na divokom západe nesvieti zlaté westernové slnko. Tradičné žanrové propriety, schopný režisér, utimátna zvuková zložka a neprevarená pointa. Strachu je pomenej, off-screenu je vyslovene škoda. 70%(14.3.2009)