poster

Anna Kareninová

 • Sovětský svaz

  Anna Karenina

 • Sovětský svaz

  Анна Каренина

 • USA

  Anna Karenina

Muzikál / Drama

Sovětský svaz, 1974, 81 min

Předloha:

Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha)
 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1975 - nesúťažný výber(2.2.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Anna Karenina s Keirou v divadle nebyla poprvé, tady je divadelní rámec dán tím, že je to balet, průstřihů do reality je tam jen pár a co se mě týká, ani ty by nebyly třeba. Koně i vlak dokonale vytvoří hudba a pohled na březový hájek byl zbytečný jak deštník na dně Mariánského příkopu. Ač zcela pochopitelně nemohlo být detailně sděleno vše, emoce - vášeň mezi Annou a Vronským, žárlivost a zklamání Kitty, chladná zdrženlivost Alexeje Karenina, Annino zoufalství, smutek malého Serjoži - z toho crčely mocným proudem. Nemůžu si sice odpustit zmínku o tom, že Serjoža byla moc hezká holčička, ale když ono to dítě skutečně brečelo, oko divákovo suché zůstat nemohlo. Scéna Anny v divadle a pohrdání společnosti byla dokonalá. K vyjádření někdy není třeba třepit si hubu až do umoření herce i diváka, někdy stačí jedno gesto. U samotného závěru člověk trne, Anna - její představy, Anna - zběsilý proud myšlenek, Anna - vlak, Anna - ........... a nic.(2.10.2013)

 • - Ve filmu hraje hlavní roli Anny Maja Pliseckaja, která ve starší filmové verzi z roku 1967 hraje roli kněžny Betsy, sestřenice Vronského (Vasilij Lanovoj). (Jezinka.Jezinka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace