I když Masakr nedosahuje ani zdaleka takových kvalit jako pozdější Kmotr nebo Neúplatní, je to stále dobrá a díky době vzniku velmi originální gangsterka. Pochválil bych obzvlášť kulisy a kostými, které navodily tu pravou atmosféru Chicaga 20. let minulého století. Menším nedostatkem filmu je pak děj, který je dost komplikovaný a zahrnuje až moc postav. A ačkoli byla každá z nich stručně představena, ztrácel jsem se v nich. Ale tyhle nedostatky se dají opomenout, zvláť když tu máme tolik sympatických herců v čele s Jasonem Robardsem. No myslím, že to je vcelku dobrý film.(7.6.2011)

Název filmu je jak stvořen pro horor a přitom jde o něco úplně jiného. Vyprávěčova slova mě během sledování rušila. V podstatě by stačila jen v úvodu jako seznámení s dobou, do které je příběh zasazen. Takhle mi to připomínalo jenom nějaký výňatek z dlouhé policejní zprávy, kterou napsala obyčejná kancelářská myš, co se pokusila rozvášnit. Škoda. Mohla to být povedená gangsterka.(7.12.2016)

Téměř dokumentárním stylem skvěle natočená gangsterská historka od režiséra,který až na svoje poslední tři filmy všechno natočil v jedněch kulisách a prošlo mu to!--Trošku mě rušilo že můj oblíbenec Robards (jak já jihnul nad jeho ,,bídníky" v Tenkrát na západě,nebo Baladě o Cable Hogueovi) tu byl o něco starší,než by byl Capone v reálu (Caponovi bylo v r.29 teprve třicet) a té jeho démoničnosti (ve srovnání s přízemní krutostí těch ostatních) snad až příliš.Ale to je prostě Corman.(11.6.2011)

Film podle skutečné události z dob nejslavnějšího gangstera v historii. Al Caponeho. 14.2. 1929 gang Al Caponeho zmasakroval členy nepřátelské rodiny. Tento film popisuje události které masakru předcházely. Samotný masakru. I události které následovaly. Herci kteří ztvárňují oběti jsou po smrti ve stejných pozicích jako byly nalezeny jejich předobrazy.(3.5.2013)

R.Corman předběhl dobu a natočil širokoúhlé dokumentární drama, v němž jen tak mimochodem přímo inspiroval De Palmovy Neúplatné (scéna s baseballovou pálkou). J.Robards ani tak nehraje Al Caponeho, jako spíš předvádí, jak by slavný gangster vypadal a choval se, kdyby jej hrál Humphrey Bogart (ta podoba je v některých záběrech až neskutečná).(9.10.2012)

• - Natáčelo se ve studiích 20th Century Fox v Kalifornii. (Terva)

• - Film vychází ze skutečné události z Chicaga roku 1929, kdy došlo k vraždě sedmi členů gangu Northside. (Terva)

• - Roli Al Capona si měl původně zahrát Orson Welles. (Terva)