Dámská jízda

Dámská jazda

Komedie / Drama

USA / Francie, 1995, 112 min

• gouryella

Jakasi zenska hodne podivna road movie s neuveritelne protivnou Whoopi.(2.8.2002)

Pro mne srdcovka. Směs trochu jiných- a ne vždy jen ženských - dramat v podání skvělých hereček s velkou dávkou nadsázky a humoru. 3 ženské, co spolu nemají nic moc společného, kromě šance zjistit něco sama o sobě. Lidskost nemusí mít vážný obličej a tenhle filmeček je toho příladem. Film, ke kterému se ráda vracím, třebaže ne pro velké umění. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vksfC8UNpsk(7.2.2012)

I když film pár chybiček měl, tak se na to hezky dávalo. Chápu, že většině mužům tenhle film nesedne a vyšší hodnocení patří hlavně od žen, který se s postavami dokáží nějakým způsobem ztotožnit. Nejvýraznější byla Mary-Louise Parker, byla naprosto skvělá. Whoopi Goldberg miluji jako herečku a tahle role jí sedla na tělo, pak je tu Drew Barrymore, i když tam byla nejméně, tak mi docela lezla na nervy, ale důvod nevím, možná charakterem postavy. Jinak je to krásný film, u kterého si ženská pobrečí a zasměje. Prostě dámská jízda.(4.5.2014)

Jak napovídá sám název, tohle je film převážně pro ženy: místy dojemně slzopudný, místy vtipně močopudný, hodně se řeší vztahy. Pro chlapy zřejmě nuda, dámy pravděpodobně porozumí víc. Všechny tři herečky v hlavní roli byly přirozené a jejich výkonům není co vytknout - snad nejvýraznější byla Mary-Louise Parker, Drew Barrymore role nezodpovědného diblíka sedla a Whoopi Goldberg coby cynická lesba asi příliš hrát ani nemusela. Mně se tohle komediální drama zamlouvalo, ikdyž pár chybek na kráse by se našlo. 75%(18.3.2009)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $23,440,188Tržby Celosvetovo $-(15.12.2008)

• - Mary-Louise Park hrála ve filmu postavu, která měla nemoc AIDS. Kvůli této roli shodila 20 liber. (Pumiiix)

• - Natáčení převážně probíhalo v amerických státech New Jersey, Pennsylvania, Arizona nebo New York. (Terva)

• - Do role Holly byla Whoopi Goldberg doporučena jejím přítelkyní Drew Barrymore. (Terva)