Dámská jízda

• USA Boys on the Side (více)
Trailer

Jane (Whoopi Goldberg) je lesbička, Robin (Mary-Louise Parker) je nakazená AIDSom a tehotná Holly (Drew Barrymore) práve udrela trochu silnejšie svojho sfetovaného milenca. Všetky tri sa stretnú a všetky tri majú jedno spoločné - utekajú pred svojou minulosťou. Pália za sebou všetky mosty a vydávajú sa na cestu cez celé Spojené štáty. Nad ich spoločnou domácnosťou bez mužov sa však čoskoro začnú stahovať temné mraky. (Derek)

Trailer

VanTom

Všechny tři diametrálně odlišné (ovšem rovnocenně skvěle zahrané) postavy – ženy mě bavily, především při prvotním seznamování v odlehčené "road movie". Pak se ovšem usadily, přecitlivěle řešily dámské věci, pro málo rozbíjely přátelství a sentimentálně rozumovaly nad svými nelehkými úděly, což mne v slzopudném závěru už moc nebralo. 5/10 ()

Streeper

I když film pár chybiček měl, tak se na to hezky dávalo. Chápu, že většině mužům tenhle film nesedne a vyšší hodnocení patří hlavně od žen, který se s postavami dokáží nějakým způsobem ztotožnit. Nejvýraznější byla Mary-Louise Parker, byla naprosto skvělá. Whoopi Goldberg miluji jako herečku a tahle role jí sedla na tělo, pak je tu Drew Barrymore, i když tam byla nejméně, tak mi docela lezla na nervy, ale důvod nevím, možná charakterem postavy. Jinak je to krásný film, u kterého si ženská pobrečí a zasměje. Prostě dámská jízda. ()

alpeew

Pro mne srdcovka. Směs trochu jiných- a ne vždy jen ženských - dramat v podání skvělých hereček s velkou dávkou nadsázky a humoru. 3 ženské, co spolu nemají nic moc společného, kromě šance zjistit něco sama o sobě. Lidskost nemusí mít vážný obličej a tenhle filmeček je toho příladem. Film, ke kterému se ráda vracím, třebaže ne pro velké umění. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vksfC8UNpsk ()

Phobia

Jak napovídá sám název, tohle je film převážně pro ženy: místy dojemně slzopudný, místy vtipně močopudný, hodně se řeší vztahy. Pro chlapy zřejmě nuda, dámy pravděpodobně porozumí víc. Všechny tři herečky v hlavní roli byly přirozené a jejich výkonům není co vytknout - snad nejvýraznější byla Mary-Louise Parker, Drew Barrymore role nezodpovědného diblíka sedla a Whoopi Goldberg coby cynická lesba asi příliš hrát ani nemusela. Mně se tohle komediální drama zamlouvalo, ikdyž pár chybek na kráse by se našlo. 75% ()

• Mary-Louise Park hrála ve filmu postavu, která měla nemoc AIDS. Kvůli této roli shodila 20 liber. (Pumiiix)
  • Natáčení převážně probíhalo v amerických státech New Jersey, Pennsylvania, Arizona nebo New York. (Terva)