Karlos80

Nečekaně kvalitní a vzrušující, jinak ale zcela neznámý a zapomenutý mafiánský thriller italsko/neměcké produkce, z této euro produkce bych vyzdvihl především snímky "Gangster '70" nebo "Blutiger Freitag", které mě teď zrovna napadly, oba stojí rovněž za vidění. Film se odehrává v Hamburgu, kde o nadvládu nad městem soupeří dva mafiánští kmotři (bossové) kteří se na smrt nenávidí. Otto Westermann (Herbert Fleischmann) jako místní boss, a na druhé straně velmi ambiciozní Messina Luca (Henry Silva), původem ze Sicílie, současně New Yorku, který se chce ale v německé metropoli rovněž usadit a ovládnout ji. Brzy tedy dochází ke krvavé válce, ale je tu ještě jeden velký otazník, oba kmotři mají děti, Otto kluka a Messina holku, děti které se milují. Typický Silva se svým kamenným výrazem jako ten hlavní tahák, který měl snad přitáhnout, ve svém teprve druhém eurocrimi, ještě před Di Leovými peckami "La mala ordina" a "Il boss". Spousta akce (honičky, přestřelky, pěstní souboje, bitky, exploze), násilí a krve, nic z toho tu nechybí, taky ale špetka romantiky (milostný románek mezi dvěma mladými lidmi) a nějaké decentnější nahoty, ale jinak film který šlape a nenudí. Závěrečná automobilová honička a divoké pronásledování v motorových člunech v kanálu, jednoznačně to nejlepší z celého filmu. Jinak ale doporučuji, fandům eurocrimi především. ()

Martin741

vyslovene priemerne polizziotteschi, navyse hodne ukecane. Jo nejaka ta akcia tam bola, napokon do priemeru potiahol film az namakany koniec. Skoda, ze reziser Roland ukecal zo znamejsich ludi len Henryho Silvu  : 64 % ()