poster

Nemaluji, své obrazy dávím (TV film)

Dokumentární

Česko, 2003, 57 min

Režie:

Aleš Kisil
 • Marze
  ****

  Moc se mi líbily umělcovy zápisky. A jak jeho známá říká, že všichni včetně Medka pili a kdo měl lepší zdraví, ten dýl vydržel" "Medek zemřel dřív, spálil se jak fagule. Jeho fyzická stránka nebyla tak odolná, to byly nápory neskutečný ty flámy".(21.2.2020)

 • sator
  ****

  Zajímavý dokument, umění už méně...(21.7.2013)

 • WANDRWALL
  ***

  Jeho obrazy jsou signifikantní. Těžko je může nechat ten, kdo se trochu zajímá o výtvarné umění, stranou, aniž by neocenil pracnost, kterou z jeho obrazů vnímám. Tenhle dokument je svědectvím o jeho tvorbě, životních útrapách, a přibližuje nám ho jako výraznou osobnost "III. surrealistického období", a myslím, že zde u nás těžko někdo s ním snese srovnání co do kvality, pozoruhodnosti. Bohužel zemřel mladý, snad vedle nemocí, tak i vlivem až přílišné pracovitosti, kdy jen málokdy opouštěl svůj ateliér. Jeho životospráva rovněž nebyla následování hodná, ale patrně pro něho byla podružná, a natolik byl pohroužený do své práce, že "při ní i zemřel"...Tři hvězdičky dávám proto, že považuji dokument za informativní, a mám tu zkušenost, že víc dokumentů o jednom člověku často patří k mozaikám, které lépe odhalují osobnost umělce.(25.2.2014)

 • bubun
  *****

  Výborný dokument. Jsem nadšená - hlavně z obrazů ze surrealistického období, nevěděla jsem, že jich stihl tolik a spoustu jsem jich dřív neviděla. Stručný a věcný komentář současníků a Medkovy dcery mě taky potěšil, a dobře ho doplnily úryvky zápisků čtené Rodenem (kterýho posl.dobou už nemusím, ale tady mi sednul) a Rösnerem.(3.4.2020)