Hezká romantická komedie z prostředí střední školy, kdy se starší redaktorka vydává za mladší než ve skutečnosti je, aby napsala požadovanou reportáž. V tom by nebyl problém, kdyby jste měli na střední měli dobré vzpomínky a ne ty, které má hlavní hrdinka "Josii hnusy" (posměch, ponížení vylitím vody do batohu, zkažením maturitního plesu kanadským žertíkem). Bude to tentokrát jinak??? :)(14.3.2016)

• closed.eye

Nechápu, jak jsem na něco TAK strašne stupidního a dělanýho podle snad nejblbější šablony "divná holka potká vysněnýho prince a nakonec se s ním dá dohromady, ale cesta k němu vede přes hromadu nereálných trapasů" mohla jít na sklonku puberty do kina :-D. Je fakt, že už tenkrát jsem nad tímhle počinem kroutila hlavou...(2.7.2010)

Když člověk potřebuje vypnout a odreagovat se, je tohle dobrá volba. Zajímavý rozpor mezi poblázněnou holkou, která touží být za každou cenu dospělá a všemi uznávaná, a vyděšeným kuřetem, které sebou táhne (mnohdy skutečně dost ošklivé) zážitky ze střední školy a to všechno podbarvené občas trochu křečovitým vtipem. Jediný normální člověk v tomhle filmu je profesor literatury Sam neboli Michael Vartan a možná, že kdyby to celé jelo o trošku víc v jeho stylu, bylo by to lepší. U konce se člověk přiblble usmívá, až ho z toho pusa bolí.(19.7.2008)

• Gereth

Tak toto bolelo. Žádná romantická komedie nemůže nikdy fungovat, pokud nemá sympatickoou hlavní roli. A tahle opravdu nebyla. Drew to neslušelo, nebyla vtipná, nebyla roztomilá a její ústní projev nebyl na úrovni ani té sedmnáctileté holky. Podpůrné charaktery se dají, ale taky to není žádná přehlídka hereckých talentů. Trochu jsem byl zvědavý na povinný závěrečný twist, kvůli čemu se hlavní pár rozhádá tentokrát, ale ani tady nepřišlo žádné překvapení. Rád bych řekl, že to je tuctová romantická komedie s typickou výstavbou příběhu a se všemi obvyklými klišé, ale tento snímek bohužel nemá ani na to. // 15%(15.1.2011)

Sice sa už Drew Barrymore do úlohy stredoškoláčky nehodí,čo mi pripadalo dost trápne.Ale aj napriek tomu a vsetkým tým trápným stredoškolským klišé na americký spôsob,som si tu našiel dost vecí na ktorých sa dalo celkom dobre pobavit.A okrem toho tu v plnej svojej kráse zažiarila moja oblúbená herečka Leelee Sobieski!(25.8.2007)

• - Když Josie najde svoje auto uprostřed fotbalového hřiště, školní kapela zrovna hraje písničku ze seriálu Simpsonovi. (HappySmile)

• - David Arquette zde hraje Roba Gellera. Jeho manželka Courtney Cox hraje v seriálu Přátelé postavu se stejným příjmením - Moniku Gellerovou. (HappySmile)

• - Gus (John C. Reilly) ve filmu používá černou věštěckou kulečníkovou kouli s číslem osm, podobně jako o tři roky později Neal Oliver (James Marsden) ve filmu Interstate 60 (2002). (Pepinec)