Josie Gellerová pracuje jako začínající redaktorka v Chicago Sun-Times. Jelikož vypadá daleko mladší než na svých pětadvacet, je vyslána na střední školu, aby získala materiál pro článek o životě současných teenagerů. A tak se Josie začne vydávat za osmnáctiletou studentku. Jenže na střední škole nebyla zrovna šťastná – nebyla moc oblíbená, chyběli jí přátelé a provázela ji smůla. Vrátí se jí všechny ošklivé vzpomínky na střední, ale rozhodne se překročit svůj vlastní stín. Od svého bratra Roberta si vypůjčí auto odpovídající studentce střední školy a své konzervativní oblečení vymění za výstřednější, které ovšem neodpovídá současnému trendu mladých lidí, což zjistí hned první den. Josie se snaží zapadnout mezi ostatní spolužáky, ale stává se terčem vtipů a zase je ve skupině šprtů. Josiein šéf August jí ukáže článek o střední škole, který byl vydán konkurenčními novinami, a dá Josie za úkol spřátelit se s těmi oblíbenými. Na pomoc jí pošle kolegu, který tráví čas v přenosovém voze a dá Josie minikameru v podobě šperku. Všichni v redakci se na přenos dívají jako na román, protože mezi Josie a učitelem angličtiny Samem vzniká milostný cit... Josie chce svůj pobyt na střední ukončit, ale její bratr Robert ji podpoří a nakonec se i na stejnou střední zapíše. Robert se hned dostane mezi školní elitu a začne vyprávět o Josie příběhy, které ji mezi oblíbence dostanou. Josie nabízí Augustovi několik témat na článek, ale jemu se žádné nelíbí. Nkaonec jí řekne, aby napsala skandální článek o svém vztahu s učitelem Samem. Josie nechce, ale když to nenapíše ona, napíše to někdo jiný z nahraných záznamů. Blíží se promenáda, která se koná každý rok na počest maturantů a volí se na ni král a královna ročníku. Josie pozve nejoblíbenější kluk Guy a jí se tak splnil její sen ze střední. Tenkrát ji také pozval nejoblíbenější kluk, ale pak kolem jejího domu jen projel a házel na ni vajíčka... (TV Prima)

Sammya

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že Josie jsem já. Docela ráda bych si znovu prožila střední s nadhledem dospělého člověka a konečně mohla i sbalit nějakého učitele :D Film je pěkný, romantická komedie ze středoškolského prostředí jak podle příručky, ale Drew je skvělá a přidaný benefit Michaela Vartana dělá své. ()

Gereth

Tak toto bolelo. Žádná romantická komedie nemůže nikdy fungovat, pokud nemá sympatickoou hlavní roli. A tahle opravdu nebyla. Drew to neslušelo, nebyla vtipná, nebyla roztomilá a její ústní projev nebyl na úrovni ani té sedmnáctileté holky. Podpůrné charaktery se dají, ale taky to není žádná přehlídka hereckých talentů. Trochu jsem byl zvědavý na povinný závěrečný twist, kvůli čemu se hlavní pár rozhádá tentokrát, ale ani tady nepřišlo žádné překvapení. Rád bych řekl, že to je tuctová romantická komedie s typickou výstavbou příběhu a se všemi obvyklými klišé, ale tento snímek bohužel nemá ani na to. // 15% ()

P@\/EL

Komedie, která je docela nevýrazná, a to hlavně v užitém humoru, kde mohli tvůrci rozhodně přitlačit na pilu. Ne zas tak špatný námět byl zde následován slabším dějem, nepřesvědčivými hereckými výkony a kýčovitou romantikou, jež vyústí přeslazeným, pohádkově nereálným koncem. Ale abych filmu jen nekřivdil, tak musím uznat, že jsem se několikrát pěkně zasmál a konec konců mě to neunudilo. ()

ivet.ka

Teprve před nedávnem jsem zjistila, že v tomhle snímku hraje James Franco. Viděla jsem to v celkem nevinném věku, který je naivní a proto se za svoje tři hvězdy nestydím, protože moje oči viděly mnohem horší filmy. A mám ráda Drew už od E. T. Mimozemšťana. Takže si nadávejte jak chcete, že je tento film jasný hned od začátku. Mně se nějakým zvráceným způsobem tenkrát líbil. Ale asi si nechci kazit svou iluzi a jen tak si ho hned nepustím. ()

Lucas87

Již z názvu a stručného obsahu sem si řekl, podívám se na to do konce a budu to brát jako průměr. Ale tenhle film není ten, který by se dal zanést do průměrné skupiny něčím nepopsatelným vyniká, a místy sem se i pobavil. Takže na 4 * to vidíím :) Hlavně sem si to pustil kvůli této trojici: Leelee Sobieski, James Franco a Drew Barrymore. ()

• Mike Stoklasa a Rich Evans z kanálu Red Letter Media byli komparzisté ve scénách na pouti. Mike zmínil, že z natáčení dobrovolně odešel, když byl nucen sedět dvě hodiny v kuse na kolotoči. Rich ztratil svůj balón, který musel po celou dobu držet. (paragonb)
  • Gus (John C. Reilly) ve filmu používá černou věštěckou kulečníkovou kouli s číslem osm, podobně jako o tři roky později Neal Oliver (James Marsden) ve filmu Interstate 60 (2002). (Pepinec)
  • Když Josie najde svoje auto uprostřed fotbalového hřiště, školní kapela zrovna hraje písničku ze seriálu Simpsonovi. (HappySmile)

Související novinky

Amy Schumer se bude cítit krásně

Amy Schumer se bude cítit krásně

04.06.2017

Americká komička Amy Schumer se úspěšně přesunula k filmu ve Vykolejené, s letošní Dámskou jízdou už ale tolik nezabodovala. Co chystá dál? Dlouho to vypadalo, že bude podrývat stereotypy v… (více)