Srdce je šílené (festivalový název)

• Česko

Indie / Švýcarsko, 1997, 179 min

Manmohan Singh

Uttam Singh

Yash Chopra

Indický film o tanečnících = ještě více tanců a ještě méně děje.(24.10.2012)

Nijak zvlášť zajímavá tancovací historka o jednom milostném troj až čtyřúhelníku, ve kterém hraje jeden z nejhuhlavějších herců, jakého jsem kdy musela přetrpět - Akshay Kumar.(7.9.2016)

Pribeh o muzi, ktery neveri na lasku, ale jen proto, ze jeste nepotkal tu pravou. Kdyz ji konecne potka, tak ta ma nekoho jineho, ktereho sice nemiluje, ale kteremu je povinna vernosti. Vse samozrejme ale dospeje ke stastnemu konci. Naprosto predvidatelny pribeh, spousta tanecnich cisel, docela dobra indicka pop-music, vsechno barevne, preslazene, pozitivni a usmevave... K tomu jeste pripocteme opakujici se romanticke scenky typu dva bile obleceni milenci proti sobe dlouze bezi po louce, aby se na konci objali, popr. zena lezici v trave ceka a jeji mily prijizdi na bilem koni ... Proste ten nejcistci kyc, co snad lze natocit. Ale velice vtipny kyc(at uz je to chtene ci ne), ve kterem kdyz jsem se zrovna strasne nesmal, tak jsem se alespon usmival. Asi bych na takove nemohl chodit stale, ale jako prvni setkani s bollywoodskou produkci to bylo vynikajici. Doporucuji vsem, kteri jeste s indickym filmem do styku neprisli a maji moznost, aby si nasli cas, a na nejaky bollywoodsky film vyrazili. Takove filmy totiz jen tak neuvidite.(24.10.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,800,000(28.7.2010)

Klasická romantika zasadená do prostredia profesionálnych tanečníkov. Hudba vynikajúca. Neviem prečo som mala v tomto filme pocit, že je Madhuri od SRK staršia aspoň o 10 rokov, ale možno to bolo tou povahou, ktorá jej bola daná scenárom. Úplne odlišná od Rahula a o to zrejme šlo a preto to asi fungovalo. Pekný scenár, celkový dojem na jednotku.(21.1.2019)