Karan Arjun

Sanjay Verma

Kostýmy:

Gauri Khan
  • rikitiki

Snad nikdy jsem se u indického filmu tak nenasmála, což jen mírně kalí fakt, že nejvíc jsem se smála u dramatických scén. Finálová bitka hrstky statečných s bandou padouchů nabízí tak neuvěřitelné scény, jako likvidace protivníka tím, že hrdina podtrhne nohy jeho běžícímu koni. Případně zastavení kulky vlastní rukou – a to dokonce ve dvojitém provedení. Před tím ale zase zabije hrdina padoucha tím, že prakem (!) prostřelí čelní sklo gazíku a následně i záporákovo čelo. Pěstní souboje jsou doprovázeny hlasitými ránami a charakterizují je údery, které vedou asi tak půl metru vedle protivníkova těla - ale sestříháno tak, že to - skoro :) - není poznat. Matka, která čeká na své znovuzrozené syny, se buď válí v prachu a teče jí krev po obličeji nebo se záhadně vynořuje a tyčí před zlosynovou rodinou. Padouši ji pak buď srazí k zemi nebo se jí leknou – záleží asi na tom, jak se vyspí. Kajol dostane tolik facek, že by musela mít tváře jak medicinbal. ____ Zlosyni zlověstně poulí oči a temně se smějí, případně ještě okomentují, jak zlí a zkažení jsou. Hrdinové mají k dispozici arzenál zbraní, ale na setkání s protivníky jdou neozbrojeni. Kamera situaci dramatizuje prudkými nájezdy na obličej a hlavně oči. Hudba kvílí. ____ Když přetrpíte začátek, tak poslední třetina je odměnou, protože závěrečné zúčtování je něco, co se hned tak nevidí. ____ Jinak film nabízí docela dobrá nebo aspoň zajímavá taneční čísla. Zamilovaný taneček Kajol a SRK mě fascinoval neskutečnou trapností a přesto i jistou erotičností. Tou se naopak výrazně vyznačoval svádivý tanec vesničanek. Hypnotický byl v transu tančený chvalozpěv na bohyni Kálí.(4.10.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,600,000(28.7.2010)

• marrjaana

Matka má děti- Karana a Anjura, ti jsou zabiti mužem, který zabil jejich otce. Matka se modlí ke Kálí a ta zařídí, že její synové se znovu narodí, a když jim je cca dvacet vzpomenou si na svůj předchozí život, vrátí se za matkou a pustí se do krvavé pomsty. Přišlo mi to trochu jako kombinace Sholay a Om Shanty Om( vím že Om je mladšího data), ale kvalit obou děl to nedosahuje. Jinak nevim proč pořád se mi zdálo, že tam něco nesedí, mělo to pár zbytečností, pár divností a pár děr, několik autistických replik a hrál tam můj neoblíbený Salman Khan, Na druhou stranu tam hraje i King Khan( i když tady je dost divnej) a je v mé oblíbené kombinaci s Kajol. Vážně netuším proč ale film se mi ve finále vlastně i líbil a to i přes hromadu ale a negativ...(22.6.2016)

Karan a Arjun zemřeli. Karan a Arjun se narodili. Karan a Arjun mají možnost se pomstít za to, že byli zabiti. A je to provedeno všechno zábavnou Bollywoodskou formou se spoustou písniček a tanců a podkopáváním nohou u koní a do toho najednou hraje hudba, kterou už nějaký ten pátek znáte z Posledního Mohykána a Terminátora.(10.11.2016)

Klasický film, kde prianie matky a modlitby k Bohyni vrátia matke syna, aby sa mohli pomstiť za všetky príkoria, ktoré boli napáchané na nich a ich rodine. Film plný bitiek, prehnaných citov a ich prejavov, ale v dôsledku ak sa človek na to díva ako na rozprávku, kde je možné všetko je film veľmi pekný.(25.2.2019)