Jsem s tebou (festivalový název)

• Indie

Main Hoon Na

Akční / Komedie / Romantický / Muzikál

Indie, 2004, 179 min

Dokonalý bollywoodský koktejl, který potvrzuje, že Indové jsou schopni se bavit v jakémkoli žánru. Pokud si dokážete představit, že si Connery s Cagem ve Skále místo automobilové honičky zatrsají v davu a do toho se stihnou ještě s písní na rtech zamilovat, máte na to, aby jste se bavili s nimi.(10.9.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,747,060Tržby Celosvetovo $10,836,270(20.10.2008)

Barvité prostředí vysoké školy jest prvotním elementem, proč tato tříhodinová indická žánrová směska svižně odsýpá a baví. Sympatičtí hrdinové, komediální figurky převážně se rekrutující z profesorského sboru, spousta tance, zpěvu, lehkosti a vtipu... Prostředí, v němž profesorka chemie jako kdyby si odskočila do školy z obálky indického Maximu, v němž se uhýbá před slinami prskajícího kantora zpomaleně za asistence rotující kamery ála Neo... Až jsem si přál, aby se na to hlavní terorista vykašlal a šel si také zatančit. Jenže to by film přišel o pár přestřelek, při nichž po sobě aktéři pálí výhradně zpomaleně plachtíce vzduchem a zlosyny, jež vybuchují i s celou střechou. V těchto chvílích se vystřídá komedie s dramatem, film začne trochu nudit, ale ve výsledku stejně slaví triumf. Jak vidno, Indové mají kvalitně natočené a zábavné žánrové všechochuťe v malíku.(1.5.2008)

No, mě asi nejvíce tedy pobavilo, když Shahrukh o tomto filmu společně s režisérkou debatovali v Koffee with Karan. Prvně si prý řekl: Režisérka - žena, to bude zase nějaká artová srágoška. Ale Farah je profík a točí skvěle mainstream. :-)))(12.6.2006)

Dát dohromady boj proti terorismu, kdy lidi fakt umírají, s milostnou romancí z vejšky a ještě nápravou vztahů v léta rozhádané rodině, to si troufne jen málokdo. Tady si troufli a překvapený divák tak chvílemi sleduje masakr pod vedením vyšinutého teroristy a pak mírně humorně nadsazenou milostnou selanku, jak vystřiženou z Pomády. Ohnivé finále nepostrádalo napětí. Žalostné byly ženské herecké výkony, i když chápu, že je těžké něco hrát, když scénář hrdince předepisuje jen postávat před větrákem a s rozevlátými vlasy pózovat jak pro lechtivý katalog. ____ Je to těžký průměr a to i se započítáním scén, kdy Shahrukh Khan odněkud někoho vytahuje nebo na oplátku vytahují odněkud jeho.(6.9.2016)

• - Režisérka Farah Khan se díky tomuto filmu stala první ženou, která byla nominována na prestižní indickou cenu Filmfare Award za režii. (Niktorius)