poster

Jsem s tebou (festivalový název)

 • Indie

  Main Hoon Na

Akční / Komedie / Romantický / Muzikál

Indie, 2004, 179 min

 • rikitiki
  ***

  Dát dohromady boj proti terorismu, kdy lidi fakt umírají, s milostnou romancí z vejšky a ještě nápravou vztahů v léta rozhádané rodině, to si troufne jen málokdo. Tady si troufli a překvapený divák tak chvílemi sleduje masakr pod vedením vyšinutého teroristy a pak mírně humorně nadsazenou milostnou selanku, jak vystřiženou z Pomády. Ohnivé finále nepostrádalo napětí. Žalostné byly ženské herecké výkony, i když chápu, že je těžké něco hrát, když scénář hrdince předepisuje jen postávat před větrákem a s rozevlátými vlasy pózovat jak pro lechtivý katalog. ____ Je to těžký průměr a to i se započítáním scén, kdy Shahrukh Khan odněkud někoho vytahuje nebo na oplátku vytahují odněkud jeho.(6.9.2016)

 • ledzepfan
  ***

  Ale jó-do pohodečky.... Je to taková pozitivní jednohubka pro lidi s nadhledem.. Na mě tam bylo chvilkama možná trošku moc sladkobolných pindů o armádě, ale není to žádná hrůza... V té klasicky dlouhé minutáži to nekonečné omílání některých hudebních motivů působilo trochu monotoně, ale to je nejspíše zase otázka vkusu a aktuálního naladění... Vlastně žádnou vážnější výtku nemám-jen je to prostě o level níž než Om Shanti Om.(22.6.2014)

 • Niktorius
  *****

  Bollywood definitivně potřebuje lepší dramaturgy a někoho, kdo tamní režiséry konečně naučí rytmizovat akční scény (které svým kompletně zpomaleným a co možná nejvíc přehledným podáním stojí v naprostém protipólu dnešního hollywoodskému standartu). Zbylé trademarky indické mainstreamové kinematografie už příjmám jako klady a dovedu se u těch šílených žánrových směsek skvěle bavit. Jo, byl to nářez. A ty titulky!___P.S: Přímé citace a odkazy na hollywoodské (Rambo, Matrix, Terminátor) i bollywoodské (Sholay) trháky jsou roztomilé a vtipné; je vidět, že Indové film vážně milují__P.P.S: Přestrojení záporáci infiltrující mezi řady kladných hrdinů vážně sux, to už by těm klukům indickým taky někdo mohl říct.(2.1.2009)

 • eraserhead666
  ****

  Farah Khan smíchala úplně všechno. Akční film, Nepolíbenou, Osobního strážce, rodinné drama, komedii, Muzikál ze střední, politické drama, Beverly Hills 902 10 i romantickou komedii. A protože jsme v indickém filmu, všechno to dohromady funguje. Včetně povinných zpěvů a tanečků (rockové číslo na maturitním plese je fakt super, vracel jsem si ho čtyřikrát). Prostě kvalitní kýč v níž učitelce neustále vlají vlasy ve větru (byť stojí v místnosti). Ale, kurva, je to tak skvělý a funkční nápad, že bych jim to sežral i pod vodou. Zajímavé je, že u mnoha filmů skuhrám, jak jsou zbytečně dlouhé. Ale Indové točí v klidu tříhodinové kousky a dokáží to tak, že mi to dlouhé ani nepřijde.(14.2.2016)

 • Marigold
  ***

  Děsná slátanina, která baví zejména idiotským a amatérsky přitroublým pochlebování poetice soft erotických klipů silikonových umělkyň z MTV. Akční scény jsou brilantní, zdá se, že veškeré chybějící vedení využili tvůrci k zadrátování herců. Nejsem nijak zběhlý v bollywoodském zvěřinci, každopádně Main Hoon Na je svým způsobem zábavný (překotnost, křeč), svým způsobem rozčilující (amerikanizace řeči i obrazu).(4.1.2010)

 • - Režisérka Farah Khan se díky tomuto filmu stala první ženou, která byla nominována na prestižní indickou cenu Filmfare Award za režii. (Niktorius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace