Phir Bhi Dil Hai Hindustani

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2000, 150 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $588,606Tržby Celosvetovo $2,100,000(24.1.2010)

Spíš než milostná romance mezi dvěma konkurenčními novináři, je snímek kritikou korupčních poměrů vysoké politiky a světa médií. Až překvapivě krutý příběh atentátníka a důvod jeho pomsty ukončil veškeré humorné scény, které v začátku filmu převažovaly. Nejlepší podle mě byla odveta reportérky za reportérovo neférové dvoření. Ale hodně mi tam vadilo rasistické namaskování za párek „čínských“ žurnalistů a tím pádem už jsem moc neskousla ani nacionalistický závěr. __ Na okraj, je ironické vidět ve snímku, který satiricky pohlíží na propojení médií a reklamy, tak očividný product placement (několikanásobné upozornění na značku jistých barevných hodinek).(6.9.2016)

Tento film ma očaril hlavne hudbou, ktorá je naozaj pekná, je to zmes komédie, drámy, plná nacionálneho cítenia, odsudzuje rôzne nešvary bežné nie len v Indickej politike a administratíve. Humorne ladený začiatok sa prehupne do drámy s teroristickým podtónom, ktorá už vôbec humorná nie je.(25.2.2019)