Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

My Sassy Girl

Drama / Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-bok Kim

No misty sice lehce otravna, ale vetsinu casu naprosto perfektni, mila a vtipna romantika. Problem totiz je, ze po uvodnim vtipnym seznameni, se postavy ani dej nijak nevyvyji, schazi se, ona ho furt mlati a dela drsnou, on by ji chtel polibit a ja akorat cekal, kdy uz toho saskovani nechaj a konecne to spolu daj dohromady. Jenze to se stale nedeje a dej se tak na dobrou hodinu zasekne na miste, vzdy kdyz uz to vypada, tak sem tvurci hodi zas dalsi variaci na scenu ona ho prasti a jedem furt dal ve stejnejch kolejich a to uz fakt za chvilku zacne otravovat, ale nastesti to je vzdy jednou za cas ozvlastneny nejakou perfektni scenou - terminator, akce vojaku. Ne, ze by film nudil nebo prestal bej vtipnej (na delku pres dve hodiny uspech), ale je to proste zbytecne natahovany. Ale vyslednej dojem zvedne perfektni zaver. K tomu si prictete, ze to je cely paradne a svizne natoceny, hraje prijemna hudba a herci jsou stoprocentni sympataci, ktery se vam nebudou plest se stovkama dalsich asiatu, ktery se okolo nich motaj a vychazi jedna z nejlepsich korejskejch romantickejch komedii, kterou jsem videl, i kdyz ne ze bych jich videl nejak moc.(14.8.2009)

Mé první setkání s Korejskou romantikou, během jejíhož sledování mě žádné velké emoce nezaplavovaly (snad až na posledních cca 20 minut), ale přesto se mi pod kůži dostala a ve výsledku jsem byl s výslednými pocity spokojen. K maximálnímu hodnocení se nepřikláním z jednoho prostého důvodu. Zbytečným scénám, které dle mého nemají v romantickém filmu co dělat a tudíž v celkovém kontextu nepůsobí nijak důležitě a i když by samy o sobě fungovaly jako samostatné filmy, sem se nehodily a zbytečně rušily. Řeč je o scénách při čtení scénářů a o většinou uživatelů zmiňovaném dezertérovi. Naštěstí je v celém filmu přehršel scén kvalitních a vtipných, které dají na vzpomínané scény zapomenout - roztomilé nadavování hlavního představitele, hra s nohama v metru, hlášení absentujících studentů... Celkově jsem byl s výsledkem spokojen a budu film chválit kde budu moct, ale plné hodnocení nedám.(8.4.2010)

On jí zachránil život před pádem do kolejiště. Ona mu zachránila život před živořením v zajetých kolejích. Bůh prý nehraje s vesmírem v kostky, ale setkání Gyeon-woo a Dívky, jejíž jméno se příznančně nikdy nedozvíme, začalo komickou náhodou a skončilo osudově. Dívka se zdá být od rány a křehký výhonek začne v masožravé rostlině klíčit až v druhé polovině, ale tahle korejská metafyzická romance bez polibků a nyvých vyznání mě pohltila mnohem dříve. Svou nepřímočarou poetikou a nevypočitatelností. Minimalismus prostředků, maximum účinku. Skladbu Canon in D od Pachelbela jsem znala, hrála i zpívala už dlouho, ale tohle bylo poprvé, co jsem ji slyšela v nikoli spirituální, ale pozemské tónině. Gomapsupnida, Kwak.(8.5.2007)

Tak tenhle film mi přesně v pravý čas kápnul do noty. Pro někoho možná trochu moc dlouhý, ale přes drobné nedostatky (mnohokrát zmiňovaná scéna v zábavním parku) rozhodně krásný příběh, který je po všech těch hollywoodských nablýskaných a poněkud umělých romantických komediích neuvěřitelně osvěžující.(3.6.2008)

Tento snímek si vydobyl svou pozornost u evropského a (snad) i amerického publika právem (Aby ne, když v Asii film zlomil všechny rekordy). Tradiční stereotypní romantické komedie typu kluk s holkou jsou tak rozdílní, až své štěstí najdou, tu vzala za své, ačkoli námět je stejný. V čem je tedy tento snímek tolik odlišný od mnoha co známe? Jistě je to forma a citlivé budování charakterů obou postav a jejich vztahu. Až neúměrně dlouho. V evropském kontextu se to jeví nereálné a film by nejspíš propadl. V konfrontaci s asijskou kulturou a způsoby to ale divák přijme a ještě s nadšením. Příjemná je celá řada komických situací a dialogů. Scénář nešetří nápady a děj se daří držet v tempu. Bohužel v některých scénkách se autoři nechali unést až příliš, což je moje jediná výtka. Situace, kdy divák neví, zda to bylo myšleno vážně nebo jako legrace, není příjemná. Toto balancování na hraně působí místy trapné rozpaky a sráží moje celkové hodnocení. Samotné zakončení filmu je velmi příjemné a dojemné. Nikoli lacině. Tolik očekávané polibky a obětí si režisér odpustil i v tuto chvíli. Třeba též kvitovat dobře zvolený hudební doprovod pro klíčové scény (Pachelbel – canon in D, My Girl, Hands of Time). Tahle hra na osud a osudová setkání mě prostě bavila. V rámci žánru vysoký nadprůměr. 81%(19.7.2011)

• - Spoiler: Ačkoliv se jedná o romantický film, ústřední postavy se ani jedenkrát v průběhu filmu nepolíbí. (-Victor-)

• - V dívčinném scénáři válečnického filmu je lotr pojmenován Kyun-woo a hrdinka se jmenuje Jung-jo. Proto předpokládáme, že dívčino křestní jméno je Jung-jo. (Kulmon)

• - Okrem amerického remaku, ktorý má rovnaký názov, vznikli aj japonský seriál, bollywoodsky a čínsky film: Ryôki teki na kanojo (od r. 2008), Ugly Aur Pagli (2008) a Wo De Ye Man Nu You 2 (2010). (ChArLeNe)