Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

Drama / Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-bok Kim

„Chceš zemřít?“ Tahle holka je doopravdy drzá. Vypadá jako porcelánová panenka, ale když promluví, máte chuť ji praštit. Jenže za nepříjemným tónem a arogantním projevem se jen skrývá trpící duše, která čeká, až ji někdo vyléčí. Možná by to mohl být on – Gyeon-woo. „Ňouma“ v růžovém svetříku, kterého nejdříve mlátí jeho matka a později samotná hlavní hrdinka. A on se nechá. Pro tuhle holku by udělal i mnohem víc... Romantická komedie, která rozhodně není jako ty ostatní. Jednak tím, že je korejská (a asijské věci jsou vždy jiné než britské či americké záležitosti) a jednak tou samotnou „sassy girl“. Půvabná a ukřičená… "Stavba mostu příležitostí pro toho, koho miluješ."___Výsledek jednoho volného odpoledne: My Sassy Girl (134 min. dlouhá verze) obsahuje 834 záběrů, průměrná délka záběru je 9,6 sekund. Jen takový pokus, neberte to nijak vážně. Prostě jsem si "to" chtěla zkusit.(15.9.2007)

Môj prvý kontakt s ázijskou romantikou. Keby mi niekto povedal, že existuje romantický film, ktorý sa za 137 minút zaobíde bez jediného bozku, tak by som neveril. Zvlášntna je Kórejská mentalita a aj spôsob akým vyjadrujú pocity, hlavne pre priemerného európskeho komerčného diváka. Nádherný film, spočiatku viac komédia ako som čakal, ale bavil som sa výborne a časom som zabudol na epilog, ktorý tu je tak často spomínaný. My Sassy Girl som si poriadne vychutnal až na dryhý krát, keď už som sa nemusel sústrediť na titulky a musím povedať, že obaja protagonisti sú úžasní. Ja som mal pocit že to žijú, nie že to hrajú. Ešte jedna vec, Kwak celkom dobre zvláda natočiť aj akčné scény (za tie minivsuvky by sa nemusel hambiť ani John Woo). Je to veľmi silný a čistý film, presne ako láska, ktorú nám film plnými dúškami servíruje. Po druhom pozretí, jasných 5 hviezdičiek a miesto v mojej osobnej top 15-ke.(23.5.2005)

My Sassy Girl je romantická komédia, z ktorej romantika tryská temer každým záberom. Na rozdiel od romantiky hollywoodskej produkcie, kde vždy musí byť on, ona a ten tretí, od ktorého/ej on/a ujde naspäť k svojej skutočnej láske, rieši MSG iba vzťah dvoch ľudí, bez akýchkoľvek milostných interakcií s inou postavou. Režijne až tak zaujímavý nie je, skôr je zaujímavý scenárom, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako zlepenec rôznych absurdných situácií,ktoré síce nie vždy držia pokope, ale svoj účel – predstavenie postáv a naše vžitie sa do postáv – spĺňajú dokonale. Tomu pomáhajú aj nostalgické klavírové brnkačky. Prvá časť, ladená komediálne zas až toľko romantiky neposkytuje, všetko však vynahradí druhá časť, z ktorej niektoré scény by mali pre režisérov žánru premietať ako šlabikár (lodičky, 100 dní, školské uniformy..a tak by som mohol pokračovať). Napriek tomu, že film je preromantizovaný, ani jedna scéna nepôsobí vydieračsky a prvoplánovo. Časť „Overtime“ je už len čerešňou na torte, ktorú pozorný divák vytuší už na začiatku. Takže u mňa má tento film o strachu začať niečo nové a jeho prekonávaní s odretými ušami 10/10 (úplne presne by to bolo 95% :-) ), pretože nejaké muchy to má, ale fakt je, že keď to porovnáme so západnou konkurenciou, tento film po replike „Chceš zomrieť ?“ vyhráva technickým K.O. v prvom kole.(11.11.2005)

Zhlédnuta DC (137 minut) verze: Hodnocení a nadšené komentáře zde + hodnocení na IMDb mě přivedlo k této korejské lovestory. Bohužel musím říct, že mi tento snímek přijde hodně nadhodnocený. Většinu z té stopáže jsem protrpěl, několikrát během filmu jsem si řekl: "Teď kdyby to skončilo, bylo by to fajn." a pořád ten film hrál dál… Nevím, ale tohle mi nepadlo do noty. Přiznávám, některé scény v sobě měly jistou "magii" (předání růže ve třídě), ale bohužel, když na tento film budu vzpomínat, tak se mi vybaví většinou jen ty nudné scény. Zřejmě korejské filmy opravdu nebudou můj šálek kakaa. Prostě My Sassy Girl je film, který u mě má podnadpis SPOILER!!! aneb poslouchat svou matku se vyplácí, pak by si chlapec ušetřil dva roky čekání… KONEC SPOILERU! Možná jsem jen moc velký cynik nebo možná jsem už více "američtější" divák, ale dnes jen za tři.(19.9.2010)

Scénář: Jae-young Kwak .. I. Krásný film, který je zbytečně plný rušivých, předvídatelných a až nevěrohodných momentů. Teenagerské vtípky baví (dokud se nezačnou opakovat) a rozehraný příběh je zajímavý. Slabší je to jednak u chování jinak velmi krásné slečny a dále zejména trapná scéna s vojákem v zábavním parku .. tomu se prostě nedá uvěřit a tyto scénáristické „tupé chvilky“ skutečně velmi rušily a neseděli mi tam. Ostatně, takovou drzou dívku bych tak dlouho rozhodně nedobýval! Dle mého názoru by si už samotný film zasloužil trochu prostříhat, aby sahal výše, k pomyslné dokonalosti. Proto si nedovedu představit, že Director's cut verze je ještě o nějakých 14 minut delší. Tohle byl jeden z mých prvních jihokorejských romantických filmů a ač je tady mnohými považován za ten nejlepší, musím otevřeně říct, že není a hned tři následující jihokorejské romantické snímky, které jsem si poté dal byli skutečně zajímavější, dojemnější .. jednoduše lepší! 75%.(25.9.2005)

• - V dívčinném scénáři válečnického filmu je lotr pojmenován Kyun-woo a hrdinka se jmenuje Jung-jo. Proto předpokládáme, že dívčino křestní jméno je Jung-jo. (Kulmon)

• - V roce 2008 natočil režisér Yann Samuell americký remake, který nese stejný název (My Sassy Girl) (Káronoš)

• - Spoiler: Poté co dívka mluví se starým mužem naposledy, podívá se do nebe, kde se neskutečně rychle pohybuje UFO. To je tedy pravděpodobně stroj času, kterým KyunWoo navštívil svou minulost. Starý muž se také objeví na počátku filmu, kdy se KyunWoo a dívka setkají poprvé. (Kulmon)