Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea

엽기적인 그녀

My Sassy Girl

Drama / Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2001, 124 min (Director's cut: 138 min)

Jae-yong Kwak

Předloha:

Ho-sik Kim (kniha)

Jae-yong Kwak

Sung-bok Kim

Jako u spoustě zdejších jedinců, byla právě "Má drzá holka" i jedno z mých prvních setkání s jihokorejskou kinematografií a to nemohlo dopadnout lépe. Komedie se snoubí s romantikou velice vkusně a elegantně, příběh vypráví o obyčejných věcech, ale ty působí díky úžasné postavě dívky Ji-hyun naprosto nevšedně. Setkání v metru, "invaze" ve škole, oslava narozenin, konfrontace rodičů - nejen v těchto scénách se pomalinku buduje kouzelný vztah plný nevyřčené lásky. Epilog je pak ryzí filmová katarze a naprosté uspokojení divácké touhy. Je to něžné, povznášející a krásné, přesně tak, jak to v Hollywoodu spatřit nemůžeme. 9/10(22.8.2012)

Příjemný film. Sice se nedostavil očekávaný "emocionální nářez", ale film rozhodně nezklamal. Příjemná zábava s pár skvělými vtípky a hezky hřejivým pocitem na konci. Stopro jde o film, který již svým geografickým původem nahrává k netradičnímu zážitku. Přece jen jihokorejské klišé jsou nám vzdálenější, než ty naše, evropské, hollywoodské etc. Nevím sice, jestli by se mi po určité době i ony nezajedly, ale pro tentokrát to prostě skvěle zafungovalo. Shrnuto a podtrženo: V žádném případě bych nechtěl rejpat - tento film je krásný. Jen bych jeho krásu a genialitu příliš nenafukoval. Jinými slovy řečeno: příjemný a normální film.(18.1.2005)

Romantické komedie sice nejsou zrovna moje parketa, ale abych řekl pravdu, tahle má skutečně něco do sebe. Hlavně ze začátku je to sice klišovité jako blázen, ale protože se to všechno děje v pro nás dost nepochopitelné Koreji, nějak vám to ani nepřijde blbé a u některých situací se neskutečně nasmějete. Ono je to celkově hodně o něčem jiném, než všechny romantické komedie, které člověk zná ze západní produkce. Žádné přeslazené patetické zamilované výlevy, žádná vymaštěná blondýna toužící po princi z pohádky a dokonce ani jediný polibek. Jenom krásný, diskrétní a zvláštním způsobem intimní vztah dvou mladých lidí, kteří na svou lásku dokáží čekat až neskutečně dlouho. Těsně po skončení jsem to viděl na lepší 4*, ale teď dokonce uvažuju o 5*. Takováhle inteligentní romantická komedie se totiž jen tak nevidí a stejně tak komedie, ve které by se tolik zvracelo;).(3.7.2007)

Zhlédnuta DC (137 minut) verze: Hodnocení a nadšené komentáře zde + hodnocení na IMDb mě přivedlo k této korejské lovestory. Bohužel musím říct, že mi tento snímek přijde hodně nadhodnocený. Většinu z té stopáže jsem protrpěl, několikrát během filmu jsem si řekl: "Teď kdyby to skončilo, bylo by to fajn." a pořád ten film hrál dál… Nevím, ale tohle mi nepadlo do noty. Přiznávám, některé scény v sobě měly jistou "magii" (předání růže ve třídě), ale bohužel, když na tento film budu vzpomínat, tak se mi vybaví většinou jen ty nudné scény. Zřejmě korejské filmy opravdu nebudou můj šálek kakaa. Prostě My Sassy Girl je film, který u mě má podnadpis SPOILER!!! aneb poslouchat svou matku se vyplácí, pak by si chlapec ušetřil dva roky čekání… KONEC SPOILERU! Možná jsem jen moc velký cynik nebo možná jsem už více "američtější" divák, ale dnes jen za tři.(19.9.2010)

Kdo nemá příliš zkušeností s korejským filmem, třeba tak jako já, pro kterého kdysi byla My Sassy Girl vůbec prvním zážitkem podobného zeměpisného rázu, ten bude asi překvapený, co si právě Jae-young Kwak představuje jako romantickou komedii. Docela zmatený, ale upřímně krásný příběh, solidní várku gagů a nějakou tu malinkou nechutnost, ať to má říz. Spokojenost by byla ještě vyšší, kdyby ve filmu nebyla přítomná pro mě naprosto nepochopitelná pasáž v parku, která působí jako pěst na oko a hlavně nedává naprosto žádný smysl. A ano - závěr má pořádnou sílu, ale ani ne tak ten úplný jako spíš volání z hory na kopec a odjezd vlaku. 75%(11.2.2006)