Beonjijeompeureul hada

• angličtina

Bungee Jumping of Their Own

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2001, 107 min

Další moc pěkné korejské melodrama plné citu. Sekvence, v nichž se mladý student Suh In-woo zamiluje do studentky Tae-hee, a ta jeho lásku opětuje, jsou krásné. Scéna, ve které oba tančí jako černé siluety na pozadí červánků, je nádherná.. Bohužel druhá linie příběhu mi už tolik nesedla. Ale i tak to je moc milý, procítěný film se sladkobolným koncem.(3.10.2005)

• Zíza

Byl pozdní večer, první Máj. První Máj byl lásky čas. Ale co to melu. Je Valentýn, a tak jsme si řekli, že se podíváme na romantický snímek. Tenhle nám byl doporučen jako pravá romantika. Po prvních deseti minutách mě přítel prosil, abychom to vypnuli. Že je to moc gay. Ale no tak, není, říkala jsem, vytrváme, to se zlepší. A ono jo. Když nastoupil jako učitel. Ale pak se to zase zvrtlo. Ono to bylo gay. Což by nevadilo, kdyby to nebylo tak neúnosně nudný, nesympatický a prázdný. Nejhorší film na Valentýna, nejhorší korejský film, který jsem za poslední rok dva viděla. Nebavilo mě to. Nejlepší zážitek z filmu jsem měla, když jsem ho vypnula. A ani Byeong-heon Lee to nezachránil. Vlastně nepředvedl nic ohromujícího, jen si tam tak chodil, culil se, občas mu tekly slzy, rozčílil se, ale byla to tak prázdná gesta, že to nedokázalo zaujmout. Bylo to hodně slabé a jsou to i hodně slabé 2* - málem to byla hvězdička, kdybych si nevzpomněla na tu jedinou scénu, která se mi líbila - na pláži, kdy se snažil být pan nenápadný. Jedna jediná scéna. P.S.: Název filmu je docela spoiler, co? :-D(15.2.2013)

Na rozdíl od Tombaca mi mnohem víc sedla linie mezi učitelem a žákem. Film je to docela smutný, ale ani trochu vyderačský, konec je takový povznášející a krásně romantický. Do nějakého pláče jsem měl sice daleko, ale myslím, že se tvůrci ani diváka rozbrečet nesnažili. I romantický film může mít krásný smutný konec, aniž by vás nutil plakat. Spíše mi přišel takový nadčasově romantický:-)(13.4.2006)

Smutné, dramatické, tragické. Tohle bylo jiné korejské drama. I když šlo o lásku. Narodit se znovu a vyhledat svého milého, aby mohli být zase spolu je nádherná myšlenka. Po první půlhodině se začne odvíjet jiný příběh chudáka pana učitele, který se zamiluje do svého žáka. Nešťastná to událost. Myslela jsem, že je to ztracený syn, ale konec byl víc než překvapivý. I závěrečný seskok ze skály byl dost šokojící, ale posléze vlastně hezký, i když strašně tragický. "Umřu, když skočím ze skály?" "Ne. Tím život nekončí."(1.10.2009)

Následují SPOILERY. V tomhle filmu mám problém s tím, jak je zde pojata reinkarnace - když už se smířím s tím, že by něco takového mohlo existovat, tak rozhodně ne v této podobě (tj. znovu reinkarnace v člověka, setkání se s tou samou osobou, vzpomínky na předchozí život, pan učitel vypadá až moc mladě na to, aby od smrti oné dívky uběhlo dostatek let, aby se mohla reinkarnovat a znovu dorůst do věku žáka...). Je mi jasné, že právě toto dodává příběhu na osudovosti, je to "znamení", že právě tyto dvě vybrané duše musí být navždy spolu, ale promiňte, tohle podání mě vážně nedojme. A nejen kvůli výše popsanému - také kvůli tomu, že úvodní romanci je věnován příliš malý prostor na to, aby divák uvěřil, že ti dva se vážně milují. Ani ze vztahu se studentem se nepodařilo nějaké větší jiskření vykřesat a jediná shoda s milovanou dívkou je v pár gestech a schopnostech. Alespoň, že je příběh dávkován po malých nechronologických kouscích, takže občas se člověk diví, kde se to ti hrdinové ocitli a co to spolu dělají, když se před dvěma minutami ještě skoro neznali? Tenhle postup udržuje v divákovi docela příjemná očekávání, i když je celý příběh odhadnutelný už v polovině.(6.1.2009)