Další z cyklu detektivních příběhů podle autorky bestsellerů Donny Leonové nás opět zavedou do malebného a podmanivého prostředí Benátek, které se zdánlivě neslučuje s brutálními činy, jež se odehrávají v jejich ulicích a kanálech. Od toho je tu malá policejní stanice v čele s komisařem Brunettim. Ta má za úkol střežit bezpečí turistů i obyvatel. Původní představitel Guida Brunettiho Joachim Król byl nahrazen sympatickým hercem Uwem Kockischem. Práce ho až příliš často odvádí z jeho útulného bytu s terasou a výhledem na město, kde žije jeho půvabná žena Paola, dcera Chiara a dospívající syn Raffi. Tentokráte vyšetřuje záhadnou smrt dvou rybářů, otce a syna, jež byli nalezeni mrtvi na ostrově Pelestrina ve své loďce. Půvabná Brunettiho sekretářka Elettra využije pobytu u své tety na Pelestrině a na vlastní pěst se vydává sbírat informace. Na ostrově potkává muže svých snů, se kterým prožije romantická setkání na dosud opuštěných plážích. Zatímco vesničané drží svá tajemství, Elettra se vášnivě zamiluje. Brunetti však má oprávněný strach o její bezpečí... Autorka úspěšných románů Donna Leonová, Američanka s irskými a španělskými kořeny, žije v Benátkách přes dvacet let, poté co pobývala ve Státech, v Číně, Iránu a Saudské Arábii. Detektivní romány dnes třiašedesátileté autorky se vesměs odehrávají v dobře známém prostředí kanálů a lagun a její "policejní stanice" nám svou pomalou poklidnou pohodou mnohdy připomene francouzské četníky. Knihy autorky vycházejí i u nás a byly přeloženy do dvaceti jazyků. (oficiální text distributora)