Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá rozvedená Kuki, která po rozchodu s manželem žije v Itálii u matky s malým synem Emanuelem, se vrací z večírku s několika přáteli. Na cestě je vytlačí ze silnice bezohledný řidič protijedoucího nákladního automobilu. Kuki je těžce zraněná, přesto ale přežije. Do nemocnice za ní chodí jeden ze spolucestujících Paolo. Když se mladá žena uzdraví, sblíží se spolu… Paolo Kuki vypráví, že měl s bratrem farmu v Africe, kam by se očividně rád opět vrátil. I Kuki celý život sní, že se podívá do Afriky. Její otec tam prožil velkou část života a často jí o tom vyprávěl. Když se tedy později s Paolem vezmou, rozjedou se do Keni, aby tam spolu s malým Emanuelem začali nový život…Ten  jim od samého začátku přináší nejen radost uprostřed divoké nádherné přírody, ale také nejrůznější trápení. Paolo má toulavou krev a nevydrží na místě. Často svou ženu opouští a odjíždí s kamarády na několikadenní lov. Kuki zůstává sama a pomalu si zvyká. Učí se svahilsky a získává první kontakty s místními obyvateli. Je velice pobouřena řáděním pytláků, kteří bezohledně zabíjejí zvěř, konkrétně slony, kvůli obchodům se slonovinou. Kuki a Paolo se brzy stanou jedněmi z nejrozhodnějších pronásledovatelů pytláků. Malý Emanuel je okouzlen zvířaty a obzvlášť si zamiluje hady. Chová jich několik i doma… Po roce přijíždí za Kuki matka na návštěvu a během společného výletu jejich džíp zapadne hluboko do bláta. Kuki, její matka i malý Emanuel se s přicházející nocí vracejí pěšky domů. Teprve druhý den jí Paolo ukáže stopy lvů, kteří je po celou cestu sledovali... Emanuel začíná chodit do internátní školy, a tak když Paolo odjíždí na lov, je Kuki skutečně docela sama. Už si ale zvykla a nádherná příroda kolem ji nepřestává okouzlovat. Paolo je při jednom lovu zraněn buvolem a mladá žena zažívá strach o jeho život. Prožijí i větrnou smršť, která jim částečně poničí farmu. A léta plynou – z Emanuela se stává mladý muž… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Umělecká hodnota zde není praktický žádná. Snímek těží jen z tématické podobnosti s legendárními Vzpomínkami na Afriku. Opět zde máme drsnou divočinu centrální Afriky, silnou ženu a duševní/fyzickou sílu zdolat těžké životní překážky na její strastiplné cestě. Proč se však bez váhání vydala do neznáma a v podstatě si podkopala vlastní štěstí se samozřejmě nedozvíme. Příjezd do Afriky a zabydlování se je bohužel typicky povrchní a plné klišé. Vše jde jako po másle, sem tam nějaký ten vítr, napadení zvířaty, déšť, několik pytláku a tak podobně. Jedině snad menší množství silnějších scén stojí za to. A to především kvůli výtečnému výkonu Kim Basinger. Bohužel celý projekt působí jaksi lacině a bez myšlenky. Vše zabijí i relativně brutální stopáž. Ke konci si člověk připadá jako když hledí na dno vyschlého jezera. Prázdno. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Isteže, komu by netrhali srdce veci stratené v hmle minulosti. Nech zdvihne ruku ten, kto nevie, o čo išlo Kim Basingerovej. Lenže Hugh Hudson (OHNIVÉ VOZY, TARZAN) nie je Sydney Pollack a keby aj Basingerová bola Meryl Streepovou, tak Vincent Perez rozhodne nie je Robertom Redfordom. Pekná africká príroda nestačí, banálne dialógy škodia, hlúpy scenár nudí, stereotypná réžia... ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Docela obstojný snímek, tak trošičku asociující se s filmem Vzpomínky na Afriku, jemuž ale kvalitativně nesahá ani po pás. Kim Basinger je sice snaživá, ale role milující matky mi k ní prostě nějak nesedí. Ale asi si budu muset zvykat, přece jen s padesátkou na krku už Kim asi nebude hrát žádné sex-symboly, byť vypadá pořád docela dobře. Vincent Perez ve srovnání s jinými jeho rolemi není ani zdaleka tak přesvědčivý, ale jemu to asi scénář ani víc neumožnil. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem měla pocit, že se dívám na romantický film od Rosamudy Pilcherové, tak špatně a nudně je to natočené a ještě to má až moc dlouhou stopáž. Jak nadšená jsem byla z Nikde v Africe, tak zklamaná jsem byla z tohoto životopisného snímku, že ani ty 3* nedokážu dát. Jako by tomu chyběl život, z celého filmu jsem nepochopila, proč hlavní hrdinka tak moc chtěla žít v Africe. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Kim Basinger hraje ženu, jejíž život se dramaticky změní po těžké autonehodě. Nový smysl života se jí nabízí v podobě muže snů, se kterým odjede do africké Keni. Zde ji ovšem nečeká tak pohádkový život tak, jak si ho představovala a bude muset projít těžkými životními zkouškami, které ji připraví o manžela a poté i o syna. Režírující Hugh Hudson se snažil k dramatu přistupovat citlivou formou, ale ne vše se mu podařilo zvládnout dokonale. Film ubíhá v pomalém tempu a nabízí radostné, ale i smutné okamžiky. Chvíli vidíme Basinger s radostným výrazem ve tváři, hned nato zoufalou, poté rozervanou a nakonec se vším smířenou. A já se musel smířit s tím, že to nějak nebylo ono a nuda se střídala s dynamikou, ale víc už z toho nevytáhla ani zpocená Kim uprostřed savany. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (13)

  • Kim Basinger se bála brát s sebou na natáčení do Afriky i svou dceru Ireland, které v té době bylo 5 let. Nakonec jela celá rodina a po natáčení se nechala Kim Basinger slyšet, že jí krasá černého kontinentu ohromila, ke všem jeho obyvatelům chová úctu a kdyby záleželo jen na ní, tak by se sem z New Yorku hned přestěhovala. (Agatha)
  • Po synově smrti se Kuki Gallmann stala spisovatelkou a mezinárodně uznávanou ochránkyní divoké přírody. Na pámátku syna Emanuela a manžela Paola založila v roce 1984 nadaci, která se věnuje otázkám harmonického soužití člověka s přírodou. Kuki se svou dcerou Svevou dodnes žijí na ranči Ol Ari Nyiro (Rift Valley, severně od Nairobi, Keňa). (Agatha)

Reklama

Reklama