poster

Snila jsem o Africe

 • USA

  I Dreamed of Africa

 • Slovensko

  Snívala som o Afrike

Drama / Dobrodružný / Životopisný

USA, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lyncha
  *

  Při slohu jsem měla vždycky pocit, že ze všeho nejméně mi jde vyprávění. Ale po shlédnutí tohoto filmu zjišťuji, že v tom nejsem sama. Suchý výčet nudných událostí, s absencí jakýchkoli emocí, mě opravdu nezaujal. Občas se mihne krásný záběr africké krajiny a to je také to jediné, na co se dalo dívat.(19.11.2007)

 • Kimon
  ***

  Ano, souhlasím, "Vzpomínky na Afriku" to opravdu nejsou. Tento snímek je na rozdíl od zmíněného co do projekční doby zbytečně nadsazen s ohledem na slabou obsahovou stránku a tím výrazně ztrácí na poutavosti, byť nádherné záběry africké krajiny tu dějovou nedostatečnost poněkud dohánějí. Nu, ale film by měl být především o ději, že ano. Obrázky (byť hezké a pro našince atraktivní) by měly být spíše jen doprovodné, a děj umocňující. Závěr filmu, nyní mám na mysli zbytečné a laciné "srdcervoucí" dlouhé a dojímavé proslovy nad oběma hroby mi připadaly, že filmu spíše škodí než přinášejí divácky hodnotný požitek. Tím v mé mysli odsoudily tento film do kategorie "Novácké" či "Primácké". Tedy slušnější romanticko-dramatické dvojky. Filmu by při tak slabém dějovém obsahu slušelo 90 minut hrací doby.(8.3.2011)

 • Radyo
  ***

  Docela obstojný snímek, tak trošičku asociující se s filmem Vzpomínky na Afriku, jemuž ale kvalitativně nesahá ani po pás. Kim Basinger je sice snaživá, ale role milující matky mi k ní prostě nějak nesedí. Ale asi si budu muset zvykat, přece jen s padesátkou na krku už Kim asi nebude hrát žádné sex-symboly, byť vypadá pořád docela dobře. Vincent Perez ve srovnání s jinými jeho rolemi není ani zdaleka tak přesvědčivý, ale jemu to asi scénář ani víc neumožnil.(24.8.2002)

 • kingik
  ***

  Kim Basinger hraje ženu, jejíž život se dramaticky změní po těžké autonehodě. Nový smysl života se jí nabízí v podobě muže snů, se kterým odjede do africké Keni. Zde ji ovšem nečeká tak pohádkový život tak, jak si ho představovala a bude muset projít těžkými životními zkouškami, které ji připraví o manžela a poté i o syna. Režírující Hugh Hudson se snažil k dramatu přistupovat citlivou formou, ale ne vše se mu podařilo zvládnout dokonale. Film ubíhá v pomalém tempu a nabízí radostné, ale i smutné okamžiky. Chvíli vidíme Basinger s radostným výrazem ve tváři, hned nato zoufalou, poté rozervanou a nakonec se vším smířenou. A já se musel smířit s tím, že to nějak nebylo ono a nuda se střídala s dynamikou, ale víc už z toho nevytáhla ani zpocená Kim uprostřed savany.(16.2.2009)

 • Aleee89
  ***

  Film už jsem viděla strašně dávno, dneska jsem na něj náhodou přepla a vzpomněla jsem si na něj a dokonce jsem věděla, jak bude dále pokračovat a jak taky skončí, což svědčí o tom, že ve mně něco zůstalo a tím pádem mě zaujal. Veliké plus má film jen díky prostředí, ve kterém se odehrává. Afriku miluju a podívat se tam (ale na vlastní pěst) je můj sen už několik let. Proto když se na Afriku dívám v televizi, vždycky mé srdce zaplesá. Plusem také je příběh podle skutečnosti, to mám vždycky ráda. Tvrdím totiž, že nejlepší scenárista je sám život. Herci taky v pohodě... Není to nejlepší a na emoce nejsilnější film o Africe, ale i přesto ho mám docela ráda.(17.6.2013)

 • - Hudba ve filmu je tou poslední, kterou Maurice Jarre pro film zkomponoval (zemřel 29.3.2009). (Agatha)

 • - U natáčení v Keni byl přítomen i manžel Kim Basinger Alec Baldwin, udělal si tak krásnou dovolenou trvající 4 měsíce. (Agatha)

 • - Internetové stránky "The Gallmann Memorial Foundation" (GMF): http://www.gallmannkenya.org/index.php (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace