Un moment d'égarement

curil

Dobrá komedie na vážnější téma. Milostné vzplanutí zralého muže čtyřicátníka k dceři svého nejlepšího kamaráda, kterou zná od dětství, hraničí málem incestem. Vášni se nedá odolat, zvláště když roli svůdce přebere mladá holka. Jean-Pierre Marielle je kouzelný ve svém váhání, posléze výčitkách a konečném přiznání. Francouzská Riviéra je ve filmu úžasná a v době sedmdesátých let plná módního opalování dívek nahoře "bez". Bylo mi až líto mého oblíbeného Jean-Pierra v ožehavých scénách, nahého s chlupatou hrudí, při svádění mladou dívkou. Lze připomenout, že v roce 1984 natočil americký režisér Stanley Donen na stejný námět film "Může za to Rio", kde dva přátele hráli Michael Caine a Joseph Bologna, jejich dcery začínající a pozdější hvězdy filmového plátna Demi Moore a Michelle Johnson. ()

RPupkin

Francouzská riviéra, prázdniny, léto, parno a místo nudy (semi)nudistická pláž. Svižně natočené, dobře zahrané. Ač tato komedie není příliš komická, pořád jde o vcelku příjemně strávený čas. Dobové šlágry a nevkusná móda, korunovaná „omlazujícími“ kníry, dodává autentickou atmosféru, jako byste se onoho léta v Saint-Tropez sami ocitli. Mně to ‒ alespoň v tomto podání ‒ ale jednou stačilo. Celkově vzato: za mě palec na neutrálu, 60 %, nechci vidět znovu. [viděno v květnu 2021 | komentář #34] ()

MacGuffin

O: Un moment d'égarement, F 1977; R: Claude Berri H: Jean-Pierre Marielle (Pierre); Victor Lanoux (Jacques); Christine Dejoux (Martine); Agnes Soral (Françoise) ()