Zlatý důl

Zlatá baňa

Dobrodružný

USA, 1982, 101 min

Andrew Scheinman

Taky "trhak" asi ako cele 80-te roky :-). Nie je to zle, ale viac oddychovka nez nervak. Trocha divna dejova linia - sa tam prehana babenka zlatovlasa, hladaju kamosa a dako ho uz ani moc nehladaju odrazu, ale zato zlato - a dedo so sekerou a jeho brat a iindian na clne a stolne a dynamit a krv a dake mrtvoli a kopu zlata a pokazena pumpa.. Proste vsetko naraz, paradny maglajz, ako ked Psicek a Macicka robili tortu. Na 3* to dako vystacilo :o).(17.4.2018)

Dobrodružný triler, ktorý si buduje po celý čas veľmi kvalitnú atmosféru. Opäť perfektný Hestonov výkon, ktorý spolu s hutnou atmosférou zatieňuje všetko okolo seba. Tých zvratov mohlo byť síce menej, netrebalo tak tlačiť na pílu. A aj keď je dej sčasti predvídateľný, až tak to nevadí, pretože to celé dokopy stojí za to.(10.10.2016)

Pravda ta úvodní půlhodina než se to rozjelo moc záživná nebyla. Ústřední dvojice ne, že by mi byla úplně nesympatická, ale ani jsem si je nijak extra neoblíbil, ale jak nastoupí šílenej Heston na scénu, tak je to jízda. Samozřejmě, že svým projevem si okamžitě krade celý film nemilosrdně pro sebe a táhne ho až do konce. Takže nezapomenutelná pecka tenhle film sice není, ale zdařilá stará škola určitě. Navíc ta nekompromisně dráždivá atmosféra podpořená i kvalitním hudebním podmazem tomu dává ten správný šmrnc. Pokud máte rádi podobný kousky z pomalejším tempem a postupným budování napětí, tak se na to mrkněte. Já na to narazil čirou náhodou jenom tak když jsem se probíral osmdesátkovými filmy které mi zatím unikali a nelituji. Na čistou čtyřku to asi není, ale Charlton patří mezi mé oblíbence, tak proč něco málo nepřidat.70%(5.11.2016)

Rozhodně to není klasická vyvražďovačka. Je to film s výbornou atmosférou (scéna s prozkoumáváním dolů nemá chybu), skvělým Hestonem (takhle si představuju, že to vypadá když chlapovi 'mrdne' ze zlaté horečky) a se spoustou dalších krás (úžasná příroda a nadčasově nádherná Kim Basingerová). (Tohle hodnocení píšu ve chvíli kdy je tady jenom 52 hodnocení: neváhejte lidi a sledujte, tisíce mnohem horších filmů tady mají daleko, daleko více hodnocení.)(7.4.2013)

Tak si pojďme kluci na chvíli vyrýžovat zlato…U nás máme jen zlatokopky ve slavné Americe (kontinent) to v době zlaté horečky doslova vřelo i pro pár zrnek. Tento dobrodružný thriller/drama jsem sice do dnešní doby neznal a neměl o něm ani tucha, ale určitě jsem jej neviděl naposledy. Sice to místy skřípalo, vrzalo a dřelo jako ty staré zatuchlé trámy v dole zlobivého strejdy Silase McGeeho, ale atmosféru to mělo místy dobrou, Kim Basinger byla v té době vážně k sežrání a nevím, být s ní v noci ve stanu jestli bych přemýšlel zrovna o zlatu… a hlavně jsem byl doslova nadšený z nádherné krajiny. Coby vášnivý cestovatel se vždy kochám krásným prostředím…Za mě určitě lehce nadprůměrná záležitost, která si ovšem zasloužila lepší konec. Sice se snažili o co největší dramatičnost, ale scénárista to doslova cucal z prstu…60-65%(1.12.2017)