Zlatý důl

Zlatá baňa

Dobrodružný

USA, 1982, 101 min

Andrew Scheinman

Rozhodně to není klasická vyvražďovačka. Je to film s výbornou atmosférou (scéna s prozkoumáváním dolů nemá chybu), skvělým Hestonem (takhle si představuju, že to vypadá když chlapovi 'mrdne' ze zlaté horečky) a se spoustou dalších krás (úžasná příroda a nadčasově nádherná Kim Basingerová). (Tohle hodnocení píšu ve chvíli kdy je tady jenom 52 hodnocení: neváhejte lidi a sledujte, tisíce mnohem horších filmů tady mají daleko, daleko více hodnocení.)(7.4.2013)

Tak si pojďme kluci na chvíli vyrýžovat zlato…U nás máme jen zlatokopky ve slavné Americe (kontinent) to v době zlaté horečky doslova vřelo i pro pár zrnek. Tento dobrodružný thriller/drama jsem sice do dnešní doby neznal a neměl o něm ani tucha, ale určitě jsem jej neviděl naposledy. Sice to místy skřípalo, vrzalo a dřelo jako ty staré zatuchlé trámy v dole zlobivého strejdy Silase McGeeho, ale atmosféru to mělo místy dobrou, Kim Basinger byla v té době vážně k sežrání a nevím, být s ní v noci ve stanu jestli bych přemýšlel zrovna o zlatu… a hlavně jsem byl doslova nadšený z nádherné krajiny. Coby vášnivý cestovatel se vždy kochám krásným prostředím…Za mě určitě lehce nadprůměrná záležitost, která si ovšem zasloužila lepší konec. Sice se snažili o co největší dramatičnost, ale scénárista to doslova cucal z prstu…60-65%(1.12.2017)

Tento film bežal v Československých kinách a bol do 15 rokov neprístupný a ja som naň bol aj keď som 15 ani zďaleka nemal :-) Kolega vedec zburcuje svoju kolegyňu, narýchlo sa zbalia, zoberú malé lietadlo a idú hľadať tretieho kolegu, ktorý sa stratil niekde v divočine Britskej Columbie. Neustále som čakal čo tam bude také do 15 rokov nevhodné. Nájdu tam spustlého chlapa, ktorý má nejaké tajomstvo, možno niečo našiel, možno zlatú baňu a už mu z toho hrabe, a tak drsne ponaháňa Kim Basinger zo sekerou, alebo ona jeho?, to už si nepamätám, ale bolo to fakt hrôzu naháňajúce do 15 rokov neprístupné!(5.8.2006)

Taky "trhak" asi ako cele 80-te roky :-). Nie je to zle, ale viac oddychovka nez nervak. Trocha divna dejova linia - sa tam prehana babenka zlatovlasa, hladaju kamosa a dako ho uz ani moc nehladaju odrazu, ale zato zlato - a dedo so sekerou a jeho brat a iindian na clne a stolne a dynamit a krv a dake mrtvoli a kopu zlata a pokazena pumpa.. Proste vsetko naraz, paradny maglajz, ako ked Psicek a Macicka robili tortu. Na 3* to dako vystacilo :o).(17.4.2018)

Dobrodružný triler, ktorý si buduje po celý čas veľmi kvalitnú atmosféru. Opäť perfektný Hestonov výkon, ktorý spolu s hutnou atmosférou zatieňuje všetko okolo seba. Tých zvratov mohlo byť síce menej, netrebalo tak tlačiť na pílu. A aj keď je dej sčasti predvídateľný, až tak to nevadí, pretože to celé dokopy stojí za to.(10.10.2016)