poster

Jak na manželství

 • Itálie

  Casomai

 • Slovensko

  Recept na manželstvo

Komedie / Romantický

Itálie, 2002, 114 min

Scénář:

Anna Pavignano
(další profese)
 • d-fens

  ocenenia : Montréal World Film Festival 2002 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna cena ekumenickej poroty(5.2.2010)

 • Majkak
  ****

  Jj i takhle můžete dopadnout, přemýšlejte proto o tom, co pro vás znamená láska, tak nějak vybízí kněz snoubence. Náčrt rizikových pastí manželství trpí šablonovitostí, jak z učebnice manželská krize snadno a rychle. Nejlepší je okamžik, kdy se kněz obrací na přítomné přátele, aby se připojili k jejich slibu. Najednou se ukáže, že vlastně je jim tak nějak v podstatě jedno, jak manželství dopadne, tady jde přece o dnešek, hostina a zábava, a pak se uvidí. Kněz je logicky vyzve, ať nechají novomanželé jen spolu, a chvíle prožité před kostelem patří k tomu nejlepšímu.(8.5.2013)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.5/10] | me: Obsah prevyšuje formu. Reálny pohľad na manželstvo a jeho krásne stránky ako aj potenciálne nástrahy a možné problémy zabalený v príliš dlhej stopáži a miestami veľmi nezáživnej forme. Hlavná myšlienka je práve to, čo celý film drží nad vodou a vyvoláva to podstatné zamyslenie a odovzdáva divákovi odkaz.(27.5.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,250,000(28.5.2010)

 • 5150
  ***

  Označení "romantická komedie" je v tomto případě dosti zavádějící a ze všeho nejvíc se jedná o lehce úsměvný pohled na jeden mladý pár (on a ona, pochopitelně..)), který se do toho rozhodnul praštit. Jsou do sebe zamilovaní a život bez sebe si nedovedou představit, ale ještě než budou oddáni je mladý a starostlivý kňez dokonale zaskočí. Odcizení, nevěra, rozvod, potrat, atd. - to ve svatební den z úst kněze nikdo nečekal, ale nakonec chtěli mít přece originální svatbu, tak tady je...(20.12.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace