poster

Goldfish Memory

Komedie / Drama

Irsko, 2003, 85 min

Režie:

Elizabeth Gill

Scénář:

Elizabeth Gill

Střih:

Dermot Diskin
(další profese)
 • easaque
  **

  +2* odlehčený ale hodně ukecaný film o různých propletencích vztahů a nekonečné chutí k sobě někoho přitáhnout a nebýt sám. Střídá se to tam jako na běžícím pásu - hetero, bi, homo - a nikdo nic neřeší. První půlhodinka byla pro mě hodně krizová, ale když jsem se konečně seznámil s jednotlivými protagonisty příběhu, tak jsem se dočkal svěžího a usměvného filmu. Přesto nemůžu dát víc než jasnější 2 hvězdy, i když nelituju, že jsem ho viděl, ale znovu opravdu ne. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2016)

 • Dharter
  *

  Vysoce náročný film. Původně se mělo jednat o lesbické porno (viz pro srovnání kvalitní Život Adèle), ale nakonec z toho je jen, a pouze tzv. film pro lesby. Muži ve filmu přitepleně mluví, a celkově to je podivný film pro jinak dez-orientované. Jako cesta do ženského vstřebávání skutečnosti (režírovala žena) by to mohlo slabě zaujmout... ✘(15.9.2011)

 • lena60
  *

  A o čem že tenhle film byl? Nu, mám taky paměť zlaté rybky, což je tomto případě jedině dobře. Pozn.: Mé hodnocení je do jisté míry ovlivněno mizerně přeloženými titulky. Ony vtipné dialogy se tak spolu s milostnými avantýrami všech postav měnily v jeden velký složitě louskaný nesmysl.(18.1.2009)

 • Jane18CZ
  ***

  Tenhle snímek je celkem dobrý, ukazuje krutou realitu života. Neříkám že se to tak ve světě děje všude, ale ta pointa se objevuje určitě velice velice často. Celý film jsem děkovala za to, že mám svojí lásku a že spolu umíme vycházet a dokážeme si o všem promluvit a dělat komropisy. Tenhle film mi zase živě připoměl, jak moc šťastná jsem za to, koho mám.(8.5.2010)

 • swamp
  ****

  Velmi odlehčený film o heterosexuálních, homosexuálních i bisexuálních lidských vztazích..zkrátka vynikající komedie! :) Tenhle irský snímek se nedrží žádných žánrových cliché..prostě a jednoduše nabízí příjemné dialogy, veselé situace a vtipné gagy, doplněné romantickými chvilkami, které s těmi hollywoodskými nemají naštěstí nic společného! :) A navíc..hudbu převážně "dodal" geniální (pro mě v současné době nejcharismatičtější zpěvák:) irský hudebník Damien Rice! Především bych upozornil na jeho výborný song Cold water! :) Takže, pokud vám tenhle filmek unikl, rychle na něj do kina!(14.12.2005)