Loď Poseidon byla smetena do moře obrovskou vlnou. Zatímco na její palubě jsou stále pasažéři čekající na záchranu. Jenže o vyzvednutí lodi mají zájem spíš ti, kteří si brousí zuby na peníze, zlato a také malé množství plutonia... (oficiální text distributora)

golfista

Asi se to mělo jmenovat jinak, aby se nenabízelo srovnání s původním Dobrodružstvím Poseidonu. Ve srovnání s DP je tohle velmi špatné, ale jako samostatně stojící dílko je i lehce nadprůměrné. ()

Radyo

Nemohu souhlasit s názory, že se tenhle film povedl. Taková úžasná věc, jako bylo Dobrodružství Poseidonu, se totiž žádného pokračování ani dočkat neměla. Tato nepovedená napodobenina je jen ždímáním šťávy z ovoce, ve kterém už žádná nezbyla. ()

Djkoma

kdysi v mládí velmi zajímavý film s výborným obsazením, ale jak bych se na něj díval dneska, zkažen všemi digitálními efekty, hereckými megahvězdami, různými oblety a proplutí kamery a všemi novinkami posledních let? Třeba brzy Poseidon opět objevím... ()

woody

Tři hvězdy by byly za samostatný katastrofický film.Ale protože je to míněno jako pokračování něceho tak geniálního jako je Poseidon musím dát 2*.Odpad! nedám jen za tu povedenou výpravu a za několik povedených scén které puvodnímu Poseidonu ostudu neudělají.Naopak ostuda je to pro ty herce( mimo Savalase, který si svého záporáka užívá) a bohužel i pro Irwina Allena, který si takový konec kariéry nezasloužil. ()

Anthony odpad!

Jednička - výborný film. Toto jsme si pustili s kamarády o Silvestra a strašně jsme se nasmáli. Pane Caine, pane Savalasi, paní Fieldová - to neměla být komedie a vy jste neměli být v tomto filmu. ()

tron

„Jediný rozdiel je v tom, že tá opica sa neospravedlňovala.“ Veľmi voľné pokračovanie klasiky katastrofického žánru: len zopár hodín po strašnej nehode, kedy obrovská vlna prevrátila dole hlavou luxusnú zaoceánsku loď, sa do jej smrteľne nebezpečného vnútra vnára drsný kapitán so srdcom na správnom mieste (vlasatý Michael Caine) so svojou posádkou, aby si čo-to pokradli, pretože morálka im moc nehovorí. Plus je tu holohlavý filozofický a plešatý doktor alias Kojak alias Telly Savalas. Snímka pôsobí od úvodných titulkov zastaralo, ale ani čas jej nevzal pôsobivú atmosféru. Akčná scéna strieda akčnú scénu, sem-tam pokus o psychologické budovanie vzťahov... Priemer. ()

sud

Tomuhle filmu hodně ubližuje jeho název. Není to pokračování Dobrodružství Poseidonu, ale akční film z podobného prostředí. Herecké obsazení je výstavní (především skvělý záporák Telly Savalas) a po stránce příběhové to také není úplně nejhorší. Nic extrovního, ale v neděli odpoledne to potěší. 60%. ()

Wacoslav1

Neřekl bych, že se jedná o vyloženě špatný film. Bohužel se však přeci jenom člověk nemůžu ubránit dojmu z jisté zbytečnosti tohoto filmu. Obzvlášť když se jedná o pokračování takové klasiky jako je Dobrodružství poseidonu. Prostě je tu cítit pokus vymlátit ze slavné značky ještě nějaký ty chechtáky. Naštěstí je aspoň Allen zručný režisér a když tu navrch hrají taková esa jako Caine a Savalas, tak to nemohlo dopadnou úplně špatně nicméně to nic nemění na tom, že na geniální první díl se to prostě nechytá.50% ()

LiVentura

Akční thriller po slavném filmovém zpracování potopení této obrovité luxusní lodi... propáleným otvorem v trupu lodi proniknou lovci pokladů a zkrátka zloději, kteří si chtějí nakrást a přitom cosi hledají... ()

cheyene

Jasně, není to první díl, těží to ze slávy a úspěchu jednoho z kdysi divácky nejúspěšnějších katastrofických snímků, avšak i přesto je to stále zdařilá dobrodružná cesta za záchranou, v níž potěší Michael Caine či Telly Savalas. ()

Goldbeater

Chtěl jsem tento film vidět, protože jsem četl názory, že jako pokračování Dobrodružství Poseidonu tento katastrofák sice je jen o sprostém cizopasení na finančním úspěchu originálu, ale jako samostatné dílo tento snímek funguje. Ne, dámy a pánové, nefunguje! Po dobrodružství Poseidonu je veskrze špatný film ve všech aspektech. Scénář je příšerný - kdybych zde měl vypsat všechny jeho nelogické a hloupé složky, které mě právě teď napadají, vydal by můj komentář na dvě A4. Postavy jsou komické karikatury a dialogy mezi nimi vyloženě bolí (zřejmě nejstupidnější promluvy zde má Sally Field). Režie Irwina Allena je strašná. Ten člověk vždy potřeboval režijního kolegu, který celou podívanou usměrňoval tou správnou cestou (u Poseidona to byl Ronald Neame, u Skleněného Pekla John Guillermin), ale jakmile si Allen troufl na režii sám, byla z toho opravdová katastrofa (např. Roj). Jeho vedení herců je šílené - když promlouvá jedna z postav, ostatní herci v záběru neví co dělat, a tak se dívají někam bokem, než přijde řada na ně. Na celém hvězdném hereckém osazenstvu je úplně vidět, jak se jen snaží přetrpět natáčení, aby už dostali tučnou výplatní pásku. A zdá se, že na plat herců šla většina rozpočtu, protože speciální efekty v tomto filmu se skládají jen ze záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (které Allen používá pořád dokola až do omrzení) a jednoho neopodstatněného výbuchu na konci filmu, který působí jako finální facka divákovi, který by snad nedejbože od tohoto snímku čekal sofistikovanou podívanou, jakou byl předchozí díl. ()

Snorlax odpad!

Evidentně byla v té době drahá voda, takže se na potápějícím vraku takřka nevyskytuje, až má člověk dojem, že Poseidon ztroskotal na Sahaře. Zřejmě z úpalu herci deklamují naprosto dadaistické dialogy. O Cainově hereckém umění jsem nikdy neměla přehnané představy, ale zde je špatný i Savalas. Allen naprosto selhal, jako producent nebyl schopen zajistit finance pro alespoň uspokojivé triky, tedy alespoň pro nějaké triky, jeho vedení herců je jediným katastrofickým na celém filmu, mnohé scény vyznívají nechtěně komicky, o nějakém napětí nemůže být ani řeč. Než si k postavám stačí divák vybudovat vztah, zahynou, nebo se roztěkaná pozornost přesune k někomu jinému. Na Dobrodružství Poseidonu navazuje tento film více než volně. Allen vzal své dítě, zmrzačil ho, vytloukl mu mozek z hlavy a pustil ho znovu do světa. Z původní Gallicovy předlohy zůstává rozdělení charakterů na cílevědomého vůdce, oportunistu z řad ozbrojených složek a překvapivě silné ženy. Místo skvělých Neameho nápadů na zvládnutí triků za pár dolarů nastupuje Allenovo přehnané sebevědomí a neschopnost samostatně urežírovat byť jeden záběr. Výsledkem je parodie na Dobrodružství Poseidonu. ()

nash.

Sotva převráceny Poseidon opustili filmaři i přeživší postavy, vrhli se na něj supi, aby z něj vykuchali vše co by ještě šlo zpeněžit. Ať je řeč o filmařích nebo o smečce postav, které vypustili do nepříliš originálního příběhu. Zatímco některé z postav bloudění troskami přežily, film šel ke dnu. Bez ohledu na to, že se ho nad hladinou snažliy udržet takové hvězdy jako Caine, Savalas a Fieldová. ()

klerik

Prevrátená loď. Peniaze. Teroristi. Zrada. Prestrelky so samopalmi. A kde je sakra Steven Seagal... "Pokračovanie" kultového filmu je jeho nepríjemnou vykrádačkou, ktorá nemá ani zamak napínavosti či atmosféry... ()

corpsy

Všeobecne odsudzovaný film, ktorý sa ale vydal skôr dobrodružnou cestou ako katastrofickým chodníkom. No neviem si pomôcť, ale tým pádom, sa film podaril. Samozrejme, že tvorcovia chceli s námetu vytrieskať ďalšie peniaze, ale ako čistokrvná žánrová odrhovačka však funguje. ()

L_O_U_S

Až příliš často se stává, že někoho napadne natočit pokračování zaběhnutého díla, které mu nesahá ani po kolena. Tohle je bohužel ten případ. Viděl jsem to jen jednou a navíc dávno, pamatuju si ale, že se mi to už tehdy zoufale nelíbilo. Nejvíc mě štval ten chlap, co se tam producíroval s lahví šampusu a hrál si na velkého bonvivána. (1 152.) ()

Juto

Toto priemerné pokračovanie spája akciu, intrigy, výstrely, scénu z katastrofy, napätie a emocionálnu hru s romantikou. Naši hrdinovia uviaznu v lodi skôr, ako sa potopí. Protagonisti trávia väčšinu času vymýšľaním strašných spôsobov, ako zabrániť tomu, aby zomreli ako v prvej časti. 6/10 ()